Фінанси і кредит
Характеристика напряму
"Фінанси і кредит" одна із основних спеціальностей економічного напряму. Програма спеціальності орієнтована на підготовку кваліфікованих фахівців для фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні процеси, що відбуваються в суспільстві, розуміти суть і тенденції розвитку фінансових стосунків і їх особливостей у сфері державних фінансів, міжнародних фінансів і фінансів господарських одиниць, розробляти і вирішувати питання розвитку фінансової системи.
Фахівці даної спеціальності підготовлені для економічної, організаційно-управлінської, аналітичної, аудиторської, науково-дослідної роботи у сфері державних фінансів, в установах Національного і комерційних банків, на рівні підприємств і об'єднань різних галузей господарства України, незалежно від форм власності і організаційного формування, в страхових компаніях, інвестиційних фондах і компаніях, брокерських конторах, фінансових службах держадміністрації, в науково-дослідних установах тощо.
Основна мета спеціальності – підготовка висококваліфікованих кадрів вищої і середньої ланки управління підприємств усіх форм власності та органів державного управління.
Де і ким може працювати випускник
По даній спеціальності здійснюється професійна підготовка фінансистів, діяльність яких спрямована на забезпечення раціонального використання фінансових ресурсів держави і підприємства, підвищення ефективності витрат, результативності фінансової політики як основи стабілізації темпів соціально-економічного розвитку. Підготовка фахівців зі спеціальності "Фі-нанси і кредит" має широкий міжгалузевий профіль, що дозволяє здійснювати професійну діяльність в різних сферах економіки і держа-вного управління фінансами. Студенти, що закінчили інститут за фахом "Фінанси і кредит", отримують необхідний об-сяг знань і практичних навичок для роботи:
- у Рахунковій палаті, Міністерстві фінансів;
- у територіальних фінансових органах;
- у Державній митній службі;
- у контрольних фінансових органах;
- у страхових організаціях;
- в аудиторських фірмах;
- у державних позабюджетних фондах;
- у фінансових відділах і бухгалтерських службах комерційних організацій.
Випускники можуть займати посади:
- фінансовий директор підприємства;
- начальник фінансового управління;
- керівник фінансового відділу;
- провідний фахівець відділу (департаменту, управління) тощо.