Хвітьхвітькати

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Хвітьхвітькати, -каю, -єш, гл. = Хвітькати. Що ж тут на світі робити? Хвітьхвіть! Та так собі і хвітьхвітькають. Кв.

Сучасні словники

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Хвітьхвітькати, -каю, -єш, гл. = Хвітькати. Що ж тут на світі робити? Хвітьхвіть! Та так собі і хвітьхвітькають. Кв. // Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 4, ст. 393.

|| Хвітькати, -каю, -єш, гл. Посвистывать. Жовна фітькала, туркала горлиця. Св. Л. 211. // Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 4, ст. 393.

Ілюстрації

Хвітьхвітькати.jpg Хвітьхвітькати 2.png Хвітьхвітькати 1.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Гомера (ісп. La Gomera) — острів в Атлантичному океані, що належить до архіпелагу Канарських островів.

Поряд з національним парком Гарахонай та іншими гірськими районами виділяється головне місто острова Сан-Себастьян-де-ла-Гомера з кількома збереглися пам'ятниками старовини. До визначних пам'яток острова можна також віднести «гомерський свист» (silbo gomero, сільбо Гомеро) — мову, за допомогою якого пастухи спілкувались через яри і ущелини, що перетинають острів. Людина, що користується «сільбо», висвистує слова іспанської мови (хоча «свист» можна адаптувати і до будь-якої іншої мови, а спочатку мова була заснована на мові гуанчів). Тепер це національне надбання Канар викладається у школах острова.

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Хвітькати

Хвіть!

Стьобати

Свист

Свистіти