Відмінності між версіями «Зіра»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 3: Рядок 3:
  
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 +
Зіра (араб. — насіння), або зера (євр. — насіння), або римський кмин, або кмин, або кумін, або каммун, або зар, або затр (Cuminum cyminum) — трав'яниста рослина, вид роду Cuminum.
 +
Через схожість насіння кмину та зіри та їхніх назв у деяких мовах, в літературі їх часто плутають.
 +
Запах  сильний, гіркуватий, трохи горіховий. Посилюється при розтиранні або обсмажуванні насіння. Зіра широко використовується в кулінарії, особливо у східній. Використовується як ціле, так і потовчене або розмолоте насіння зіри. Ціле насіння використовується при приготуванні, наприклад, плову, будучи, при цьому, компонентом, що є відповідальним за аромат. Мелену широко використовують тюркські народи при приготуванні страв з м’яса. Насіння зіри входять в популярні індійські суміші масала та карі. Кумін широко використовується в мексиканській кухні.
 +
Сорти
 +
Розрізняють чотири різновиди зіри: перську, кірманську, сирійську та набатейську. Кожна з них і зустрічається в природі, і культивується. Два найкращих різновиди:
 +
Кірманська зіра — чорного кольору, дрібна, гостро ароматна,
 +
Перська зіра — жовтуватого кольору, ароматна.
 +
Цікаві факти
 +
11 квітня 2011 року Росспоживнагляд Росії вніс доповнення в СанПиН «Гігієнічні вимоги безпеки і харчової цінності харчових продуктів» (вступили в силу 1 червня 2011 року), включивши насіння рослин буніум перський (чорний кумін) в список рослин, що містять сильнодіючі, наркотичні або отруйні речовини і заборонених для застосування при виготовленні
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==

Версія за 14:14, 13 листопада 2019

Зіра, -ри, ж. Звѣзда. Не зіра то зійде, Бог із неба снійде. Грин. III. 33. См. Зірка.

Сучасні словники

Зіра (араб. — насіння), або зера (євр. — насіння), або римський кмин, або кмин, або кумін, або каммун, або зар, або затр (Cuminum cyminum) — трав'яниста рослина, вид роду Cuminum. Через схожість насіння кмину та зіри та їхніх назв у деяких мовах, в літературі їх часто плутають. Запах сильний, гіркуватий, трохи горіховий. Посилюється при розтиранні або обсмажуванні насіння. Зіра широко використовується в кулінарії, особливо у східній. Використовується як ціле, так і потовчене або розмолоте насіння зіри. Ціле насіння використовується при приготуванні, наприклад, плову, будучи, при цьому, компонентом, що є відповідальним за аромат. Мелену широко використовують тюркські народи при приготуванні страв з м’яса. Насіння зіри входять в популярні індійські суміші масала та карі. Кумін широко використовується в мексиканській кухні. Сорти Розрізняють чотири різновиди зіри: перську, кірманську, сирійську та набатейську. Кожна з них і зустрічається в природі, і культивується. Два найкращих різновиди: Кірманська зіра — чорного кольору, дрібна, гостро ароматна, Перська зіра — жовтуватого кольору, ароматна. Цікаві факти 11 квітня 2011 року Росспоживнагляд Росії вніс доповнення в СанПиН «Гігієнічні вимоги безпеки і харчової цінності харчових продуктів» (вступили в силу 1 червня 2011 року), включивши насіння рослин буніум перський (чорний кумін) в список рослин, що містять сильнодіючі, наркотичні або отруйні речовини і заборонених для застосування при виготовленні Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання