Дмухонути

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 13:29, 4 грудня 2019; Mokoren.fpmv19 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Дмухонути, -ну, -неш, гл. Сильно подуть, ударить, побѣжать. Дмухонув на ввесь рот. Ном. стр. 285, № 3151.

Сучасні словники

[Великий тлумачний словник (ВТС) сучасної української мови Видавництво "Перун", 2005.]

Дмухонути -ну́, -не́ш, док. Те саме, що дмухнути. || Підсил. до дмухнути. Дмухнути -ну́, -не́ш, док. 1) Однокр. до дмухати. || безос. 2) розм. Швидко податися куди-небудь, піти, поїхати і т. ін.

Ілюстрації

ДМУХОНУТИ.jpg ДМУХОНУТИ 2.jpg ДМУХОНУТИ 3.jpg ДМУХОНУТИ 4.jpg


Медіа

Див. також

Дмухати

Дмухання

Дмухнути

Цікавий факт

Медики довели, що дмухати на рану – небезпечно

Навіть невеликий поріз шкірного покриву призводить до виникнення больових відчуттів і кровотечі. Щоб почався процес загоєння, спочатку повинна зупинитися кров. Це відбувається протягом певного проміжку часу, і весь цей період розсічені тканини продовжують посилати в мозок відповідні больові сигнали, повідомляє «Сегодня».

Якщо в цей момент дути на рану, то, по-перше, навіть слабкий потік повітря почне охолоджувати шкіру, що створює легкий знеболюючий ефект. Відповідно, через, нехай невелике падіння місцевої температури у вогнищі запалення, судини починають звужуватися, що призводить до зменшення і швидкого припинення кровотечі. А по-друге, повітря, який видуває людина, вологе. Щоб рана швидше затягнулася, необхідний нормальний рівень вологості в тканинах, саме такий, який існує в ротовій порожнині людини. Суха шкіра заживає погано і повільно. У підсумку, подих на рану дійсно допомагає їй затягуватися.

У чому ж шкода? Біологи стверджують, що в ротовій порожнині будь-якої людини мешкає більше ста вісімдесяти видів мікроорганізмів. Вони живуть на слизовій оболонці рота, на язиці, на емалі зубів, в міжзубних просторах, в людській слині і активно беруть участь в травній функції людини. Постійної стерильності в ротовій порожнині домогтися неможливо. Навіть якщо використовувати потужні антибактеріальні засоби, через деякий час у роті знову будуть виявлені бактерії.

Вони постійно надходять з їжею, водою, повітрям, заносяться з інших відділів організму, затримуються і активно розмножуються в сприятливих для цього умовах, адже в роті людини тепло і волого.

Якщо дути на рану, що кровоточить, то разом з невинною мікрофлорою ротової порожнини на поранені, запалені краї шкіри потрапляють і хвороботворні бактерії, і віруси і тут вони поводяться інакше. Мікробіологи давно встановили, що кров, що згорнулася – найсприятливіше місце для розмноження будь-яких мікроорганізмів.

Внаслідок цього рані, яка щойно затягнулася, паличка Коха і стафілококи починають активно ділитися, виникають нагноєння і процес лікування рани в подальшому сильно затягується. Ну а якщо гнійну рану не лікувати, то і зовсім можливий розвиток абсцесу і навіть зараження крові. Тому дути на відкриті рани дуже небезпечно, оскільки ймовірне виникнення інфекцій, які швидко розвиваються.

Джерела та література

https://goroh.pp.ua/

https://vgolos.com.ua/