Вогник

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:22, 22 грудня 2013; Бут Єлизавета (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Вогник, -ка, м. 1) = Огник 1 и 2. Мил. 23. 2) Раст. Lychnis vesicaria. Вх. Пч. I. 11.

Сучасні словники

Вогник

ВОГНИК (розм. ОГНИК), а, чол.

  1. Зменш. до вогонь 1, 2, 4. Сині вогники над сталлю горять... (Вадим Собко, П'єси, 1958, 266); Він працював без вогника (Олекса Гуреїв, Наша молодість, 1949, 148); В очах поетових блиснув лихий вогник (Леся Українка, III, 1952, 701).
  1. розм. Пухирчастий висип на обличчі. На щоці [в Солохи] огник (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 212).

Вогник

  • без во́гника, зі сл. працюва́ти, роби́тися і под. Неенергійно, мляво, без піднесення, захоплення. І все-таки він працював без вогника. Все робив якось автоматично (О. Гуреїв); Любі Соколовій здавалося, ніби в театрі все робиться повагом, без вогника (В. Собко).
  • з во́гником (з вогне́м). 1. зі сл. працюва́ти, роби́ти і т. ін. Захоплюючись, натхненно. З трибуни дедалі частіше звучать слова похвали, заклики рівнятися .. на молодого, перспективного спеціаліста-інженера, що працює з вогником,— Надію Очеретну (В. Козаченко); До праці Дмитро взявся з вогнем (М. Колесников). 2. Сповнений завзяття, енергії; палкий. Хороший чоловік Кузьма Петрович, душевний, з вогником у серці (М. Зарудний); Краще жінка з вогнем, перцем і жадобою, аніж якась покірна розмазня (М. Стельмах).
  • на во́гник. Для відпочинку, розмов. А вечорами агітатори йдуть на квартири колгоспників, де “на вогник” збираються сусіди з інших хат (З газети).

Ілюстрації

Вогник1.jpg Вогник2.jpg Вогник3.jpg Вогник4.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання