Сфери використання 3D-друку

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Словник Dictionary Словарь Создание эффективных электронных курсов Електронні курси з вбудованих систем Лабораторія з вбудованих систем 3D друк - від теорії до практики Навчальний посібник
Mcaticon yell.png
Сфери використання 3D друку

Музичні інструменти

ODD Guitars використовують принтер Cubify 3D для друку корпусів для гітар. У середньому, вартість подібної гітари складає близько 3000 $.

3D друк з металу, будівельних матеріалів

  • Компанія Solid Concepts розробила технологію 3d друку металом бойового пістолета.
  • Друк металевого моста над одним з каналів Амстердама за допомогою MX3D metal принтеру.
  • Модель середньовічного замку на площі 3х5 метрів надрукована з бетону.

3D друк в одязі та взутті

  • Студія дизайну «Nervous System» в США представила на виставці з 10 березня по 6 липня 2016 р. в Музеї образотворчих мистецтв у Бостоні неповторне яскраво-червону сукню, надруковану на 3D принтері.
  • Дизайнер з Ізраїля винайшла каблуки, які не викликають захворювань. Виготовляють їх з нейлону та світлочутливого фотополімерного матеріалу, який не ковзається.

3D друк ювелірних виробів, меблів та предметів інтер`єру

3D-друк в мистецтві, медицині, робототехніці

  • Нідерландські дослідники відтворили оригінальний портрет в стилі голландського художника Рембрандта за допомогою машинного навчання і 3D-друку.
  • Aprecia  розробила спосіб індивідуального дозування пігулок для хворих на епілепсію (схвалені FDA - управлінням продовольства і медикаментів), які розчиняються під час контакту з рідиною.
  • Дизайнер Ріккі Ма з Гонконгу створив робота-гуманоїда, який виглядає і рухається як голлівудська актриса Скарлетт Йоханссон.

3D автомобілів

Надрукований за допомогою 3D-принтера за 44 години автомобіль Strati. 

3D-друку об’єктів у повітрі

Компанія Boeing запатентувала технологію 3D-друку левітуючих об'єктів. Перший елемент друкарського матеріалу, яку називають «самородком», утримується в повітрі за допомогою магнітних полів. Потім 3D-принтери додають до «самородку».

Харчові 3D принтери

3D друк шоколадом, латте-артів та в желе

Принтер Ripple Maker здатний наносити на піну латте чи капучіно неймовірні зображення будь-якої складності та тематики. Технологія працює шляхом об'єднання тривимірного друку зі струйною системою, яка виводить малюнки з натурального екстракту кави.

3D друк принтеру

Один з найоригінальніших напрямків 3D друку – друк самих принтерів - RepRap.