Відмінності між версіями «Дизайн (спеціальність)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Історія теорії дизайну)
(Історія теорії дизайну)
Рядок 7: Рядок 7:
 
   
 
   
 
Перші ідеї про співвідношення краси і користі виникли у давньогрецьких вчених Платона, [https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C Аристотеля], Сократа, Аристиппа, Протагора. На той момент вже існували роботи про з'єднання людини з машинами. Творчий напрямок роботи має наступні версії походження:
 
Перші ідеї про співвідношення краси і користі виникли у давньогрецьких вчених Платона, [https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C Аристотеля], Сократа, Аристиппа, Протагора. На той момент вже існували роботи про з'єднання людини з машинами. Творчий напрямок роботи має наступні версії походження:
*У середині XIX століття розвиток індустріального виробництва створило потребу в новому виді діяльності, направленій на оформлення та надання естетики. Саме так утворився дизайн.
+
*У середині XIX століття розвиток індустріального виробництва створив потребу в новому виді діяльності, направленій на оформлення та надання естетики. Саме так утворився дизайн.
 
*В кінці XIX століття були сформовані основні правила теорії та принципи, які в подальшому вплинули на школи майстрів. Так дизайн став поєднувати в собі мистецтво і ремесло.
 
*В кінці XIX століття були сформовані основні правила теорії та принципи, які в подальшому вплинули на школи майстрів. Так дизайн став поєднувати в собі мистецтво і ремесло.
 
*На початку XX століття художники зайняли високі позиції в промисловості. Вони розробили фірмовий стиль підприємств і змогли вплинути на випуск різних електроприладів, автомобілів. Так дизайн став художньо-промислової діяльністю.
 
*На початку XX століття художники зайняли високі позиції в промисловості. Вони розробили фірмовий стиль підприємств і змогли вплинути на випуск різних електроприладів, автомобілів. Так дизайн став художньо-промислової діяльністю.
*Поява дипломованого фахівця пов'язане з утворенням шкіл дизайну в XX столітті.   
+
*Поява дипломованого фахівця пов'язана з утворенням шкіл дизайну в XX столітті.   
  
 
[[Файл:UuhtsqGChbI.jpg|безрамки|ліворуч]]
 
[[Файл:UuhtsqGChbI.jpg|безрамки|ліворуч]]

Версія за 17:49, 11 листопада 2016

Dis2.png

Дизайн (від англійського Design, від от італійського disegno позначення) — це творча діяльність, метою якої є визначення певних якостей промислового виробу.

Дизайн – це творчий метод, процес та результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їх комплексів і систем, орієнтований на досягнення найбільш повної відповідності створюваних виробів та середовища в цілому можливостям та потребам людини, як утилітарним так і естетичним.

Історія теорії дизайну

Перші ідеї про співвідношення краси і користі виникли у давньогрецьких вчених Платона, Аристотеля, Сократа, Аристиппа, Протагора. На той момент вже існували роботи про з'єднання людини з машинами. Творчий напрямок роботи має наступні версії походження:

  • У середині XIX століття розвиток індустріального виробництва створив потребу в новому виді діяльності, направленій на оформлення та надання естетики. Саме так утворився дизайн.
  • В кінці XIX століття були сформовані основні правила теорії та принципи, які в подальшому вплинули на школи майстрів. Так дизайн став поєднувати в собі мистецтво і ремесло.
  • На початку XX століття художники зайняли високі позиції в промисловості. Вони розробили фірмовий стиль підприємств і змогли вплинути на випуск різних електроприладів, автомобілів. Так дизайн став художньо-промислової діяльністю.
  • Поява дипломованого фахівця пов'язана з утворенням шкіл дизайну в XX столітті.
UuhtsqGChbI.jpg


Як професія,історія становлення дизайну мала свій початок більше ста років тому.В цей час в Англії виник рух «за зв’язок мистецтва і ремесел»,що очолював У. Морис. Потім цей рух знайшов своє відображення в художній культурі США, Фінляндії та Швеції. Вже й тоді були сформовані основні положення теорії та принципи дизайну, які вплинули на напрямки дизайну наступних років. У м. Веймар (Німеччина) у 1919 році була заснована Вища школа будівництва і художнього конструювання – Баухаус – від німецького «Дім будівництва» – так звалося у Німеччині середньовічне спільне житло будвельників соборів та інших великих споруд . Її педагоги – архітектор Вальтер Гропіус (директор Баугаузу з 1919 до 1928 року), художник, математик та вчений-природознавець Йоганнес Іттен, скульптор Гергард Маркс та інші – розробляли естетику функціоналізму, принципи сучасного формоутворення в архітектурі і дизайні, займались формуванням матеріально-побутового середовища засобами пластичного мистецтва. Йозеф Альберс – випускник Баугаузу – викладав у Блек-Маунтін Коледжі у Північній Кароліні, Вальтера Гропіуса і Марселя Броєра – випускника школи – запросили до Гарвардського університету, Ласло Могой-Надь заснував у Чикаго школу дизайну, що стала відомою під назвою Нью-Баугаузу . Таким чином, Баугауз дав великі імпульси до подальшого розвитку дизайнерської освіти не тільки в Німеччині, а й по всьому світі. Існує ще одна версія виникнення дизайну, коли його відносять до періоду кризи 1929 року, і він описується як американський феномен. З початком кризи 1929 року американський дизайн стає реальною комерційною силою, набуваючи, в повному значенні цього слова, масового характеру. Поступово виникає професійна «індустрія дизайну», яка була фактично імпортована з Європи після другої світової війни.


Вражаючий дизайн чого завгодно здатний викачувати будь-які гроші із споживачів, а тому послуги та продукція дизайнерів неймовірно затребувані. Відповідно, професії у сфері дизайну принесуть вам не тільки задоволення творчості, а й хороший заробіток. Тільки для початку треба обзавестися відповідною освітою.

Що потрібно знати і вміти

Цщл.jpeg

«Профільна освіта не завжди є пріоритетним для графічних дизайнерів, - стверджує консультант кадрового агентства Manpower Ольга Захарова. - У першу чергу необхідно вміння малювати від руки, користуватися планшетом і володіти спеціалізованими програмами. Серед них Adobe PhotoShop, Illustrator, Indesign (для верстальників), QuarkXPress, Corel Draw, 3DStudioMAX, Macromedia Flash та ін ». Як завжди, в лідируючих компаніях воліють кандидатів зі знанням англійської.

Місце дії

Хороші місця треба шукати , в першу чергу , в галузевих компаніях: рекламних та комунікаційних агенціях , інтернет -компаніях , ЗМІ , книжкових видавництвах і тп .

Залежно від роботодавця будуть різнитися і обов'язки . Наприклад , в « Лабораторію Касперського »
1358234007 kaspersky.jpg

на цій посаді доведеться займатися дизайном для додатків Windows і веб -додатків , плюс розвивати фірмовий стиль продуктів компанії. У Оptimum Media Group

28919.jpg

вакансія « дизайнера з нестандартним проектам в зовнішній рекламі » вимагає від кандидатів вміння швидко візуалізувати ідеї. «Наприклад , прямо на зустрічі з клієнтом дизайнер повинен швидко зробити начерк , який не сильно відрізнятиметься від фінальної версії проекту » , - каже представник компанії. Тут же дизайнер повинен самостійно моніторити і аналізувати « нестандарт » , що з'являється на вулицях міста. А в мережі магазинів одягу Savage дизайнер- графік бере участь у розробці концепції сезонного оформлення магазинів , створює макети POS матеріалів , рекламних поверхонь і вітрин . Починати в професії доведеться з зарплати не більше 25 тисяч рублів і поступово дорости до 60-70 тис. Перспективи - кар'єра головного художника або креативного директора .

Завдання підготовки фахівців дизайну

Get-export-file.png

Метою функціонування відділення "Дизайн" є підготовка фахівців, здатних працювати в будь-яких підрозділах сучасних рекламних агенцій чи підприємств дизайнерсько-рекламного спрямування і здійснювати на практиці такі функції:

- виконання обов'язків спеціаліста (дизайнера чи дизайнера-рекламіста) у підрозділах рекламної агенції;

- виконання обов'язків керівника індивідуальних, сімейних та приватних підприємств рекламного, дизайнерського чи рекламно-дизайнерського напрямку або споріднених структур;

- виконання обов'язків керівника рекламних підрозділів і служб дизайнерських структур у будь-яких компаніях відповідного напрямку;

- виконання обов'язків наукового співробітника науково-дослідних установ, які займаються дослідженнями на ринку рекламних, дизайнерських та рекламно-дизайнерських послуг;

- виконання обов'язків рекламного менеджера, рекламного аналітика чи менеджера рекламно-дизайнерського спрямування.

Web-page-design1.png

Сучасний фахівець з дизайну повинен мати широкий світогляд, високий інтелектуальний потенціал і рівень культури, здатність до самовдосконалення, вміння знаходити нові шляхи вирішення проблем та обирати оптимальні з них, здатність до аналізу, вміння приймати рішення в умовах швидко змінюваного ринкового середовища.


Завдання відділення дизайну полягає в орієнтації фундаментальної та спеціальної підготовки для розвитку цих якостей.

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями:

Див. також

Дизайн в Україні

Дизайн

Стилі і напрямки дизайну