Доброта

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Тлумачення слова

Словник Бориса Грінченка

Добро́та, -ти, ж. Все хорошее, хорошія свойства, доброкачественность. Доброта погибла, а чорзна що осталось. Мил. 13. Освіти мене, рабу Божу, перед усім миром добротою, красотою, любощами і милощами. Чуб. I. 93. Въ слѣд. свад. пѣснѣ доброта — добрая нравственность новобрачной, сохранившей до замужества дѣвство. Будем гулять і в середу, а за твою, Парасютко, доброту розійдемося в суботу. Мил. 164

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 326.

ДОБРОТА, и, жін. Чутливе, дружнє ставлення до людей. Не шукай красоти, а шукай доброти (Українські народні прислів'я та приказки, 1955, 116); Сміялися з його незграбного вигляду, але любили.. за його доброту (Іван Франко, II, 1950, 217); // Привітність, ласка, прихильність. Доброта так і просвічує в його одкритому лиці (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 446); Скільки мудрості в поглядах на життя, скільки людяності, доброти в серці [Оленчука]. Сусіди йдуть до нього з своїми клопотами, і він.. кожному чимось порадить, допоможе (Олесь Гончар, Таврія.., 1957, 351).


Вікіпедія

Доброта: Доброта — чутливе, дружнє ставлення до людей.[1] Доброта — село у повіті Прахова в Румунії. Доброта — місто (поселення) в Чорногорії, підпорядковане общині Котор. Доброта — радянський художній фільм 1977 року. Доброта — автомобілебудівне холдингове підприємство, Дрогобич, Україна. Доброта — благодійний фонд, Донецьк, Україна.

Ефремова Т. Ф. Новый словарь русского языка. Толково-словообразовательный. – М.: Русский язык, 2000

Ударение: доброта́ ж. Отвлеч. сущ. по значению прил.: добрый (1,2).

Шпаргалочка

Доброта – це прояв всього хорошого , що є в кожній людині. Наскільки він прихильний моральності, настільки і високий його особистісний рівень як людину доброго, чуйного і благородного.

Інше

Доброта — населённый пункт в муниципалитете города Котор, Черногория.

«Доброта» — советский художественный фильм 1977 года.

«Доброта» — автомобилестроительное предприятие, Дрогобыч, Украина.

"Доброта" - благотворительный фонд, Донецк, Украина.

Про доброту

Здебільшого, доброта зароджується в кожному з нас ще з самих ранніх років життя. Радіючи батьківської любові, оточуючим природних красот і теплим сонячним променям, ми формуємо у своєму серці самі добрі і щирі почуття. Ми готові любити весь світ і бути його часткою. Проте з часом проблеми, негаразди, цинічне оточення починає виховувати в людині негативні прояви, готові заступити найсвітліші сторони його характеру. Але якщо в душі живе любов, якщо у свідомості тверді справжні цінності, то і вчинки стануть відбуватися виключно добрі.

Прояв доброти помітно буквально у всьому. Це турбота про рослини, тварин і навколишнього середовища, щире співпереживання людям, готовність прийти на підмогу. По-справжньому добра людина завжди допоможе літньому перехожому, втішить плач дитини, зупинить хулігана, який псує рослини або міське майно. Небайдуже ставлення до подій – один з найбільш явних ознак істинної доброти. Така людина ніколи не пройде повз потребують допомоги, що не самоусунеться від проблем оточуючих.

Доброта проявляється в сімейних і дружніх відносинах. Розцінюючи любов батьків лише як можливість отримання подарунків, залишаючись при цьому егоїстичним споживачем, не можна вважатися доброю людиною. Використовуючи у власних цілях дружбу, не варто претендувати на звання моральної особистості. Абсолютна щирість, людяність і безкорисливість – це не тільки важливі якості будь-якої людини, але і його впевнена, гідна дорога в справжнє життя.


Вислови

Все прекрасные чувства в мире весят меньше, чем одно доброе дело.Роберт Лоуэлл

Доброта, если она не безгранична, не достойна называться добротой.Мария фон Эбнер-Эшенбах

Достойна похвалы доброта лишь того, кто добр, имея достаточно сил, чтобы быть злым.Франсуа де Ларошфуко

Кто сердцем добр, тот и в бедной одежде благороден.Густав Фрейтаг

Кто добр лишь на словах, вдвойне негоден тот.[источник?]

Кто делает добро достойным людям, делает добро всем.Публилий Сир

Многих приходится уважать не за то, что они творят добро, а за то, что не приносят зла.Клод Гельвеций

Освободитесь от зла — у вас останется добро. Освободитесь от добра — что у вас останется?Мишо

Прежде всего будьте добрыми; доброта обезоруживает большинство людей.Лакордер

— Потому, что пьяный добрей и умней трезвого. Пьяный больше любит музыку, чем трезвый. О, моя сладкоголосая квинта! Не будь на этом свете пьяных, недалеко бы ушло искусство! Молись же, чтобы те, которые будут нас слушать, были пьяны!Антон Чехов, «Ненужная победа»

Зображення

Доброта 1.jpg Доброта 2.jpg Доброта 3.jpg Доброта 4.jpg

Медіа

Цікаво знати

Деякі люди не в силах здійснювати погані вчинки - вони завжди намагаються залишатися на боці добра. Як вважають вчені з США, справа не скільки у вихованні, скільки в генах, повідопляють зарубіжні ЗМІ. Як показали спостереження за людьми з різними варіантами генів, що відповідають за роботу гормонів окситоцину і вазопресину, схильність до доброти частково передається нам від наших батьків. Вважається, що рівень цих гормонів впливає на характер людини. "Ми виявили, що комбінація цих генів, разом із сприйняттям навколишнього світу як більш-менш небезпечного місця для життя, впливає на такі якості, як доброта і щедрість. Люди, які вважали світ повним небезпек, рідше допомагали іншим, якщо у них не було особливої ​​комбінації генів, яка пов'язана з добрим характером ", - відзначили дослідники з університету Каліфорнії. Як пояснюють вчені, особлива комбінація генів" дозволяє людині впоратися з відчуттям небезпеки і допомагати іншим людям незалежно від своїх страхів і побоювань". Той факт, що гени формують характер людини в сукупності з його досвідом і сприйняттям, не здивував учених, оскільки зв'язки між нашими ДНК і соціальною поведінкою є досить складними. Якщо один з ваших сусідів завжди готовий прийти до вас на допомогу, в той час як другий діє лише так, як зручно йому, не дивуйтеся. Можливо, справа не тільки в його кепському вихованні, але і в генах, які дісталися йому від предків.

Джерело - Світ цікавих фактів

Див. також

Добро

Доброта(Значення)

Добре

Дякувати

Джерела та література

  1. Словник Бориса Грінченка
  2. Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 326.
  3. Вікіпедія
  4. Ефремова Т. Ф. Новый словарь русского языка. Толково-словообразовательный. – М.: Русский язык, 2000
  5. Шпаргалочка
  6. Світ цікавих фактів