Віртуальний музей

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Координатори Обговорення Новини


Віртуальний музей присвячено життю та творчості Бориса Грінченка.

Письменник жив у Києві з 1902 по 1909 роки.

1906 року невтомний Борис Грінченко поспішав сквериком на Бульварно-Кудрявську, 10: тут розпочало роботу організоване й очолюване ним «Товариство «Просвіта» у Києві імені Т. Шевченка».

Повз жіночу торговельну школу (Бульварно-Кудрявська, 18/2) і Б. Грінченко, і його дружина Марія Загірня – письменники-педагоги – проходили чи не щодня. І вулиці, і будинки цього київського району їх пам’ятають… Тож відкриття Музею в цьому приміщенні університету, що носить ім’я видатного діяча, освячено самим Грінченком. Про це та про інші факти з життєпису Б. Грінченка, історії будівлі та історії закладу, розповідає відвідувачам музейна експозиція.

З любов’ю і повагою до Великого Просвітителя підібрано музейні експонати та фонди музею. На стендах відтворено епоху Б. Грінченка, його короткий шевченківський вік і титанічну працю: Грінченка називали Людиною Повинності, навіть вважали, що «він більше працював, ніж жив» (М. Чернявський).

Життя Б. Грінченка означено різними місцями мешкання і праці: побачив світ на Слобожанщині в батьковому хуторі Вільховий Яр під Харковом; учителював на Луганщині (тоді Катеринославщина); півтора року минули задля шматка хліба на Херсонщині в нудній праці статистика; видавничій роботі присвятив чернігівський період життя; науковій – київський; останні роки життя провів в Італії. За цими місцями перебування Б. Грінченка і названі стенди-розділи Музею.

Онлайнові версії "Словаря української мови"

Розділи віртуального музею

Див. також

Зовнішні посилання