Коломоєць Анастасія Павлівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Mcaticon.png
БАЗА ПРАКТИКИ

База практики: Спеціалізована загальноосвітня школа №291 з поглибленим вивченням іноземної мови

Адреса: м. Київ, вул. Тростянецька, 19

Веб-сайт: https://school-291.inet.ua/

Директор: Дударенко Лариса Валеріївна

Заступник директора: Ясько Тетяна Михайлівна

ЗСШ №291.jpg

ЗАВДАННЯ 1. Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
Картинка01.jpg

Для з’ясування освітньої політики закладу з питання впровадження ЦТ було проведене інтерв’ю з заступником з навчально-виховної роботи – Ясько Тетяною Михайлівною.

Запитання до інтерв'ю:

1. Які основні зміни в освітній політиці вашого закладу були впроваджені у зв'язку з переходом на цифрові технології?

2. Як ви оцінюєте підготовку вчителів до ЦТ? Як покращуєте знання з ЦТ?

3. Які виклики ви зустрічаєте в процесі впровадження ЦТ у навчальний процес?

4. Як ви забезпечуєте підтримку учнів з особливими освітніми потребами в контексті ЦТ?

5. Яка роль батьків у підготовці учнів до ЦТ? Як ви взаємодієте з ними?

6. На якому рівні знаходиться заклад освіти по розвитку ЦТ?

Результати інтерв'ю

Відповіді завірені заступником директора
Інтерв'ю зі заступником директора
Інтерв'ю зі заступником директора

Висновок: Впровадження цифрових технологій в школі є успішним. У майбутньому школа планує розширити використання цифрових технологій. за допомогою ЦТ педагоги підвищують свій рівень освіченості в цифрових технологіях, проходячи різні курси підвищення кваліфікації, семінарів та вебінарів. В школі постійно проводяться моніторинги з виявлення можливих проблем або труднощів з ЦТ. Також в школі є підтримка дітей з особливими потребами у їх користуванні цифровими технологіями. Батьки закладу своєю чергою також отримують методичну підтримку вчителів у впровадженні ЦТ. Не дивлячись на скрутне фінансування школа оснащення на досить високому рівні. В кожному класі є інтерактивна дошка, комп'ютер, телевізор, по всій школі є інтернет (Wi-Fi).

ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу

З метою визначення ЦК-компетентності вчителів створено анкету в GOOGLE-формі. В опитуванні взяли участь 10 вчителів ЗОСШ №291 м. Києва.

Гіперпосилання: анкета

Аналіз результатів

Діаграма 1

У першому запитанні було важливо виявити досвід роботи респондентів. Отже, 40% опитаних людей з досвідом роботи більше 10-ти років, 60% від 1 до 10 років.

Діаграма 2

Друге запитання націлене виявити на скільки часто працівники школи оновлюють свої знання у сфері цифрових технологій. 40% опитаних оновлюють свої знання кожен рік. 50% кожні 3-5 років і 10% коли є можливість. Що вказує на те, що педагоги не надто зацікавлені в оновлені знання в цифровій компетентності, а займаються цим коли настає чергова атестація.

Діаграма 3

Третім запитанням було метою виявити на скільки часто вчителі користуються технологіями у своїй роботі. З усіх опитаних 30% користуються завжди, 40% - часто, 30% - іноді. Це вказує на те, що вчителі активно використовують цифрові технології як на уроках, так і просто у своїй роботі.

Діаграма 4

Наступне важливо було визначити чи достатній рівень володіння педагогами знань з кібербезпеки. 50% опитаних оцінюють свої навички з цифрової безпеки як високий рівень, 20% - достатній, 30% - середній.

Діаграма 5

На запитання чи використовують вчителі онлайн-платформи для спілкування з учнями, 80% відповіло "Так". Досить позитивний результат, що вказує на те, що відбувається фітбек в навчальному процесі.

Діаграма 6

Уточненням до попереднього запитання було, які саме платформи використовують вчителі для спілкування з учнями. Більшість відповіло, що їх спілкування відбувається на таких платформах як: Google Classroom, месенджери.

Діаграма 7

Для інтеграції цифрових технологій в навчальний процес вчителі частіше використовують інтерактивні технології та ігрові елементи в навчанні.

Діаграма 8

Основні труднощі з якими зустрічаються вчителі, це складність у використанні програмного забезпечення та нестача часу на навчання новим інструментам.

Діаграма 9

В наступній діаграмі можна побачити, що багато (90%) вчителів у своїй роботі використовують саме Google Classroom. У меншості інші інструменти, такі як: Zoom, Microsoft Teams, Kahoot!, Padlet.

Діаграма 10

Щодо рівня володіння офісними програмами (Microsoft Word, Excel, PowerPoint), вчителі оцінюють себе як впевнені користувачі (40% - високий рівень, 50% - достатній рівень). Це вказує на те, що вчителі дуже часто і багато працюють з цими документами.

Діаграма 11

60% вчителів вважають, що створення презентацій є важливішою навичкою створення цифрового контенту, 50% - що це розробка курсів, і 40% - відеомонтаж. Тобто вчителі вважають ці навички важливіше відштовхуючись від потреб своїх учнів.

Діаграма 12

На думку вчителів заходи могли б найбільше сприяти підвищенню цифрових компетентностей науково-педагогічних працівників є: підтримка з боку адміністрації та вебінари та тренінги. Меншою мірою сприяють: обмін досвідом з колегами, курси підвищення кваліфікації, менторські програми та співпраця.

Діаграма 13

У цій діаграмі можна побачити, де частіше вчителі покращують свої навички з цифрової компетенції.

Діаграма 14

Наступне, що можна побачити, 60% вчителів найближчим часом планують консультуватись з колегами щодо нових технологій, 40% - планують записатись на курси тощо.

Діаграма 15

Останнім запитання педагоги вказали на те що цифрові компетентності є доволі важливими для підвищення ефективності навчання.

Висновки: Вчителі ЗОСШ №291 є досить обізнаними у сфері цифрових технологій, але є трохи невпевнені в питанні цифрової безпеки. Найбільше йде користуванням Google Workspace, тому на основі цього буде розроблений блог (телеграм-канал) для поширення цікавої інформації та лафгаків користування цією платформою.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу
Апаратне Програмне Інформаційне Навчально-наукове
Комп'ютери: 60 шт. Windows 10 Сайт школи №291 Електронні підручники, посібники.
Роутери: 29 шт. SmartBoard Сторінка у Facebook Аудіо та відео контент.
Камери відеоспостереження: 4 шт. Microsoft Оffice Месенджери Viber, Telegram - ведення чатів між працівниками школи Електронна база документів.
Принтери:30 шт. Антивірусні програми
Проектори: 30 шт. Електронний журнал - Єдина школа
Інтерактивні дошки: 30 шт. Tux Paint
Телевізори: 30 шт. Scratch
Ноутбуки 65 шт. Google Workspace
Комп'ютери використовуються для навчання учнів на уроках інформатики. Ноутбуки призначені для роботи вчителів. Інтерактивні дошки, телевізори для взаємодії вчителя з учням (використання демонстраційного матеріалу. Для взаємодії вчитель-учні, вчитель-батьки використовується cистема Єдина школа та Google Classroom. Досить слабка ланка та має бути покращена, фітбек поганий з адміністрацією. Сайт недоопрацьований, соціальна мережа більш активна та постійно оновлюється.

ЗАВДАННЯ 2. Створення е-ресурсу та впровадження його в діяльність закладу освіти/освітньої установи

Після проведення опитування було визначено, що вчителі школи найбільше користуються платформою Google Workspace. Тому було прийняте рішення створити телеграм канал з пояснення роботи у цьому сервісі. Та демонстрацію новинок на цій платформі.

Гіперпосилання: канальчик

5260230517280860115 (2).jpg 5260230517280860117 (2).jpg 5260230517280860116 (2).jpg

ЗАВДАННЯ 3. Семінар (тренінг)

Тема: Lumen5 – як легко створити навчальне відео

Мета: підвищення рівня умінь та навичок педагогічних працівників використовувати цифрові технології в освіті, а саме сервіс Lumen5.

Гіперпосилання: презентація

сценарій

Фотозвіт проведення

Семінар коломоєць 1.jpg Семінар коломоєць 3.jpg

Семінар коломоєць.jpg Семінар коломоєць 2.jpg

ЗАВДАННЯ 4. Методичні рекомендації

Проєктування інформаційного освітнього середовища закладу/установи
  • Вдосконалити та наповнити сайт школи;
  • Інтегрувати різні навчальні ресурси та технології для підвищення ефективності навчання;
  • Вдосконалити та покращити соціальні медіа для сумісного формування і використання колективного знання (соціальні мережі, блоги, теги, вікіпроекти, соціальні мультимедіа, соціальні пошукові системи та сервіси закладок);
  • Вдосконалювати використання хмарних сервісів - створити базу даних навчальних матеріалів;
  • Використання модульної архітектури дозволить адаптувати систему під специфічні потреби закладу та забезпечить гнучкість в оновленні контенту і функцій.
Модернізації ІТ інфраструктури
  • Розвивати STEM освіту в школі, створити відповідний кабінет;
  • Регулярно створювати резервні копії даних для захисту від втрати інформації;
  • Необхідно обладнати спеціалізовані лабораторії для практичного навчання, що дозволить учням отримувати досвід роботи з сучасними технологіями.
  • Введення нової посади - менеджер з ІТ, який буде займатися сайтом школи, допомагати вчителям з електронним журналом та його наповненням;
  • Забезпечити навчання співробітників щодо використання нових технологій та програмного забезпечення, що впроваджується в закладі;
  • Створення механізмів збору відгуків від учасників освітнього процесу (учнів, вчителів, батьків) щодо використання ІКТ та їх впливу на якість освіти.
Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів закладу
  • Розробити програми підвищення кваліфікації, які охоплюють основи роботи з інформаційними технологіями та їх застосування в освітньому процесі;
  • Організувати практичні заняття для співробітників, які дозволять їм набути навичок роботи з новими системами та ресурсами;
  • Встановити систему оцінки рівня цифрової компетентності співробітників і коригувати програми навчання відповідно до отриманих результатів;
  • Організація платформ для обміну досвідом між педагогами щодо впровадження інноваційних методів навчання та використання ІКТ в освіті;
  • Введення системи моніторингу для оцінки ефективності ІТ інфраструктури та її впливу на освітній процес.