Відмінності між версіями «Марчук Анастасія Сергіївна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: .)
 
 
(не показано 8 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
.
+
{{
 +
BOX1|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> База практики </center>|CONTENT=
 +
[[Файл:Irjkf.png|200png]]
 +
}}
 +
=<span style="color: lightseagreen; text-decoration;">База практики=
 +
'''Заклад освіти:'''
 +
 
 +
*'''Повна назва''': Міжнародна школа NOVA STUDY
 +
 
 +
*'''Сайт школи''': https://nova.study
 +
 
 +
*'''Директор української програми''': Лариса Олексієнко
 +
 
 +
*'''Директор польської програми''': Магдалена Вертинська
 +
 
 +
*'''Директор міжнародної програми''': Марина Сіра
 +
 
 +
*'''Заступник директора з ІТ-інфраструктури''': Тетяна Федоріна
 +
'''Контакти:'''
 +
 
 +
'''E-mail:''' info@nova.study
 +
 
 +
'''Телефон:''' +48 459 567 500
 +
 
 +
'''Адреса:''' Piaseczno, Okrężna 25a
 +
{{
 +
BOX2|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі
 +
</center>|CONTENT=
 +
}}
 +
===Інтерв'ю з заступником директора з ІТ-інфраструктури (очно)===
 +
[[Файл:Інтер.jpeg|міні]]
 +
 
 +
''1) Основні цілі та завдання впровадження ЦТ у нашій школі:
 +
''
 +
 
 +
- Наша школа активно впроваджує та постійно осучаснює цифрове наповнення. Це робиться з метою:
 +
• Підвищення якості освіти. ЦТ дозволяють зробити освітній процес більш інформативним, цікавим та інтерактивним. Вони можуть використовуватися для створення нових методів навчання, які допомагають учням краще засвоювати матеріал.
 +
• Оптимізації навчального процесу. ЦТ можуть допомогти вчителям заощадити час і зосередитися на творчій частині своєї роботи. Вони також можуть використовуватися для автоматизації деяких рутинних завдань, таких як перевірка робіт учнів.
 +
• Формування цифрової компетентності учнів. Використання ЦТ у освітньому процесі допомагає учням розвивати навички, необхідні в сучасному світі. Ці навички включають в себе критичне мислення, творчість, здатність вирішувати проблеми та працювати в команді.
 +
 
 +
''2) А які переваги використання ЦТ у освітньому процесі Ви можете виокремити?
 +
''
 +
 
 +
- На мою думку таких переваг дуже багато. Наприклад, Інформативність. ЦТ дозволяють швидко і легко отримати доступ до великої кількості інформації. Або ж індивідуалізація, ЦТ дозволяють вчителям адаптувати навчання до потреб кожного учня. Також для наших учнів важливо бути зацікавленими в навчальному процесі і цю проблему допомагають вирішити ЦТ, адже вони можуть зробити освітній процес більш цікавим і захоплюючим та інтерактивним.
 +
 
 +
''3) Які недоліки використання ЦТ у освітньому процесі Ви можете окреслити?
 +
''
 +
 
 +
- Запровадження цифрових технологій вимагає окремого фінансування, оскільки такі рішення можуть бути досить дорогими. Також нестача якісного контенту для використання в освітньому процесі впливає на використання ЦТ.
 +
 
 +
''4) Що Ви можете сказати про розвиток ІКТ грамотності у нашому колективі та заходи щодо підвищення цих навичок.
 +
''
 +
 
 +
- Дякую за запитання, дійсно не всі вчителі мають відповідний рівень знань та умінь для роботи з ІКТ під час навчального процесу. Але ми вирішуємо це питання декількома шляхами. По-перше, при проходженні співбесіди ми уточнюємо наскільки майбутній працівник вміє працювати з сучасними технологіями. Також на пробних уроках ми рекомендуємо залучати різні сервіси. Володіння ЦТ на достатньому рівні є одним із факторів котрий може посприяти на отримання посади. І по-друге, під час навчального року ми залучаємо наших працівників до різних курсів, тренінгів щодо підвищення власних цифрових навичок та влаштовуємо сесії обміну досвідом.
 +
 
 +
''5) А які методи використовуються для моніторингу ефективності використання ЦТ у школі:
 +
''
 +
 
 +
- В нас це досить чіткий список, а саме:
 +
• Збір даних про використання ЦТ у школі.
 +
• Проведення анкетування вчителів та учнів.
 +
• Аналіз результатів навчання учнів.
 +
 
 +
''6) Які результати ви бачите від впровадження ЦТ у школі?
 +
''
 +
 
 +
- Насправді ці результати помітні майже одразу, якщо правильно мотивувати викладацький колектив та зробити перехід до ЦТ максимально комфортним та поступовим. Отже, одним із найбільш помітним результатом запровадження ЦТ є підвищення якості освіти. Учні починають якісніше та значно швидше засвоювати навчальний матеріал. Також ми оптимізуємо навчальний процес та формуємо цифрову компетентність не лише у вчителів, а й у учнів школи.
 +
 
 +
''7) Які перспективи розвитку використання ЦТ у нашій школі?
 +
''
 +
 
 +
- Ми не збираємось відступати від вже впроваджених технологій і залюбки залучаємо нові. Також наш ІТ-відділ розробляє власні ресурси та сервіси для нашої школи. І дуже хотілося б вже з наступного року створити центр цифрових освітніх ресурсів за допомогою якого ми зможемо акумулювати всі наробки наших вчителів та колег.
 +
 
 +
==ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу==
 +
[https://forms.gle/BJw6w7wXay5YYP7c6 Тут ви можете побачити анкетування науково-педагогічних працівників щодо ЦК-компетентності]
 +
 
 +
[https://www.canva.com/design/DAFy2Fhqgs0/gKEmhcAmi_eLpucti7TeEw/edit Тут ви можете побачити результати опитування]
 +
 
 +
''За результатами опитування,'' проведеного серед вчителів школи, можна зробити висновок про високий рівень розвитку комп’ютерної грамотності в колективі. Вчителі позитивно оцінюють свій рівень ЦК-грамотності, а також рівень оснащення комп’ютерними технологіями свого робочого місця. Вони також задоволені заходами, які впроваджує керівництво школи для підвищення ЦК-компетентності вчителів. Вони впевнено володіють основними навичками роботи з комп’ютером, такими як користування текстовими редакторами, презентаційними програмами, електронною поштою, інтернетом. Також вчителі вміють використовувати комп’ютерні технології для підготовки уроків, проведення позакласних заходів та комунікації з колегами та учнями. Вчителі мають бажання підвищити свій рівень ЦК-грамотності, щоб бути в курсі сучасних тенденцій розвитку інформаційних технологій та використовувати їх у своїй роботі. Вони також вважають, що наявність високих навичок роботи з комп’ютером є важливою вимогою до сучасного вчителя. Керівництво школи впроваджує низку заходів для підвищення ЦК-компетентності вчителів, зокрема:
 +
 
 +
• Проведення тренінгів, лекцій та курсів з ЦК-грамотності.
 +
 
 +
• Надання доступу до навчальних матеріалів та ресурсів.
 +
 
 +
• Мотивація вчителів до самоосвіти та саморозвитку в галузі ЦК.
 +
 
 +
Вчителі оцінюють рівень оснащення комп’ютерними технологіями свого робочого місця як задовільний. У класних кімнатах є комп’ютери, проектори, інтерактивні дошки, які дозволяють вчителям ефективно використовувати комп’ютерні технології у своєму навчанні. Мають можливість підвищити свої навички роботи з комп’ютерними технологіями за місцем роботи. Школа регулярно проводить тренінги, лекції та курси з ЦК-грамотності. Сучасні інформаційні технології розвиваються дуже швидко. Вчителі усвідомлюють, що необхідно постійно оновлювати свої знання та навички, щоб бути в курсі останніх тенденцій. Вони вважають, що впровадження комп’ютерних технологій у освітній процес має значний потенціал для підвищення якості навчання.
 +
 
 +
Найчастіше використовують такі платформи для своєї роботи:
 +
 
 +
• Microsoft Office
 +
 
 +
• Google Apps
 +
 
 +
• Zoom
 +
 
 +
• Moodle
 +
 
 +
• Kahoot
 +
 
 +
Отже, загальний рівень розвитку ЦК-компетентності в колективі вчителів школи є високим. Керівництво школи впроваджує ефективні заходи для підвищення ЦК-компетентності вчителів, що сприяє впровадженню комп’ютерних технологій у освітній процес.
 +
 
 +
==Аналіз ІТ інфраструктури закладу==
 +
 
 +
'''Апаратне забезпечення:
 +
'''
 +
 
 +
Кількість компʼютерів: 110комп'ютерів (4 класи ІТ + комп’ютери в класних кімнатах).
 +
 
 +
Технічний стан компʼютерів: новий.
 +
 
 +
Наявність інтерактивних дошок: так.
 +
 
 +
Кількість принтерів та сканерів: 6.
 +
 
 +
Ступінь захищеності мережі: високий.
 +
 
 +
'''Програмне забезпечення:'''
 +
 
 +
Операційні системи, які використовуються: Windows.
 +
 
 +
Наявність та використання спеціального навчального софту: так.
 +
 
 +
Програми для вивчення курсу інформатики та проведення інтегрованих уроків: Стандартні програми Windows, Kodu Game Lab, Code.org, Construct3, PyCharm, VSCode, Figma, Canva, Blender, графічні редактори.
 +
 
 +
Антивірусне забезпечення: так.
 +
 
 +
Система управління навчальним процесом: є, використовується регулярно.
 +
 
 +
'''Інформаційне забезпечення:'''
 +
 
 +
Зберігання та обробка даних учнів та педагогічного персоналу: глобально.
 +
 
 +
Захист від витоку конфіденційної інформації: високий.
 +
 
 +
'''Навчально-наукове забезпечення:'''
 +
 
 +
Електронні бібліотеки та онлайн-ресурси для навчання: так.
 +
 
 +
Участь учнів у відкритих онлайн-курсах чи проектах: так.
 +
 
 +
''[https://nova.study/ Сайт ліцею]
 +
 
 +
[https://instagram.com/novastudy_warsaw?igshid=NzZlODBkYWE4Ng Instagram сторінка:]''
 +
 
 +
{{
 +
BOX1|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> Телеграм-канал "Соціальні мережі - для освітян" </center>|CONTENT=
 +
}}
 +
 
 +
Ми не уявляємо нашого життя без соціальних мереж. Поставити лайк на нову фотографію, замовити сумочку котра так сподобалась, зателефонувати батькам або відписатись колегам - все це можливо зробити швидко та якісно за допомгою соціальних мереж. Але чи моливо їх використовувати не лише в побуті, а й у освіті?
 +
 
 +
Мій телеграм-канал [https://t.me/+y51O2VZQwmZhYmMy "Соціальні мережі - для освітян"] розкаже та підкаже як же залучити учнів до використання своїх телефонів з метою навчання.
 +
 
 +
[[Файл:Знімок екрана 2023-11-01 130257.png|200px|left]] [[Файл:Поради.png|200px|right]] [[Файл:Знімок екрана 2023-11-01 130153.png|200px|center]]
 +
 
 +
[[Файл:Free Vector Abstract illustration of social media apps.jpg|200px|left]] [[Файл:Знімок екрана 2023-11-01 130235.png|200px|right]] [[Файл:Знімок екрана 2023-11-01 130218.png|200px|center]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
{{
 +
BOX2|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> Семінар «Як використовувати соціальні мережі для спілкування з учнями і батьками» </center>|CONTENT=
 +
}}
 +
 
 +
[https://www.canva.com/design/DAFy2CaUBLI/dzrbzRf8FR6HxjaXbvqfmA/edit?utm_content=DAFy2CaUBLI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton Тут ви можете переглянути ММ-презентацію до виступу]
 +
 
 +
[https://www.canva.com/design/DAFy2QBN4qI/DmFhutliUd75uwFiWZC1PA/edit?utm_content=DAFy2QBN4qI&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton Тут ви можете побачити текст для виступу перед семінаром]
 +
 
 +
Соціальні мережі стали невід'ємною частиною нашого життя. Вони поширені по всьому світу, і їх використовують люди різного віку, національності та соціального статусу. Для шкіл соціальні мережі також можуть бути дуже корисними. Вони можуть використовуватися для:
 +
 
 +
• Спілкування з учнями: соціальні мережі дозволяють вчителям і адміністраторам школи спілкуватися з учнями в неформальній обстановці. Це може допомогти налагодити контакт з учнями, дізнатися про їхні інтереси та проблеми.
 +
 
 +
• Спілкування з батьками: соціальні мережі дозволяють батькам спілкуватися з вчителями і адміністрацією школи, дізнаватися про новини школи та отримувати інформацію про своїх дітей.
 +
 
 +
• Поширення інформації про школу: соціальні мережі можуть використовуватися для поширення інформації про школу, її діяльність та досягнення. Це може допомогти залучити нових учнів і батьків до школи.
 +
 
 +
{{
 +
BOX1|IMAGE=[[Image:Mcaticon.png|60px]]|TITLESIZE=13pt|TITLE= <center> Методичні рекомендації </center>|CONTENT=
 +
}}
 +
 
 +
 
 +
'''<div style="background-color:lightseagreen" align=center> Методичні рекомендації до до проектування інформаційного освітнього середовища закладу/установи </div>'''
 +
 
 +
'''''1. Оцінка потреб закладу/установи
 +
'''''
 +
На першому етапі необхідно провести оцінку потреб закладу/установи в інформаційному освітньому середовищі.
 +
 
 +
Для цього необхідно визначити такі фактори:
 +
 
 +
• Мета і завдання впровадження інформаційного освітнього середовища.
 +
 
 +
• Цільова аудиторія.
 +
 
 +
• Кількість користувачів.
 +
 
 +
• Тип освітнього закладу/установи.
 +
 
 +
• Методи навчання, які будуть використовуватися в інформаційному освітньому середовищі.
 +
 
 +
'''''2. Проектування інформаційного освітнього середовища''
 +
'''
 +
На основі оцінки потреб закладу/установи розробляється проект інформаційного освітнього середовища.
 +
 
 +
Проект повинен містити такі елементи:
 +
 
 +
• Технічне оснащення.
 +
 
 +
• Програмне забезпечення.
 +
 
 +
• Мережеві рішення.
 +
 
 +
• Сервіси та ресурси.
 +
 
 +
• Модель управління інформаційним освітнім середовищем
 +
 
 +
'''''3. Впровадження інформаційного освітнього середовища'''''
 +
 
 +
На третьому етапі проводиться впровадження інформаційного освітнього середовища.
 +
 
 +
Для цього необхідно виконати такі завдання:
 +
 
 +
• Придбання обладнання та програмного забезпечення.
 +
 
 +
• Інсталяція та налаштування обладнання та програмного забезпечення.
 +
 
 +
• Навчання персоналу.
 +
 
 +
• Організація роботи інформаційного освітнього середовища.
 +
 
 +
[[Файл:Методреком.jpg|500px|center]]
 +
 
 +
'''<div style="background-color:lightseagreen" align=center> Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури </div>'''
 +
 
 +
'''''1. Аналіз ІТ інфраструктури'''''
 +
 
 +
На першому етапі необхідно провести аналіз ІТ інфраструктури закладу/установи.
 +
 
 +
Для цього необхідно оцінити такі фактори:
 +
 
 +
• Фізична інфраструктура.
 +
 
 +
• Програмне забезпечення.
 +
 
 +
• Персонал.
 +
 
 +
• Безпека.
 +
 
 +
'''''2. Планування модернізації'''''
 +
 
 +
На основі аналізу ІТ інфраструктури розробляється план модернізації.
 +
 
 +
План повинен містити такі елементи:
 +
 
 +
• Цілі і завдання модернізації.
 +
 
 +
• Фінансові ресурси.
 +
 
 +
• Графік робіт.
 +
 
 +
• Методика проведення модернізації.
 +
 
 +
'''''3. Впровадження модернізації'''''
 +
 
 +
На третьому етапі проводиться впровадження модернізації ІТ інфраструктури.
 +
 
 +
Для цього необхідно виконати такі завдання:
 +
 
 +
• Придбання нового обладнання та програмного забезпечення.
 +
 
 +
• Видалення старого обладнання та програмного забезпечення.
 +
 
 +
• Інсталяція та налаштування нового обладнання та програмного забезпечення.
 +
 
 +
• Навчання персоналу.
 +
 
 +
[[Файл:Яівапсроилд.jpg|500px|center]]
 +
 
 +
'''<div style="background-color:lightseagreen" align=center> Методичні рекомендації до формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу </div>'''
 +
 
 +
'''''1. Оцінка рівня цифрової компетентності'''''
 +
 
 +
На першому етапі необхідно провести оцінку рівня цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи.
 +
 
 +
Для цього необхідно використовувати такі інструменти:
 +
 
 +
• Анкетування.
 +
 
 +
• Тести.
 +
 
 +
• Практичні завдання.
 +
 
 +
'''''2. Розробка програми підвищення цифрової компетентності'''''
 +
 
 +
На основі оцінки рівня цифрової компетентності розробляється програма підвищення цифрової компетентності.
 +
 
 +
Програма повинна містити такі елементи:
 +
 
 +
• Цілі і завдання.
 +
 
 +
• Аудиторія.
 +
 
 +
• Форми навчання.
 +
 
 +
• Зміст навчання.
 +
 
 +
• Методи навчання.
 +
 
 +
• Оцінка результатів навчання.
 +
 
 +
'''''3. Впровадження програми підвищення цифрової компетентності'''''
 +
 
 +
На третьому етапі проводиться впровадження програми підвищення цифрової компетентності.
 +
 
 +
Для цього необхідно виконати такі завдання:
 +
 
 +
• Підбір тренерів.
 +
 
 +
• Забезпечення ресурсами.
 +
 
 +
• Проведення навчання.
 +
 
 +
• Оцінка результатів навчання.
 +
 
 +
''Додаткові рекомендації''
 +
 
 +
• При проектуванні інформаційного освітнього середовища важливо враховувати потреби всіх учасників освітнього процесу, включаючи учнів, вчителів, батьків, адміністрацію.
 +
 
 +
• При модернізації ІТ інфраструктури необхідно забезпечити її сумісність з існуючим обладнанням та програмним забезпеченням.
 +
 
 +
• Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи є важливим завданням для забезпечення ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі.
 +
 
 +
[[Файл:23456789.jpeg|500px|center]]

Поточна версія на 00:25, 2 листопада 2023

Mcaticon.png
База практики

200png

База практики

Заклад освіти:

  • Повна назва: Міжнародна школа NOVA STUDY
  • Директор української програми: Лариса Олексієнко
  • Директор польської програми: Магдалена Вертинська
  • Директор міжнародної програми: Марина Сіра
  • Заступник директора з ІТ-інфраструктури: Тетяна Федоріна

Контакти:

E-mail: info@nova.study

Телефон: +48 459 567 500

Адреса: Piaseczno, Okrężna 25a

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти/освітній установі

Інтерв'ю з заступником директора з ІТ-інфраструктури (очно)

Інтер.jpeg

1) Основні цілі та завдання впровадження ЦТ у нашій школі:

- Наша школа активно впроваджує та постійно осучаснює цифрове наповнення. Це робиться з метою: • Підвищення якості освіти. ЦТ дозволяють зробити освітній процес більш інформативним, цікавим та інтерактивним. Вони можуть використовуватися для створення нових методів навчання, які допомагають учням краще засвоювати матеріал. • Оптимізації навчального процесу. ЦТ можуть допомогти вчителям заощадити час і зосередитися на творчій частині своєї роботи. Вони також можуть використовуватися для автоматизації деяких рутинних завдань, таких як перевірка робіт учнів. • Формування цифрової компетентності учнів. Використання ЦТ у освітньому процесі допомагає учням розвивати навички, необхідні в сучасному світі. Ці навички включають в себе критичне мислення, творчість, здатність вирішувати проблеми та працювати в команді.

2) А які переваги використання ЦТ у освітньому процесі Ви можете виокремити?

- На мою думку таких переваг дуже багато. Наприклад, Інформативність. ЦТ дозволяють швидко і легко отримати доступ до великої кількості інформації. Або ж індивідуалізація, ЦТ дозволяють вчителям адаптувати навчання до потреб кожного учня. Також для наших учнів важливо бути зацікавленими в навчальному процесі і цю проблему допомагають вирішити ЦТ, адже вони можуть зробити освітній процес більш цікавим і захоплюючим та інтерактивним.

3) Які недоліки використання ЦТ у освітньому процесі Ви можете окреслити?

- Запровадження цифрових технологій вимагає окремого фінансування, оскільки такі рішення можуть бути досить дорогими. Також нестача якісного контенту для використання в освітньому процесі впливає на використання ЦТ.

4) Що Ви можете сказати про розвиток ІКТ грамотності у нашому колективі та заходи щодо підвищення цих навичок.

- Дякую за запитання, дійсно не всі вчителі мають відповідний рівень знань та умінь для роботи з ІКТ під час навчального процесу. Але ми вирішуємо це питання декількома шляхами. По-перше, при проходженні співбесіди ми уточнюємо наскільки майбутній працівник вміє працювати з сучасними технологіями. Також на пробних уроках ми рекомендуємо залучати різні сервіси. Володіння ЦТ на достатньому рівні є одним із факторів котрий може посприяти на отримання посади. І по-друге, під час навчального року ми залучаємо наших працівників до різних курсів, тренінгів щодо підвищення власних цифрових навичок та влаштовуємо сесії обміну досвідом.

5) А які методи використовуються для моніторингу ефективності використання ЦТ у школі:

- В нас це досить чіткий список, а саме: • Збір даних про використання ЦТ у школі. • Проведення анкетування вчителів та учнів. • Аналіз результатів навчання учнів.

6) Які результати ви бачите від впровадження ЦТ у школі?

- Насправді ці результати помітні майже одразу, якщо правильно мотивувати викладацький колектив та зробити перехід до ЦТ максимально комфортним та поступовим. Отже, одним із найбільш помітним результатом запровадження ЦТ є підвищення якості освіти. Учні починають якісніше та значно швидше засвоювати навчальний матеріал. Також ми оптимізуємо навчальний процес та формуємо цифрову компетентність не лише у вчителів, а й у учнів школи.

7) Які перспективи розвитку використання ЦТ у нашій школі?

- Ми не збираємось відступати від вже впроваджених технологій і залюбки залучаємо нові. Також наш ІТ-відділ розробляє власні ресурси та сервіси для нашої школи. І дуже хотілося б вже з наступного року створити центр цифрових освітніх ресурсів за допомогою якого ми зможемо акумулювати всі наробки наших вчителів та колег.

ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу

Тут ви можете побачити анкетування науково-педагогічних працівників щодо ЦК-компетентності

Тут ви можете побачити результати опитування

За результатами опитування, проведеного серед вчителів школи, можна зробити висновок про високий рівень розвитку комп’ютерної грамотності в колективі. Вчителі позитивно оцінюють свій рівень ЦК-грамотності, а також рівень оснащення комп’ютерними технологіями свого робочого місця. Вони також задоволені заходами, які впроваджує керівництво школи для підвищення ЦК-компетентності вчителів. Вони впевнено володіють основними навичками роботи з комп’ютером, такими як користування текстовими редакторами, презентаційними програмами, електронною поштою, інтернетом. Також вчителі вміють використовувати комп’ютерні технології для підготовки уроків, проведення позакласних заходів та комунікації з колегами та учнями. Вчителі мають бажання підвищити свій рівень ЦК-грамотності, щоб бути в курсі сучасних тенденцій розвитку інформаційних технологій та використовувати їх у своїй роботі. Вони також вважають, що наявність високих навичок роботи з комп’ютером є важливою вимогою до сучасного вчителя. Керівництво школи впроваджує низку заходів для підвищення ЦК-компетентності вчителів, зокрема:

• Проведення тренінгів, лекцій та курсів з ЦК-грамотності.

• Надання доступу до навчальних матеріалів та ресурсів.

• Мотивація вчителів до самоосвіти та саморозвитку в галузі ЦК.

Вчителі оцінюють рівень оснащення комп’ютерними технологіями свого робочого місця як задовільний. У класних кімнатах є комп’ютери, проектори, інтерактивні дошки, які дозволяють вчителям ефективно використовувати комп’ютерні технології у своєму навчанні. Мають можливість підвищити свої навички роботи з комп’ютерними технологіями за місцем роботи. Школа регулярно проводить тренінги, лекції та курси з ЦК-грамотності. Сучасні інформаційні технології розвиваються дуже швидко. Вчителі усвідомлюють, що необхідно постійно оновлювати свої знання та навички, щоб бути в курсі останніх тенденцій. Вони вважають, що впровадження комп’ютерних технологій у освітній процес має значний потенціал для підвищення якості навчання.

Найчастіше використовують такі платформи для своєї роботи:

• Microsoft Office

• Google Apps

• Zoom

• Moodle

• Kahoot

Отже, загальний рівень розвитку ЦК-компетентності в колективі вчителів школи є високим. Керівництво школи впроваджує ефективні заходи для підвищення ЦК-компетентності вчителів, що сприяє впровадженню комп’ютерних технологій у освітній процес.

Аналіз ІТ інфраструктури закладу

Апаратне забезпечення:

Кількість компʼютерів: 110комп'ютерів (4 класи ІТ + комп’ютери в класних кімнатах).

Технічний стан компʼютерів: новий.

Наявність інтерактивних дошок: так.

Кількість принтерів та сканерів: 6.

Ступінь захищеності мережі: високий.

Програмне забезпечення:

Операційні системи, які використовуються: Windows.

Наявність та використання спеціального навчального софту: так.

Програми для вивчення курсу інформатики та проведення інтегрованих уроків: Стандартні програми Windows, Kodu Game Lab, Code.org, Construct3, PyCharm, VSCode, Figma, Canva, Blender, графічні редактори.

Антивірусне забезпечення: так.

Система управління навчальним процесом: є, використовується регулярно.

Інформаційне забезпечення:

Зберігання та обробка даних учнів та педагогічного персоналу: глобально.

Захист від витоку конфіденційної інформації: високий.

Навчально-наукове забезпечення:

Електронні бібліотеки та онлайн-ресурси для навчання: так.

Участь учнів у відкритих онлайн-курсах чи проектах: так.

Сайт ліцею

Instagram сторінка:


Mcaticon.png
Телеграм-канал "Соціальні мережі - для освітян"

Ми не уявляємо нашого життя без соціальних мереж. Поставити лайк на нову фотографію, замовити сумочку котра так сподобалась, зателефонувати батькам або відписатись колегам - все це можливо зробити швидко та якісно за допомгою соціальних мереж. Але чи моливо їх використовувати не лише в побуті, а й у освіті?

Мій телеграм-канал "Соціальні мережі - для освітян" розкаже та підкаже як же залучити учнів до використання своїх телефонів з метою навчання.

Знімок екрана 2023-11-01 130257.png
Поради.png
Знімок екрана 2023-11-01 130153.png
Free Vector Abstract illustration of social media apps.jpg
Знімок екрана 2023-11-01 130235.png
Знімок екрана 2023-11-01 130218.png




Mcaticon.png
Семінар «Як використовувати соціальні мережі для спілкування з учнями і батьками»

Тут ви можете переглянути ММ-презентацію до виступу

Тут ви можете побачити текст для виступу перед семінаром

Соціальні мережі стали невід'ємною частиною нашого життя. Вони поширені по всьому світу, і їх використовують люди різного віку, національності та соціального статусу. Для шкіл соціальні мережі також можуть бути дуже корисними. Вони можуть використовуватися для:

• Спілкування з учнями: соціальні мережі дозволяють вчителям і адміністраторам школи спілкуватися з учнями в неформальній обстановці. Це може допомогти налагодити контакт з учнями, дізнатися про їхні інтереси та проблеми.

• Спілкування з батьками: соціальні мережі дозволяють батькам спілкуватися з вчителями і адміністрацією школи, дізнаватися про новини школи та отримувати інформацію про своїх дітей.

• Поширення інформації про школу: соціальні мережі можуть використовуватися для поширення інформації про школу, її діяльність та досягнення. Це може допомогти залучити нових учнів і батьків до школи.


Mcaticon.png
Методичні рекомендації


Методичні рекомендації до до проектування інформаційного освітнього середовища закладу/установи

1. Оцінка потреб закладу/установи

На першому етапі необхідно провести оцінку потреб закладу/установи в інформаційному освітньому середовищі.

Для цього необхідно визначити такі фактори:

• Мета і завдання впровадження інформаційного освітнього середовища.

• Цільова аудиторія.

• Кількість користувачів.

• Тип освітнього закладу/установи.

• Методи навчання, які будуть використовуватися в інформаційному освітньому середовищі.

2. Проектування інформаційного освітнього середовища На основі оцінки потреб закладу/установи розробляється проект інформаційного освітнього середовища.

Проект повинен містити такі елементи:

• Технічне оснащення.

• Програмне забезпечення.

• Мережеві рішення.

• Сервіси та ресурси.

• Модель управління інформаційним освітнім середовищем

3. Впровадження інформаційного освітнього середовища

На третьому етапі проводиться впровадження інформаційного освітнього середовища.

Для цього необхідно виконати такі завдання:

• Придбання обладнання та програмного забезпечення.

• Інсталяція та налаштування обладнання та програмного забезпечення.

• Навчання персоналу.

• Організація роботи інформаційного освітнього середовища.

Методреком.jpg
Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури

1. Аналіз ІТ інфраструктури

На першому етапі необхідно провести аналіз ІТ інфраструктури закладу/установи.

Для цього необхідно оцінити такі фактори:

• Фізична інфраструктура.

• Програмне забезпечення.

• Персонал.

• Безпека.

2. Планування модернізації

На основі аналізу ІТ інфраструктури розробляється план модернізації.

План повинен містити такі елементи:

• Цілі і завдання модернізації.

• Фінансові ресурси.

• Графік робіт.

• Методика проведення модернізації.

3. Впровадження модернізації

На третьому етапі проводиться впровадження модернізації ІТ інфраструктури.

Для цього необхідно виконати такі завдання:

• Придбання нового обладнання та програмного забезпечення.

• Видалення старого обладнання та програмного забезпечення.

• Інсталяція та налаштування нового обладнання та програмного забезпечення.

• Навчання персоналу.

Яівапсроилд.jpg
Методичні рекомендації до формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу

1. Оцінка рівня цифрової компетентності

На першому етапі необхідно провести оцінку рівня цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи.

Для цього необхідно використовувати такі інструменти:

• Анкетування.

• Тести.

• Практичні завдання.

2. Розробка програми підвищення цифрової компетентності

На основі оцінки рівня цифрової компетентності розробляється програма підвищення цифрової компетентності.

Програма повинна містити такі елементи:

• Цілі і завдання.

• Аудиторія.

• Форми навчання.

• Зміст навчання.

• Методи навчання.

• Оцінка результатів навчання.

3. Впровадження програми підвищення цифрової компетентності

На третьому етапі проводиться впровадження програми підвищення цифрової компетентності.

Для цього необхідно виконати такі завдання:

• Підбір тренерів.

• Забезпечення ресурсами.

• Проведення навчання.

• Оцінка результатів навчання.

Додаткові рекомендації

• При проектуванні інформаційного освітнього середовища важливо враховувати потреби всіх учасників освітнього процесу, включаючи учнів, вчителів, батьків, адміністрацію.

• При модернізації ІТ інфраструктури необхідно забезпечити її сумісність з існуючим обладнанням та програмним забезпеченням.

• Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи є важливим завданням для забезпечення ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі.

23456789.jpeg