Ревенко Ольга

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Персональні дані

Revenko.jpg

Прізвище та ім'я

  • Ревенко Ольга

Група

  • ПОм-2-21-1.4з

Електронна пошта

oliynikym2010@gmail.com

Профіль у Facebook

Ольга Ревенко

Завдання 1

  • Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

Після проведення інтерв`ю з заступником директора школи з навчально-виховної роботи можна підсумувати наступне: учасники освітнього процесу усвідомлюють важливість якісного використання цифрових технологій у навчанні. Особливо зважаючи на умови війни, коли частина дітей вчиться дистанційно. А зважаючи на кризу в енергетиці, важливо надавати такі ресурси, які будуть доступні у зручний для дітей час. Тому технічне і програмне забезпечення відіграють важливу роль у роботі педагогів. Вчителі мають зважати на це, бо практично в усіх дітей, починаючи з першого класу, є мобільні телефони. Майже всі учні середньої та старшої школи мають смартфони, планшети, хтось користується ноутбуками та стаціонарними компютерами. Щоб використовувати всі гаджети з користю для навчання, вчителі мають опановувати нові технології. Зокрема, вчитися робити різні онлайн-завдання, записувати короткі навчальні відео, працювати з програмним забезпеченням і різними платформами. Тому адміністрація школи рекомендує долучатися до вебінарів та тренінгів, обирати ті модулі, які сприятимуть професійному зростанню у цій царині. Наприклад - “Використання ІКТ для професійного саморозвитку вчителів” на порталі дистанційного навчання ІПО КУБГ.

  • Інтерв'ю

Чи усі вчителі розуміють, що таке цифрові технології? • Ще з початку пандемії ковіду вчителю довелося удосконалювати свої знання і вміння у сфері використання тих інструментів, які забезпечують дистанційне навчання. Якщо на початковому етапі багато колег створювали групі у Вайбер і викладали там завдання, то зараз успішно використовують ZOOM, GOOGLE MEET, дехто зробити завдання у Classtime, LearningsAPp, Kahoot, удосконалює вміння робити презентації. Процес рухається, не завжди так швидко, як нам би хотілося, але зміни доволі відчутні. Вчителі розуміють, що без дистанційної роботи зараз навчання неможливе. І цифрові технології забезпечують його організацію.

Чи допомагає цифрове середовище у комунікації з батьками?

● Зважаючи на нинішню ситуацію в Україні, ми намагаємося використовувати усі ресурси: від вже згаданих груп у Вайбер до сторінок у Facebook. Так ми поширюємо актуальну інформацію, формуємо імідж школи, знайомимо батьків з тими заходами, які проводяться у нашому навчальному закладі. Ми розуміємо, що дітям подобається матеріал у TikTok. Але тут треба зважати, що сторінок у соцмережах вимагає часу і додаткових ресурсів. Тому вчителі обирають той формат, який зручний для них і для батьків. Діти у початковій школі не завжди можуть самостійно використовувати матеріали на різних платформах, тому ми прагнемо пояснити і вчителям, і батькам доцільність використання тих інструментів, які найзручніші для дітей.

Які труднощі постають перед вчителями у сфері цифрових технологій?

● Можна виділити острах створювати власний контент (відео-, аудіо- файли, тексти). Чимало вчителів соромляться, а дехто не вірить у власні можливості. Тому здебільшого використовують готові матеріали, розроблені іншими. ● Питання безпечного користування - вчитися і навчати дітей розрізняти якість небезпечні файли та сайти, розуміти негативні та позитивні впливи цифрових технологій, вміти уникати небезпеки у цифровому середовищі. ● Питання медіаграмотності

Яке програмне забезпечення використовують вчителі? ● Це питання кожен вирішує самостійно, бо МОН не надає якогось забезпечення. Тому усе обирає вчитель на власний розсуд.

Чи планує школа створити власне цифрове середовище? ● Оскільки лише в кінці літа 2020 р. у нас змінився директор, зараз триває обговорення, що саме важливо зробити найперше. Наприклад, яким має бути сайт школи.

  • ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Аналіз результатів анкетування.

Без розвитку цифрових компетентностей неможливо уявити ефективну роботу сучасного вчителя. В умовах війни та енергетичної проблеми саме цифрові технології дають змогу не зупиняти навчання, а безпечно продовжувати його в дистанційному або змішаному форматі. Тому цифрова грамотність для вчителів має бути важливою частиною їхньої самоосвіти. У публікаціях, привсяцених запровадженню НУШ, розвитку післядипломної освіти в Україні фахівці часто посилаються на Європейську рамку цифрової компетентності для освітян (DigCompEdu). Там є опис того, як цифрові технології можна використовувати для освіти та навчання. Зокрема охарактеризовано 22 компетентності, що згруповані в шести сферах цифрової компетентності вчителів: 1. Професійне залучення – використовувати цифрові технології для спілкування, співпраці та професійного розвитку. 2. Цифрові ресурси – шукати, створювати та обмінюватися цифровими ресурсами. 3. Викладання й навчання – управляти та організовувати робочий і навчальний процес за допомогою цифрових технологій. 4. Оцінювання – використовувати цифрові технології та стратегії для оцінювання учнів. 5. Розширення можливостей учнів – використовувати цифрові технології для підвищення інклюзивності та активного залучення учнів до навчання. 6. Сприяння цифровій компетентності учнів – дати їм можливості використовувати цифрові технології для спілкування, створення контенту, розвитку та розв’язання проблем. Саме ці матеріали було використано для розробки анкети.

Аналіз результатів анкетування

Загалом учителі початкових класів та асистенити вчителів використовують цифрові технології у роботі з дітьми. Усі мають навички організовувати уроки в Zoom, уміють демонструвати презентації, відео, можуть пояснити основні правила користування дітям та батькам. Відповіді колег можна перевірити на основі відгуків учнів та батьків щодо організації дистанційного навчання. Проте варто відмітити, що незважаючи на всі перстороги, чимало освітян використовують Viber. до цього їх заохочують батьки, бо не всі з них мають навички та можливості користуватися іншими цифровими ресурсами. Так, спроби декого з колег використовувати функції Google classне мали успіху, бо спочатку треба навчити батьків. А не всі погоджуються постійно контролювати процес навчання саме через такий онлайн ресурс. Ще одним важливим мометном є часте використання ресурсів платформ “Всеосвіта” та “На урок”. До їхньої якостіє чимало запитань, але для економії часу вчителі використовують розміщені там розробки (презентації, тестові завдання). Усі вчителі школи №249 мають заповнювати електронний журнал Human. З одного боку - це розроблений фахівцями ресурс. Проте є рд недоліків, як то важкість коригування матеріалів. Педагоги розуміють важливість самоосвіти у сфері використання цифрових технологій, тож по-можливості беруть участь у онлайн-заходах і переглядають навчальні відео. Зважаючи на реультати анткетування, варто запропонувати колегам ряд рекомендацій.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу дошкільної освіти

Апаратне

- сервери для розміщення електронних навчально-методичних матеріалів, - веб-сайтіві відповідних сервісних служб -мережеве обладнання для з єднання серверів у єдину інформаційну мережу школи та їхнього підключення до мережі Інтернет - мережеве обладнання для спеціалізованих лабораторій комп’ютерних мереж та захисту інформації - комп’ютерне обладнання для спеціалізованих лабораторій комп’ютерних мереж та захисту інформації Програмне забезпечення, яке використовується в школі: Настільна операційна система Windows Антивірусні програми (дехто використовує IntuneOpen, але варіантів багато, не всі вчителі можуть назвати, що саме встановлено у них на ноутбуках) Сервіси Google Сервіси Google Apps Education Edition Linux

Інформаційне забезпечення

Сайт школи було створено раніше. Зараз він не працює, тому що змінився склад адміністрації, точної відповіді - коли відбудуться необхідні зміни, ніхто з керівництва не надав. Група у Facebook FB профіль школи

Навчально-наукове забеспечення

- ресурси бібліотеки, репозиторії, Wiki-ресурси - нормативні документи; - положення та накази ( у цифровому і паперовому вигляді) - робочі програми дисциплін; - Державні стандарти; - положення які регламентують роботу закладу.

Завдання 2. Група для вчителів у Facebook

Завдання 3. Презентація для тренінгу

Завдання 4. Методичні рекомендації