Відмінності між версіями «Бражник Олександра Віталіївна»
Рядок 114: | Рядок 114: | ||
*Проблеми з роботою апаратних та програмних засобів ІТ-інфраструктури в школі відзначаються, однак не часто. | *Проблеми з роботою апаратних та програмних засобів ІТ-інфраструктури в школі відзначаються, однак не часто. | ||
*Наявний власний сайт. | *Наявний власний сайт. | ||
− | *Заклад має свою сторінку в соціальній мережі facebook, однак | + | *Заклад має свою сторінку в соціальній мережі facebook, однак її можна скоріше охарактеризувати, як сайт-визитівку школи, де розміщується інформація про заклад та його діяльність. |
*В інших соціальних мережах своїх акаунтів заклад не має. | *В інших соціальних мережах своїх акаунтів заклад не має. | ||
*Педагоги закладу не ведуть власних блогів, що б стосувалися діяльності закладу. | *Педагоги закладу не ведуть власних блогів, що б стосувалися діяльності закладу. |
Поточна версія на 18:23, 19 листопада 2022
Бражник Олександра Віталіївна
Студентка групи
ПОм-1-21-1.4з
Електронна пошта
ovbrazhnyk.pi21@kubg.edu.ua
База проходження практики
Початкова школа "Лісові дзвіночки"
Початкова школа "Лісові дзвіночки"
Директор школи:
Науменко Галина Віталіївна
Заступник директора:
Касперська Галина Миколаївна
Адреса:
вулиця Космонавта Волкова, 22А, м.Київ, 02000
Телефон:
518-82-68
E-Mail:
nvk_ld@ukr.net
Сайт закладу:
Сторінка у соц. мережі:
https://www.facebook.com/pschool.ld
Початкова школа «Лісові дзвіночки» Деснянського району міста Києва – заклад освіти, в якому поєднано дошкільну та початкову освіту.
ПШ «Лісові дзвіночки» – це заклад радості, любові, здоров’я та добра. Вона забезпечує принципи безперервності та наступності 2-х ланок – дошкільної та молодшої шкільної. Співпраця і співдружність вихователів та вчителів, дає змогу дитині розвинути інтелектуальний, емоційний, вольовий потенціал, відчути себе людиною здатною на добрий вчинок.
ПШ «Лісові дзвіночки» – дбає про всебічний розвиток дитини, забезпечує фізичну і морально-психологічну безпеку, відстоює інтереси і права дитини, створює умови для вільного розвитку духовних і фізичних сил, здоров’я й безпеки життєдіяльності, сприяє становленню дитини як особистості.
Інтерв'ю з заступником директора з навчально-виховної роботи -Касперською Галиною Миколаївною.
Задля визначення рівня сформованості цифрової компетентності працівників закладу освіти мною було проведене анкетування.
Результати анкетування: https://docs.google.com/spreadsheets/d/13p-kVySHvOICqgt2R8dKjkpF_LFBB050wjVwV5g4-24/edit#gid=332398059
Висновок:
Отже, на базі отриманих даних опитування, можна зробити наступні висновки стосовно рівнів розвитку в педагогів: дані свідчать про адекватний рівень сформованості у педагогів їх цифрової компетентності. Однак можна відзначити й наявність певного потенціалу для подальшого розвитку відповідної компетентності у педагогів, наприклад розвиток їх знань про методику використання сучасних цифрових технологій на уроках, створення власних цифрових ресурсів тощо.
Аналіз наявної в школі ІТ-інфраструктури дав змогу відзначити наступні моменти, в закладі:
- Наявні практично всі потрібні для роботи апаратні та програмні засоби ІТ-інфраструктури
- Наявні апаратні засоби раціонально розміщені по класним кімнатам з врахуванням особливостей навчальної діяльності учнів окремих класів
- Використовуються переважно офісні та спеціалізовані навчальні програми.
- Не створювалися спеціальні цифрові робочі місця педагогів та учнів.
- Активно використовуються різноманітні наявні українські освітні веб-ресурси.
- Не в повному обсязі використовуються розроблені власноруч цифрові освітні ресурси.
- Робота дітей з цифровими технологіями переважно забезпечується апаратними засобами закладу, смартфони учнів в роботі практично не використовуються.
- Школа постійно забезпечена підключенням до інтернет мережі.
- В школі організована нормальна робота локальної мережі апаратних засобів.
- Проблеми з роботою апаратних та програмних засобів ІТ-інфраструктури в школі відзначаються, однак не часто.
- Наявний власний сайт.
- Заклад має свою сторінку в соціальній мережі facebook, однак її можна скоріше охарактеризувати, як сайт-визитівку школи, де розміщується інформація про заклад та його діяльність.
- В інших соціальних мережах своїх акаунтів заклад не має.
- Педагоги закладу не ведуть власних блогів, що б стосувалися діяльності закладу.
- Педагоги закладу не ведуть додаткової спеціальної роботи з представлення закладу в мережі інтернет.
- Здійснюються різні види роботи з навчання учнів онлайн.
- Організована активна взаємодія між педагогами та батьками дітей з використанням хмарних технологій, соціальних мереж та месенджерів.
Отже, в цілому, можна вести мову про досить високий рівень організації в школі ІТ- інфраструктури.
Апаратне забезпечення:
Комп'ютерний клас – 1
Мультимедійні комплекти (проектор, смарт дошка, ноутбук) –6
Принтери – 6
Інтерактивна підлога - 1
Інтернет - доступ мають всі
Відео-спостереження на першому поверсі школи – 2
Програмне забезпечення:
Microsoft Office
Сходинки до інформатики
Windows
Операційна система – Linux
Антивірусна програма - АВІРА
Libre Office'
Інформаційне забезпечення:
Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – сайт школи
Навчально-наукове забезпечення:
Gimp
Gcompris
Scratch
сервіси Google
Microsoft Оffice
НМК Friends and Family
З метою підвищення ЦК-компетентності вчителів закладу, було створено сайт-блог "Формування цифрової компетентності педагогів".
Перш за все, метою створення блога було підвищити цифрову компетентість працівників ПШ "Лісові дзвіночки". На сайті наявний інформаційний матеріал , для ознайомлення з цією компетентністю та її особливостями, поради від міністерства , анкетування та багато чого цікавого.
Посилання на сайт: https://sites.google.com/kubg.edu.ua/https-brazhnyk21com/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0?authuser=1
На сучасному етапі розвитку школи важливою є не лише сума знань, отримуваних учнями, але й те, як користуватися цими знаннями на практиці, яким чином впроваджувати ІКТ в освітній процес, не потрапивши у заручники цих технологій і зберігши безпосереднє спілкування в класах з учнями. Органічне поєднання складових сучасної та традиційної освіти в процесі навчання – основа нової концепції української шкільної освіти. Однією з новітніх перспективних технологій, які можуть бути використані в освітньому процесі, є технологія доповненої та віртуальної реальності (ДР та ВР). Сучасні технології постійно вдоскона-люються, тому модернізація освіти з цього погляду – це лише питання часу. Саме тому, поспілкувавшись з заступником директора, я обрала тему семінару «Технологія доповненої реальності як складова STEM орієнтованого освітнього простору».
Посилання на семінар: https://docs.google.com/document/d/1YNPvW202nlZmLyWggIFu0Juj01thhh_eCM4ITyPB44Y/edit
На базі проведеного моніторингу стану використання ІТ- інфраструктури в закладі "Лісові дзвіночки" та проведених опитувань можна запропонувати наступні методичні рекомендації з оптимізації процесу використання сучасних цифрових технологій в закладі освіти:
Заклад потребує розробки чіткої та конкретної концепції та програми власного цифрового розвитку. Відповідно в школі доцільно буде розробити документ, який би забезпечував планування діяльності закладу на перспективу в плані подальшого розвитку використання сучасних цифрових технологій. Вказаний документ повинен містити наступні положення:
1) загальні завдання цифрового розвитку закладу освіти;
2) напрямки цифрового розвитку закладу;
3) етапи реалізації певних завдань та терміни їх виконання тощо.
Відповідно до створеної загальної концепції цифрового розвитку заклади освіти повинні бути розроблені інші документи, які б визначали порядок реалізації окремих напрямків цифрового розвитку школи, наприклад:
1) плани по оновленню наявної апаратної бази закладу освіти;
2) плани по розвитку цифрової компетентності вчителів тощо.
В цілому проведене дослідження показало досить високий рівень розвитку технічної бази використання сучасних цифрових технологій в закладі "Лісові дзвіночки". Однак наявні й певні питання, які вимагають свого подальшого вдосконалення:
1. Заклад потребує розробки та запровадження цифрових робочих місць вчителів в кожній класній кімнаті
2. Також заклад потребує розробки та запровадження цифрових робочих місць учнів
3. Потребують оптимізації структура технічної бази в класних кімнатах з ПК відповідно до навчальних планів та кількості учнів.
4. Потенційним напрямком оптимізації діяльності закладу в умовах цифрового суспільства могло б стати встановлення безкоштовного бездротового зв'язку wi-fi в усьому закладі задля забезпечення простішого доступу учнів та вчителів до глобальної мережі інтернет.
5. Також доцільним слід вважати більш широке використання в анвчальному процесі школи гаджетів самих учнів, наприклад їх смартфонів для проведення різних фото та відеозйомок, аудіозаписів, пошуку в мережі інтернет тощо.
Загальний рівень сформованості цифрової компетентності педагогів свідчить про нагальну потребу в його підвищенні. Відповідно методична служба закладу повинна більше уваги звертати саме на розвиток цієї компетентності. Для цього в закладі повинна бути розроблена відповідна методична база, створені плани по проведенню роботи з розвитку цифрової компетентності вчителів, здійснені різні види методичної роботи з розвитку відповідної компетентності вчителів тощо.
1) Проведення діагностики наявного рівня розвитку в педагога цифрової компетентності за допомогою ресурсу Цифрограм.
2) Навчання в додатку Дія.Цифрова освіта
3) Самонавчання вчителів з використанням платформи Всеукраїнська школа онлайн, Learning Passport тощо.
4) Самонавчання педагогів з використанням інших ресурсів в мережі інтернет.
5) Участь педагогів в різних формах методичної роботи - педагогічних радах, семінарах, вебінарах, відвідування відкритих уроків тощо.
6) Обмін педагогів передовим педагогічним досвідом з питань цифрової компетентності.
7) Створення та презентація власних розробок, що стосуються питань цифрової компетентності вчителів.
8) Активне спілкування з іншими педагогами в професійних спільнотах
Відповідна методична робота повинна здійснюватися за наступними напрямками:
- Розвиток в педагогів загальних знань про сучасні цифрові технології, ІТ-інфраструктуру, апаратні та програмні засоби її реалізації, глобальну мережу інтернет, соціальні мережі тощо.
- Розвиток в педагогів навичок правил безпеки поводження в сучасному цифровому середовищі, зокрема:
- навичок розпізнавання та протидії маніпулюванню в цифровому середовищі;
- навичок розпізнавання та протидії пропаганді в цифровому середовищі;
- навичок розпізнавання та протидії булінгу в цифровому середовищі;
- навичок розпізнавання та протидії злочині в цифровому середовищі;
- навичок розпізнавання та протидії кіберзлочинів в цифровому середовищі;
- навичок розпізнавання та протидії поширенню наркотиків в цифровому середовищі;
- навичок розпізнавання та протидії залученню дітей до порнографії в цифровому середовищі;
- навичок та правил захисту пристроїв від зараження шкідливими програмами тощо.
- Розвиток в педагогів навичок правил захисту персональних даних в сучасному цифровому середовищі, зокрема:
- що саме являють собою персональні дані;
- які дані можуть бути поширені, на які дані треба згода власника даних;
- як забезпечувати захист персональних даних;
- як дотримуватись конфіденційності в сучасному цифровому середовищі;
- що робити в разі порушення правил захисту персональних даних тощо.
- Розвиток в педагогів навичок правил захисту авторських та суміжних прав в сучасному цифровому середовищі, зокрема:
- що саме являють собою авторські та суміжні права;
- який порядок захисту авторських та суміжних прав в сучасному цифровому середовищі;
- що треба робити, щоб не порушувати авторські та суміжні права;
- що треба робити в разі порушення авторських та суміжних прав тощо.
- Розвиток в педагогів знань та вмінь з методики використання сучасних цифрових технологій в процесі організації та здійснення навчальної діяльності, зокрема:
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій в процесі навчання учнів початкових класів різним навчальним дисциплінам;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій в процесі оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій в процесі розвитку особистості учнів початкових класів ;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій в процесі розвитку в учнів початкових класів креативності та інших якостей;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій задля організації навчального процесу;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій задля організації методичної роботи;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій задля організації взаємодії з батьками учнів;
- знань та вмінь педагогів з питань використання сучасних цифрових технологій задля організації взаємодії з іншими педагогами тощо.
- Розвиток в педагогів знань та вмінь застосування різних видів сучасних цифрових технологій, зокрема;
- засобів онлайн навчання школярів;
- засобів онлайн навчання педагогів;
- хмарних технологій;
- соціальних мереж;
- відеохостингів;
- засобів 2D та 3D графіки;
- ігрових комп'ютерних навчальних програм;
- засобів віртуальної та доповненої реальності;
- використання qr-кодів в навчальному процесі;
- наявних цифрових освітніх ресурсів;
- засобів розробки педагогами власних цифрових освітніх ресурсів тощо.
Дотримання зазначених методичних рекомендацій, на нашу думку, дасть змогу оптимізувати процес цифрового розвитку закладу совіти та полегшити використання в роботі закладу різних видів сучасних цифрових технологій.