Відмінності між версіями «Кертина»
Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
| Рядок 27: | Рядок 27: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Домен || Еукаріоти (Eukaryota) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Царство || Тварини (Metazoa) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Тип || Хордові (Chordata) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Клас || Ссавці (Mammalia) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Інфраклас || Плацентарні (Eutheria) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Ряд || Комахоїдні (Insectivora) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Родина || Кротові (Talpidae) |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Підродина || Talpinae |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Триба || Talpini |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Рід || Кріт |
|} | |} | ||
Версія за 16:05, 15 жовтня 2018
Зміст
Сучасні словники
КЕРТИ́НА, и, КЕРТИ́ЦЯ, і, ж., діал. Кріт. * У порівн. Ховаючися тут по ярах, тут виринаючи, мов кертиці, з-під землі, .. всі поспішали до волецького ліска (Фр., VI, 1951, 148).
КРІТ, крота́, ч. Невеликий комахоїдний ссавець, що живе під землею; цінний своїм хутром. Байдуже кротові, що поверх його.. нори привітно сяє ясне сонечко (Мирний, IV, 1955, 295); Кріт риє під землею дуже довгі проходи, такі собі підземні дороги (Коп., Як вони.., 1961, 30); * Образно. — Сліпі кроти. Не вміють вони підійти до дитини! (Тулуб, Людолови, І, 1957, 354); * У порівн. — Живемо, як кроти, риючись у землі, і байдуже нам, що світить сонце (Коцюб., І, 1955, 299).
Ілюстрації
| |
|
|
|
Медіа
Див. також
| Домен | Еукаріоти (Eukaryota) |
| Царство | Тварини (Metazoa) |
| Тип | Хордові (Chordata) |
| Клас | Ссавці (Mammalia) |
| Інфраклас | Плацентарні (Eutheria) |
| Ряд | Комахоїдні (Insectivora) |
| Родина | Кротові (Talpidae) |
| Підродина | Talpinae |
| Триба | Talpini |
| Рід | Кріт |