3D друк - від теорії до практики

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 10:17, 6 червня 2016; L.varchenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Головна Словник Dictionary Словарь Создание эффективных электронных курсов Електронні курси з вбудованих систем Лабораторія з вбудованих систем 3D друк - від теорії до практики Навчальний посібник

Заняття 1 "3Д принтери: основні поняття та види друку"

Mcaticon.png
Опис

11 травня 2016 року студенти Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь в роботі експериментального гуртка «3D друк - від теорії до практики!», який ініційовано Наталією Вікторівною Морзе, проректором з інформатизації, навчально-наукової та управлінської діяльності, в рамках міжнародного проекту Tempus DesIRE для впровадження технології 3D друку в освітню діяльність університету. До проведення занять були залучені Лілія Варченко-Троценко, науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти, Марія Гладун, викладач Циклової комісії економіко-математичних дисциплін і менеджменту Університетського коледжу, Анастасія Тютюнник, методист центру ІКТ-компетенцій НДЛ інформатизації освіти.

Під час заняття учасники дізналися про технології 3D друку, види 3D принтерів та сфери їх застосування. Студенти ознайомилися з основними поняттям 3D друку та сферами застосування адитивних технологій, розглянули особливості STL-формату, переглянули основні матеріали, які використовуються при “вирощуванні” 3D моделі та мали змогу на власні очі побачити процес друку.

Були присутні студенти Гуманітарного, Педагогічного інституту, Університетського коледжу та Інституту суспільства.

Gurtok-11-1.JPG Gurtok-11-2.JPG Gurtok-11-3.JPG Gurtok-11-4.JPG

Навчальні матеріали

Заняття 2 "3D друк як компонента STEAM-освіти"

Mcaticon.png
Опис

В Київському університеті імені Бориса Грінченка створені всі необхідні умови для вивчення моделювання, проектування та програмування вбудованих систем, прикладної математики – студенти різних спеціальностей можуть долучитись до розвитку нових науково-технічних ідей.

18 травня 2016 року грінченківці взяли участь в роботі майстер-класу «STEAM та Інтернет речей» в рамках Фестивалю науки для ознайомлення з інноваційними технологіями та обладнанням, що було отримано в рамках міжнародного проекту Tempus DesIRE, координатором якого, від Університету Грінченка, є Морзе Н. В., проректор з інформатизації, навчально-наукової та управлінської діяльності. Були присутні студенти та співробітники Гуманітарного інституту, Педагогічного інституту, Інституту суспільства, Інституту післядипломної педагогічної освіти, Університетського коледжу та НДЛ інформатизації освіти.

До організації та проведення заходу були залучені Буйницька Оксана Петрівна, завідувач НДЛ інформатизації освіти, Варченко-Троценко Лілія Олександрівна, науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти, Гладун Марія Анатоліївна, викладач Циклової комісії економіко-математичних дисциплін і менеджменту Університетського коледжу, Тютюнник Анастасія Володимирівна, методист центру ІКТ-компетенцій НДЛ інформатизації освіти.

Під час заняття були розглянуті питання важливості STEM та STEAM освіти, яка передбачає мотивування до вивчення на практиці синергії науки, технологій, математики, інженерії та мистецтва. Учасники активно обговорювали питання впровадження в освіті вбудованих систем та Інтернету речей, як потреби сьогодення, мали можливість зосередити увагу на навичках успішного фахівця в сучасному суспільстві, що стрімко розвивається в напрямку інновацій.

Підвищений інтерес викликало питання використання 3D друку (в контексті поєднання сканування-проектування-друк), як складової STEAM освіти, робототехніка (LEGO, Flowcode Buggy) та використання її в освітньому процесі.

Всі обговорення та теоретичні матеріали були підкріплені практичними завданнями – написання першої програми для руху робота, принципи сканування 3D сканером людини та проектування тривимірної моделі.

Усі учасники переконались, що світ обертається навколо інновацій – нові ідеї, нові продукти, нові рішення існуючих проблем. Відмінною рисою сучасного суспільства є стрімкий розвиток IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій, 3D друку та Інтернету речей, що викликає потребу у досвідчених фахівцях на світовій арені та хоча б основних навичок у кожного. Наука, технології, інженерія та математика є основою для інновацій. Розвиток STEM та STEAM освіти має вирішальне значення для розвитку суспільства.

Gurtok-18-1.JPG Gurtok-18-2.JPG Gurtok-18-3.JPG Gurtok-18-4.JPG

Навчальні матеріали

Заняття 3 "3D проектування та слайсінг"

Mcaticon.png
Опис

25 травня 2016 року студенти Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь в роботі експериментального гуртка «3D друк - від теорії до практики!», який ініційовано Наталією Вікторівною Морзе, проректором з інформатизації, навчально-наукової та управлінської діяльності, в рамках міжнародного проекту Tempus DesIRE для впровадження технології 3D друку в освітню діяльність університету. До проведення занять були залучені Лілія Варченко-Троценко, науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти, Марія Гладун, викладач Циклової комісії економіко-математичних дисциплін і менеджменту Університетського коледжу, Анастасія Тютюнник, методист центру ІКТ-компетенцій НДЛ інформатизації освіти.

Під час заняття учасники дізналися про технології полігонального проектування та основні правила слайсінгу. Студенти ознайомилися з основними поняттями полігонального проектування, мали змогу спроектувати модель в STL-форматі. Разом зійснили слайсінг створеної моделі - встоновили заповнення моделі, підтримувачі та рафт, налаштували роботу правого та лівого екструдера 3D принтера

Були присутні студенти Гуманітарного, Педагогічного інституту, Університетського коледжу та Інституту суспільства.

Gurtok-25-05-4.JPG Gurtok-25-05-3.JPG Gurtok-25-05-1.JPG

Навчальні матеріали

Заняття 4 "Дефекти 3D друку та способи їх уникнення"

Mcaticon.png
Опис

1 червня 2016 року студенти Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь в роботі експериментального гуртка «3D друк - від теорії до практики!», який ініційовано Наталією Вікторівною Морзе, проректором з інформатизації, навчально-наукової та управлінської діяльності, в рамках міжнародного проекту Tempus DesIRE для впровадження технології 3D друку в освітню діяльність університету. До проведення занять були залучені Лілія Варченко-Троценко, науковий співробітник НДЛ інформатизації освіти, Марія Гладун, викладач Циклової комісії економіко-математичних дисциплін і менеджменту Університетського коледжу, Анастасія Тютюнник, методист центру ІКТ-компетенцій НДЛ інформатизації освіти.

Під час заняття учасники особливості 3D друку, принцип роботи 3D принтера, заміну філамента. Студенти ознайомилися основними дефектами які виникають при 3D друці та як їх уникнути.

Були присутні студенти Гуманітарного, Педагогічного інституту, Університетського коледжу та Інституту суспільства.

Gurtok-1-06-1.JPG Gurtok-1-06-2.JPG Gurtok-1-06-3.JPG Gurtok-1-06-4.JPG

Навчальні матеріали

blog comments powered by Disqus