Відмінності між версіями «Цоркати»
Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
| Рядок 21: | Рядок 21: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! | + | ! Особа !! ОДНИНА !! МНОЖИНА |
|- | |- | ||
| 1 особа || цоркаю|| цоркаємо | | 1 особа || цоркаю|| цоркаємо | ||
| Рядок 35: | Рядок 35: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! | + | ! Особа !! ОДНИНА !! МНОЖИНА |
|- | |- | ||
| − | | 1 особа || | + | | 1 особа || цоркатиму|| цоркатимемо |
|- | |- | ||
| − | | 2 особа|| | + | | 2 особа|| цоркатимеш|| цоркатимете |
|- | |- | ||
| − | | 3 особа || | + | | 3 особа || цоркатиме || цоркатимуть |
|} | |} | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| Рядок 49: | Рядок 49: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! | + | ! Рід !! ОДНИНА !! МНОЖИНА |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Чоловічий рід || цоркав|| цоркали |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Жіночий рід|| цоркала|| цоркали |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Середній рід || цоркало || цоркали |
|} | |} | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| Рядок 63: | Рядок 63: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! | + | ! Особа !! ОДНИНА !! МНОЖИНА |
|- | |- | ||
| − | | 1 особа || | + | | 1 особа || -|| цоркаймо |
|- | |- | ||
| − | | 2 особа|| | + | | 2 особа|| цоркай|| цоркайте |
|} | |} | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| Рядок 75: | Рядок 75: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! | + | ! Теперішній час !! цоркаючи |
|- | |- | ||
| − | | | + | |Минулий час|| цоркавши |
|} | |} | ||
Версія за 19:58, 12 жовтня 2020
Цоркати, -каю, -єш, одн. в. цоркнути, -кну, -неш, гл. 1) = Цокати, цокнути. Угор. 2) Звенѣть, бренчать, брякать, брякнуть. Цоркнув замок; цоркнули шаблі. Вх. Зн. 78.
Сучасні словники
Академічний тлумачний словник (1970—1980)
Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 245.
ЦО́РКАТИ, аю, аєш, недок., діал. Цокати (див. цокати1). Коли увійшла [Маруся], нарешті, в ліс і, цоркаючи зубами, загортаючися в перемоклу киптарину та ховаючи мокрі коси, шукала очима, — не знала, де дітися. Тут було не ліпше (Гнат Хоткевич, II, 1966, 220).
| цоркати - дієслово, недоконаний вид |
|---|
| ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС |
|---|
| Особа | ОДНИНА | МНОЖИНА |
|---|---|---|
| 1 особа | цоркаю | цоркаємо |
| 2 особа | цоркаєш | цоркаєте |
| 3 особа | цоркає | цоркають |
| МАЙБУТНІЙ ЧАС |
|---|
| Особа | ОДНИНА | МНОЖИНА |
|---|---|---|
| 1 особа | цоркатиму | цоркатимемо |
| 2 особа | цоркатимеш | цоркатимете |
| 3 особа | цоркатиме | цоркатимуть |
| МИНУЛИЙ ЧАС |
|---|
| Рід | ОДНИНА | МНОЖИНА |
|---|---|---|
| Чоловічий рід | цоркав | цоркали |
| Жіночий рід | цоркала | цоркали |
| Середній рід | цоркало | цоркали |
| НАКАЗОВИЙ СПОСІБ |
|---|
| Особа | ОДНИНА | МНОЖИНА |
|---|---|---|
| 1 особа | - | цоркаймо |
| 2 особа | цоркай | цоркайте |
| ДІЄПРИСЛІВНИК |
|---|
| Теперішній час | цоркаючи |
|---|---|
| Минулий час | цоркавши |
Ілюстрації
| |
|
|
|