Христич Ольга Іванівна
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика
База практики: Школа "Європейський колегіум"
Контактна інформація:
Адреса: Україна, 03127, м. Київ, вул.Сєченова, 9
Тел. +38 (044) 502-53-35
e-mail: info@eurocollegium.com
Місія
Європейський колегіум створює унікальний надихаючий освітній простір, який допомагає учням максимально розкрити свій потенціал та успішно реалізувати його в реаліях сучасного світу!
Навчальний процес у школі сприяє розкриттю потенційних можливостей і особистісних якостей учнів, розвиває мотивацію до навчання, допомагає сформувати самостійне мислення, бути відповідальними по відношенню до оточуючих та ефективно співпрацювати з ними.
Візія
Європейський колегіум прагне стати не просто школою, а позитивним генератором, який стимулюватиме освіту України до руху вперед.
Наше завдання — зробити школу найліпшою, тобто школою без поразок, яку б учні закінчували, усвідомлюючи свої таланти і здібності, свій інтелектуальний рівень, що допоможе їм стати тим, ким вони тільки забажають.
Зміст
- 1 Моніторинг впровадження ІКТ у школі. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
- 2 Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками
- 3 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
- 4 Аналіз отриманих анкетних даних
- 5 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення
- 6 Інформаційне, навчально-наукове забезпечення
- 7 Семінар (тренінг) для вчителів школи «Європейський колегіум» щодо можливостей онлайн навчання
- 8 Методичні рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища школи «Європейський Колегіум»
- 9 Сайт школи «Европейский колегіум»
- 10 Звітна презентація
Моніторинг впровадження ІКТ у школі. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ
Адміністрація школи «Європейський колегіум» багато років активно працювала над підготовкою вчителів для використання інформаційних технологій не лише на заняттях з інформатики (вчителями інформатики), але й у всьому освітньому просторі. З інтерв'ю з директором школи Поліщук Н.В я дізналася, що не дивлячись на те, що школа нещодавно відкрився можливостей розвивати ІКТ в повному руслі (як цього хотілося в проекті) протягом довгого часу не виходило. Директору спільною працею та зусиллями вдалося сформувати сприятливі умови для розвитку інновацій в школі. Разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності сучасного освітнього закладу.
Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками
За словами вчителя інформатики «Інформаційне середовище як засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. У нашій школі проведено моніторинг компетентності вчителів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій. Всі педагоги володіють навичками використання ІКТ на рівні «Початківець», вміють орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства.
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування
За допомогою адміністрації був організований та проведений моніторинг вчителів з приводу використання ІКТ у вигляді анкетування. В школі проводиться моніторинг вчителів з приводу якості використання ІКТ вчителями. Для перевірки ІК- компетентності вчителів була створена анкета та проведено анкетування. (ПРИКЛАД ЗАПОВНЕНОЇ ГУГЛ-ФОРМИ)
Аналіз отриманих анкетних даних
Протягом проходження практики педагогам та всім учасникам навчального процесу було запропоновано пройти анкетування для визначення рівня ІКТ-компетентності. Дослідження проводилось відповідно до трьох рівнів: початківець, активний користувач, експерт. За результатами більшість опитаних мають статус активного користувача, який розробляє, організує і реалізує навчальні учнівські проекти; використовує елементи проектної методики на уроках та в позаурочній діяльності аналіз потреб в освітніх комп’ютерних програмах для використання під час навчання різних предметів здійснює аналіз і відбір освітніх комп’ютерних програм, розробка і проведення міжпредметних навчальних проектів із використанням ІКТ розробляє і реалізує міжпредметні навчальні проекти з використанням; невеликий відсоток опитаних є початківцями.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення
Школа І-ІІІ ступенів «Європейський колегіум» створена відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 2004 році. та знаходиться в приватній власності. Школа є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку, штамп, ідентифікаційний номер. У школі навчається 747 учнів в 27 класах: в школі І-го ступеня – 340 учнів, в школі ІІ-го ступеня – 350 учнів, в школі ІІІ ступеня – 57 учнів. Працює 7 груп продовженого дня. Контингент школярів складається з жителів усього масиву Троєщина, а не тільки мікрорайону. Педагогічний колектив школи – це 76 працівники. Серед них вищу категорію мають – 31 учитель, І категорія – 12 , ІІ категорія – 13 вчителів, спеціалістів – 5, Звання: “Старший учитель” мають 17 чоловік, “Учитель-методист” – 5 педагогічних працівників. В школі працює 2 комп’ютерні кабінети, в яких функціонують сучасні комп'ютери; інтерактивними дошками для використання в навчально – виховному процесі оснащені 3 кабінети: кабінет інформатики, географії та фізики. На базі цих кабінетів проводяться шкільні педради та конференції, районні та міські заходи. У школі впроваджується модель відкритої освіти з програмування та WEB-дизайну в середній школі. Курси, які можуть відвідувати учні: програмування, веб-програмування, графіка. Ми поспілкувались з керівником навчального закладу та його заступниками щодо освітньої політики з питань впровадження ІКТ у школі і дізналися, що з січня 2015 року у 6 навчальних закладах (ЗНЗ № 39, 207, 249, 250, 263, 313) впроваджується інноваційний освітній проект «Модель методичного Центру відкритої освіти з веб-дизайну та програмування» - профільна школа on-line. На сайті районного управління освіти створено сторінку з посиланнями на реєстрацію учнів в проекті і ресурси, створені вчителями , які впроваджують профільну школу on-line. Учителі інформатики школи, у якій реалізується інноваційний проект вже підготували матеріали уроків з html - програмування, комп’ютерної графіки та алгоритмізації у вигляді відео уроків та електронних конспектів та розташували їх на спільному ресурсі.
Інформаційне, навчально-наукове забезпечення
Управління ІТ:
- Координація управління;
- Пошук джерел фінансування;
- Співпраця з партнерами.
Відділ підтримки адміністративних процесів ВНЗ (одна особа начальник):
- проектування, побудова, управління й підтримка інформаційної мережі університету (програмна частина);
- установка й налаштування серверів;
- антивірусний захист інформаційної системи;
- розробка й супровід інформаційно-аналітичних систем;
- консультації з питань проектування й розробки інформаційних систем.
Проектування, розробка та підтримка програмних засобів навчального призначення Технічний відділ (одна особа):
- Забезпечення учбового процесу технічними засобами навчання (встановлення обладнання відповідно до тематики занять та технічних вимог викладача, забезпечення своєчасного доступу студентів та викладачів у приміщення для проведення занять та інших заходів за розкладом, обмеження доступу у навчальні аудиторії сторонніх осіб).
- Виконання роботи з обслуговування комп’ютерної, друкарсько-копіювальної, відео проекційної техніки у підрозділах університету та навчальних аудиторіях.
- Проведення ремонтних та профілактичних робіт комп’ютерної, друкарсько-копіювальної, відео проекційної техніки.
- Налагодження та технічне обслуговування локальної мережі, телефонного зв’язку та системи сигналізації університету.
- Розробка різних інструктивних матеріалів користування системами сигналізації, телефонного зв’язку та ін.
- Контроль за виконанням вимог пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм у навчальних комп'ютерних аудиторіях. деканати, кафедри:
- Розробка навчально-методичного забезпечення;
- Впровадження інформаційних технологій в освітнє середовище;
- Створення дистанційних курсів.
Семінар (тренінг) для вчителів школи «Європейський колегіум» щодо можливостей онлайн навчання
Методичні рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища школи «Європейський Колегіум»
Однією з необхідних умов успішної реалізації модернізації освіти на сучасному етапі є формування єдиного інформаційного освітнього середовища на всіх рівнях із забезпеченням їх інтеграції. Первинного значення в цьому процесі набуває створення єдиного ІОС в кожній освітній установі. Інформатизація в навчальному закладі потребує не лише встановлення в ньому персональних комп’ютерів і навчання комп’ютерної грамотності – вона не відбуватиметься без перебудови всього процесу навчання на базі використання інформаційно-комунікаційних технологій, діяльності студентів, учнів і викладачів в умовах доступу до безмежного світу інформації. Створення єдиного освітнього інформаційного середовища сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу. Для керівництва: • створити єдине інформаційне освітнє середовище навчального закладу; • організувати розумний і раціональний документообіг в межах однієї установи, • впровадити інформаційно-комунікаційні технології управління навчальним закладом; • впровадити систему збирання, переробки інформації з різних напрямів навчально-виховного процесу; • здійснити розгорнутий моніторинг навчальної діяльності закладу; • створити електронні бази даних педагогічних кадрів; • підтримувати сайт навчального закладу, Веб-сторінки навчальних проектів; • розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами; • розвинути контакти соціального партнерства з іншими навчальними закладами. Для викладачів : • організувати доступ до всієї нормативно-правової бази документів; • використовувати програмне середовище, що формує інформаційний простір навчального закладу; • здійснювати самостійне навчання; • підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін. • упроваджувати інформаційно-комунікаційні технології і ресурси мережі Інтернет на різних етапах традиційної системи навчання; • створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки; • розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. ін. Модернізація ІТ-інфраструктури Необхідно підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою). Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, в тому числі і в освіті. Вона передбачає наявність у особистості здатностей: • застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті; • раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням; • обов`язково брати активну участь у семінарах, тренінгах, конференціях різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці; • будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ; • давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.
Сайт школи «Европейский колегіум»
Сайт школи «Европейский колегіум»