Цедрина

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Цедри́на, -ни, ж. = Кедрина. Зроби мені з цедрини трумну. Мет. 268.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЦЕДРИНА, КЕДРИ́НА, и, жін. 1. Кедрове дерево, кедр. Є й мигдаль ясно-зелений,.. І акація рожева, І смолистая кедрина (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 37); Уже дихнув [вітер], але ще не злобно.. — а вже в'ється кедрина, що високо, вище всіх стала (Гнат Хоткевич, II, 1966, 219); * У порівняннях. Як та кедрина, як та царівна лісів і полонин, стояла Танасійова Марічка в колі дівчат (Антін Крушельницький, Буденний хліб.., 1960, 231). 2. Кедровий ліс, кедрові зарості. Там, у стрімких горах, де поросла кедрина. Стрічає клекотом мене сім'я орлина (Максим Рильський, I, 1956, 91).

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ЦЕДРИНА, КЕДРИНА, КЕДР, а, ч.

1. Південне вічнозелене хвойне дерево. Полум’я в неї велике палало на вогнищі, й запах Кедра сухого й пахучої туї далеко по всьому Острові линув (Гомер, Одіссея, перекл. Б. Тена, 1963, 98); Кедри, магнолії, пальми й олеандри розкидані були групами тут і там (Смолич, І, 1958, 56); * У порівн. Мов кедр серед поля Ливанського,— у кайданах Став Гус перед ними! (Шевч., І, 1963, 267).

2. Народна назва деяких видів сосни, що дають їстівне насіння — так звані кедрові горішки. У п’ятдесятирічному віці кедр дає перший урожай смачних і поживних горіхів, потрібних для одержання цінної олії (Хлібороб Укр., З, 1969, 47); Зимові спори гриба заражають сибірський кедр і веймутову сосну (Шкідн. і хвор.. рослин, 1956, 396).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Цедрина -и, ж., діал. Кедрина.

Ілюстрації

Цедрина.jpeg Цедрина2.jpeg Цедрина3.jpeg

Медіа

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Кедр

Кедрина

Джерела та література

Словник укр.мови

Словник

Словник dic.academic.ru

Зовнішні посилання

Матеріал з Вікіпедії

Ютуб