Відмінності між версіями «Граматика»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Граматика, -ки, '''''ж, ''1) Грамматика. Ном. № 10439. 2) Третій изъ семи классовъ духовныхъ учили...)
 
(Сучасні словники)
 
(не показано 2 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Граматика, -ки, '''''ж, ''1) Грамматика. Ном. № 10439. 2) Третій изъ семи классовъ духовныхъ училищъ и семинарій. Сим. 175.  
 
'''Граматика, -ки, '''''ж, ''1) Грамматика. Ном. № 10439. 2) Третій изъ семи классовъ духовныхъ училищъ и семинарій. Сим. 175.  
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
 +
'''ГРАМА́ТИКА,''' ''и, жін.''
 +
 +
'''1.''' '''''Лінгвістична наука, що вивчає будову мови, тобто будову і форми слова, речення і словосполучення.''''' Тепер російська наука, вже має найбільшу за весь час її існування граматику російської літературної мови, ..побудовану досить раціонально і придатну служити добрим довідником з цілого ряду питань (Мовознавство, XIII, 1955, 6); Нікого не може задовольнити тепер одне із старовинних визначень граматики як «искусства правильно писать и читать» (Максим Рильський, III, 1955, 167);
 +
 +
''//''  '''''Навчальний предмет цієї науки.''''' — То це й мені треба доконечно сідати за граматику та арифметику? — крикнула Настуся (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 266); Несподівано вона почала з того, що продиктувала нам завдання додому з граматики (Леонід Смілянський, Сашко, 1954, 25);
 +
 +
''//''  '''''Підручник з цього павчального предмета.''''' Потім він ще розказував, що видресирував так свого собаку Марса, що той сам ключем відмикає двері і подає, коли Віті треба, задачник, або граматику, або читанку (Оксана Іваненко, Таємниця, 1959, 29); Узявши граматику, прочитав він два рядки (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 148).
 +
 +
'''2.''' '''''Будова і форми слова, речення і словосполучення певної мови або групи мов;'''''
 +
 +
''//''  ''розм., рідко.'' '''''Те саме, що орфографія.''''' [Храпко:] А ну скажи, як по граматиці пишеться апеляція? (Панас Мирний, V, 1955, 134).
 +
 +
'''3.''' ''іст., розм.'' '''''Третій із семи класів духовного та єпархіального училища і семінарії.'''''  Я ж таки академіст, філософ, а вона і в граматиці і в риториці не була (Нечуй-Левицький, III, 1956, 17).
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
 +
==Див. також==
 +
 +
==Джерела та література==
 +
 +
==Зовнішні посилання==
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут суспільства]]
 
[[Категорія:Гр]]
 
[[Категорія:Гр]]

Поточна версія на 19:56, 28 листопада 2014

Граматика, -ки, ж, 1) Грамматика. Ном. № 10439. 2) Третій изъ семи классовъ духовныхъ училищъ и семинарій. Сим. 175.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

ГРАМА́ТИКА, и, жін.

1. Лінгвістична наука, що вивчає будову мови, тобто будову і форми слова, речення і словосполучення. Тепер російська наука, вже має найбільшу за весь час її існування граматику російської літературної мови, ..побудовану досить раціонально і придатну служити добрим довідником з цілого ряду питань (Мовознавство, XIII, 1955, 6); Нікого не може задовольнити тепер одне із старовинних визначень граматики як «искусства правильно писать и читать» (Максим Рильський, III, 1955, 167);

// Навчальний предмет цієї науки. — То це й мені треба доконечно сідати за граматику та арифметику? — крикнула Настуся (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 266); Несподівано вона почала з того, що продиктувала нам завдання додому з граматики (Леонід Смілянський, Сашко, 1954, 25);

// Підручник з цього павчального предмета. Потім він ще розказував, що видресирував так свого собаку Марса, що той сам ключем відмикає двері і подає, коли Віті треба, задачник, або граматику, або читанку (Оксана Іваненко, Таємниця, 1959, 29); Узявши граматику, прочитав він два рядки (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 148).

2. Будова і форми слова, речення і словосполучення певної мови або групи мов;

// розм., рідко. Те саме, що орфографія. [Храпко:] А ну скажи, як по граматиці пишеться апеляція? (Панас Мирний, V, 1955, 134).

3. іст., розм. Третій із семи класів духовного та єпархіального училища і семінарії. Я ж таки академіст, філософ, а вона і в граматиці і в риториці не була (Нечуй-Левицький, III, 1956, 17).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання