Коломоєць Анастасія Павлівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Mcaticon.png
БАЗА ПРАКТИКИ

База практики: Спеціалізована загальноосвітня школа №291 з поглибленим вивченням іноземної мови

Адреса: м. Київ, вул. Тростянецька, 19

Веб-сайт: https://school-291.inet.ua/

Директор: Дударенко Лариса Валеріївна

Заступник директора: Ясько Тетяна Михайлівна

ЗСШ №291.jpg

ЗАВДАННЯ 1. Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
Картинка01.jpg

Для з’ясування освітньої політики закладу з питання впровадження ЦТ було проведене інтерв’ю з заступником з навчально-виховної роботи – Ясько Тетяною Михайлівною.

Запитання до інтерв'ю:

1. Які основні зміни в освітній політиці вашого закладу були впроваджені у зв'язку з переходом на цифрові технології?

2. Як ви оцінюєте підготовку вчителів до ЦТ? Як покращуєте знання з ЦТ?

3. Які виклики ви зустрічаєте в процесі впровадження ЦТ у навчальний процес?

4. Як ви забезпечуєте підтримку учнів з особливими освітніми потребами в контексті ЦТ?

5. Яка роль батьків у підготовці учнів до ЦТ? Як ви взаємодієте з ними?

6. На якому рівні знаходиться заклад освіти по розвитку ЦТ?

Результати інтерв'ю

Відповіді завірені заступником директора
Інтерв'ю зі заступником директора
Інтерв'ю зі заступником директора

Висновок: Впровадження цифрових технологій в школі є успішним. У майбутньому школа планує розширити використання цифрових технологій. за допомогою ЦТ педагоги підвищують свій рівень освіченості в цифрових технологіях, проходячи різні курси підвищення кваліфікації, семінарів та вебінарів. В школі постійно проводяться моніторинги з виявлення можливих проблем або труднощів з ЦТ. Також в школі є підтримка дітей з особливими потребами у їх користуванні цифровими технологіями. Батьки закладу своєю чергою також отримують методичну підтримку вчителів у впровадженні ЦТ. Не дивлячись на скрутне фінансування школа оснащення на досить високому рівні. В кожному класі є інтерактивна дошка, комп'ютер, телевізор, по всій школі є інтернет (Wi-Fi).

ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу

З метою визначення ЦК-компетентності вчителів створено анкету в GOOGLE-формі. В опитуванні взяли участь 10 вчителів ЗОСШ №291 м. Києва.

Гіперпосилання: анкета

Аналіз результатів

Діаграма 1

У першому запитанні було важливо виявити досвід роботи респондентів. Отже, 40% опитаних людей з досвідом роботи більше 10-ти років, 60% від 1 до 10 років.

Діаграма 2

Друге запитання націлене виявити на скільки часто працівники школи оновлюють свої знання у сфері цифрових технологій. 40% опитаних оновлюють свої знання кожен рік. 50% кожні 3-5 років і 10% коли є можливість. Що вказує на те, що педагоги не надто зацікавлені в оновлені знання в цифровій компетентності, а займаються цим коли настає чергова атестація.

Діаграма 3

Третім запитанням було метою виявити на скільки часто вчителі користуються технологіями у своїй роботі. З усіх опитаних 30% користуються завжди, 40% - часто, 30% - іноді. Це вказує на те, що вчителі активно використовують цифрові технології як на уроках, так і просто у своїй роботі.

Діаграма 4

Наступне важливо було визначити чи достатній рівень володіння педагогами знань з кібербезпеки. 50% опитаних оцінюють свої навички з цифрової безпеки як високий рівень, 20% - достатній, 30% - середній. Після цього питання мною було прийнято рішення провести семінар для вчителів на тему кібербезпеки. Для того, щоб покращити ці показники, бо питання безпеки в Україні стоїть дуже гостро.

Діаграма 5

На запитання чи використовують вчителі онлайн-платформи для спілкування з учнями, 80% відповіло "Так". Досить позитивний результат, що вказує на те, що відбувається фітбек в навчальному процесі.

Діаграма 6

Уточненням до попереднього запитання було, які саме платформи використовують вчителі для спілкування з учнями. Більшість відповіло, що їх спілкування відбувається на таких платформах як: Google Classroom, месенджери.

Діаграма 7

Для інтеграції цифрових технологій в навчальний процес вчителі частіше використовують інтерактивні технології та ігрові елементи в навчанні.

Діаграма 8
Діаграма 9
Діаграма 10
Діаграма 11
Діаграма 12
Діаграма 13
Діаграма 14
Діаграма 15
Аналіз ІТ інфраструктури закладу
Апаратне Програмне Інформаційне Навчально-наукове
Комп'ютери: 60 шт. Windows 10 Сайт школи №291 Електронні підручники, посібники.
Роутери: 29 шт. SmartBoard Сторінка у Facebook Аудіо та відео контент.
Камери відеоспостереження: 4 шт. Microsoft Оffice Месенджери Viber, Telegram - ведення чатів між працівниками школи Електронна база документів.
Принтери:30 шт. Антивірусні програми
Проектори: 30 шт. Електронний журнал - Єдина школа
Інтерактивні дошки: 30 шт. Tux Paint
Телевізори: 30 шт. Scratch
Ноутбуки 65 шт. Google Workspace
Комп'ютери використовуються для навчання учнів на уроках інформатики. Ноутбуки призначені для роботи вчителів. Інтерактивні дошки, телевізори для взаємодії вчителяз учням (використання демонстраційного матеріалу. Для взаємодії вчитель-учні, вчитель-батьки використовується cистема Єдина школа та Google Classroom. Досить слабка ланка та має бути покращенна, фітбек поганий з адміністрацією. Сайт недоопрацьований, соціальна мережа більш активна та постійно оновлюється.

ЗАВДАННЯ 2. Створення е-ресурсу та впровадження його в діяльність закладу освіти/освітньої установи

ЗАВДАННЯ 3. Семінар (тренінг)

ЗАВДАННЯ 4. Методичні рекомендації