Відмінності між версіями «Хореографія»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сторінка очищена)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Хореографія'''-мистецтво постановки танцю з метою створити найкращий сценічний ефект. Це унікальне мистецтво. Тут злились в єдиному потоці: танець і пантоміма, музика і поезія, скульптурні пози і пластика рухів, а також драматургія літературного твору.Термін хореографія вживається також щодо постановки виступів у певних видах спорту: художній та спортивній гімнастиці, фігурному катанні, синхронному плаванні тощо.
 
  
==== Історія виникнення хореографії ====
 
[[Файл:Modern-dance.jpg|міні|праворуч]]
 
Перші свідчення про зародження мистецтва хореографії відсилають нас до глибокої давнини, коли в доісторичні добу танець виконував певну ритуальну функцію. Ця тенденція мала своє продовження і розвиток у культурах Стародавніх Єгипту і Греції, тоді як у Стародавньому Римі танець вже починає сприйматися як видовище.
 
Середньовіччя накладає на хореографічне мистецтво табу - заборону, хоча народний танець, незважаючи на будь-які перешкоди, продовжує свій розвиток (ця ситуація певною мірою стала основою для відомого роману В. Гюго «Собор Паризької Богоматері»).
 
 
Процес відновлення мистецтва хореографії пов'язаний з часом [[Відродження]], але справжній його розвій починається у XVII ст., Коли у Франції була створена Королівська академія танцю (1661).
 
Новерр Жан Жорж (1727-1810) - французький хореограф, реформатор західноєвропейського балету. Його теоретичні і художні пошуки були пов'язані з розробкою двох важливих складових балетного мистецтва: феномену ритму і концепції природних даних танцівника. Згідно з позицією Ж.Ж. Новерра, професійну майстерність виконавця повинна органічно поєднуватися з емоційним началом, що сприятиме процесу створення повноцінного художнього образу. Теоретичні міркування щодо природи і специфіки балетного мистецтва були викладені хореографом на сторінках роботи «Листи про танець». Розвідки Ж.Ж. Новерра у розробці жанрової структури балету мали значний вплив на подальший розвиток хореографічного мистецтва.
 
 
Академією була розроблена основна система класичної хореографії і закладено фундамент балету , який має свою жанрову структуру.
 
==== Види хореографічних напрямків ====
 
[[Файл:Fc0950b1a9ab2bbbda039ffa9841c3fb.jpg|безрамки|праворуч]]
 
* Народний танець;
 
* Бальні танці;
 
* Повільний вальс;
 
* Віденський вальс;
 
* Танго;
 
* Повільний фокстрот;
 
* Квікстеп;
 
* Са́мба;
 
* Ча-ча-ча;
 
* Румба;
 
* Пасодобль;
 
*Джайв;
 
* Балет;
 
* Джаз-фанк;
 
* Джаз-модерн;
 
* Хіп-хоп.
 
[[Файл:553 2.jpg|1000 × 764px|міні|праворуч]]
 
== Особисті якості хореографа ==
 
Хореограф повинен вміти танцювати, бути хорошим організатором і креативщиком. Адже робота полягає в тому, що належить координувати дії всіх танцюристів, придумувати образи і концепцію. Потрібно вміти бути оригінальним, так як саме імпровізатори домагаються успіху. Також бажано любити спілкування, тому що зустрічатися треба буде з багатьма людьми: акторами, продюсерами, танцюристами, костюмерами.
 
==== Посади ====
 
* Керівник хореографічного колективу;
 
* Балетмейстер-постановник;
 
* Керівник гуртка;
 
* Завідувач хореографічної студії;
 
* Методист культурно-освітнього закладу;
 
* Викладач хореографічних дисциплін;
 
* Репетитор;
 
* Артист ансамблю народного танцю;
 
* Танцівник шоу-програм.
 
== Цікаві факти про танці ==
 
* У класичному індійському танці для того, щоб зобразити певне почуття, задіюються не тільки очі, але і брови, губи, ніс, щоки, підборіддя і вуха. Це прекрасна зарядка для м'язів обличчя.
 
* У Єгипті виконавиці танцю живота щорічно сплачують державі в якості прибуткового податку 900 млн єгипетських фунтів (264 млн доларів США). Це робить танцівниць п'ятим по значущості джерелом поповнення скарбниці держави після Суецького каналу, туризму, експорту нафти і бавовни.
 
* Ми вважаємо, що танець [[полька]] родом з Польщі. Однак це чеський танець, і його назва не має нічого спільного з назвою країни. Чеське слово red означає “половина». Танець назвали так тому, що його танцюють маленькими, «половинними» кроками.
 
* У 1961 р. Чеббі Чекер показав по телебаченню новий танець, придуманий ним особисто. Це був «Твіст». Для танцю не потрібно партнера, танцювати можна було поодинці. Рухи здавалися простими і доступними. Хіт Чеббі Чекера "let's Twist Again" затьмарив своєю появою всі інші ритми Америки, а через деякий час обрушився і на країни Європи.
 
* Один з найкрасивіших і емоційних танців – танго - народився в притонах аргентинської столиці. Був час, коли його танцювали в основному чоловіки: поодинці і навіть парами. Причому танцюючі пліч-о-пліч мачо не викликали ніяких смішків або сороміцьких жартів. Адже вони були просто партнерами по танцю, не більше. А об'єднувалися тому, що партнерки - як правило, жінки неважкого поведінки - були у великому дефіциті. Поки танцюристи відточували свою майстерність, стежила за ними дама вибирала кращого і потім танцювала з ним. На танцмайданчиках часто спалахували сварки і бійки, справа доходила навіть до смертовбивства.
 
 
== Вступникам ==
 
Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями:
 
 
http://kubg.edu.ua/informatsiya/vstupnikam/napryami-pidgotovki/bakalavr.html
 
 
http://kubg.edu.ua/informatsiya/vstupnikam/napryami-pidgotovki/spetsialist.html
 
 
http://kubg.edu.ua/informatsiya/vstupnikam/napryami-pidgotovki/magistr.html
 
 
== Див. також ==
 
 
http://ukrainka.org.ua/node/3299
 
 
https://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Українські_хореографи
 
== Джерела ==
 
https://sites.google.com/site/moamajbutnaprofesi/home/istoria-viniknenna-horeografiie
 
 
http://ua-referat.com/Хореографія_як_вид_мистецтва
 
[[ Категорія: Моя спеціальність – неповторна]]
 

Версія за 23:45, 22 січня 2016