Відмінності між версіями «Початкова освіта (спеціальність)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 18 проміжних версій 5 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{Шаблон:Моя спеціальність – неповторна/Меню}}
 
{{Шаблон:Моя спеціальність – неповторна/Меню}}
  
[[Файл:Po20121124.jpg|right]]
 
==Вчитель початкових класів==
 
[[Файл:Po20121124 2.jpg|200px|left|frame]]Початкова освіта — це перший етап загальної освіти дітей. Отримуючи початкову освіту, діти набувають перші знання про навколишній світ, навики спілкування та вирішення прикладних завдань. На цьому етапі формується і починає розвиватися особистість дитини, що підкреслює важливість початкової освіти для суспільства та держави. Початкова освіта формує загальнонавчальні навички та вміння, рівень освоєння яких значною мірою визначає успішність всього подальшого навчання.
 
  
В Україні початкова загальна освіта вважається обов'язковою і загальнодоступною. Навчання дітей у початкових школах зазвичай починається з віку шести років шести місяців, при відсутності протипоказань за станом здоров'я, але не пізніше досягнення ними віку восьми років.
 
  
Професія вчителя початкових класів дуже важлива, складна і відповідальна. На педагога покладається ряд складних завдань. Діяльність вчителя не обмежується лише передачею знань, більшою частиною від нього залежить виховання в учнів загальнолюдських цінностей, почуттів. Вчитель здійснює досить сильний вплив на своїх учнів і цей вплив має бути позитивним. Щоб виховати в дітях найкращі людські риси, вчитель має й сам мати їх, бути високоморальним і позбавленим будь-яких шкідливих звичок. Вчитель, який відповідає такій вимозі, має бути здатним повністю впливати на учнів, тобто бути цілком авторитетною людиною для них. Учні повинні поважати та довіряти досвіду свого вчителя.
+
==Вчитель початкової школи ==
 +
[[Файл:Okullar-ne-zaman-açılacak.jpg|170px|міні|праворуч]]
 +
'''''«Першим учителем школа стоїть»'''''
 +
[[Файл:Gty_france_school_130702_wmain.jpg|170px|міні|ліворуч]]
 +
Початкова освіта забезпечує загальний розвиток дитини, вміння впевнено читати, знати основи арифметики; набуття первинних навичок користування книжкою та іншими джерелами інформації; формування загальних уявлень про навколишній світ, засвоєння норм загальнолюдської моралі та особистісного спілкування, основ гігієни, вироблення перших трудових навичок.
  
Безсумнівно, вчитель має бути досить освіченим, різносторонньо розвинутим. Та крім цього, він має мати ряд морально-духовних чеснот. Учитель має бути співчутливим, таким, що не тільки розуміє чуже горе, але й прийде на допомогу нужденному, потрапившому у біду. У серці педагога мають знайти місце такі прекрасні якості, як доброзичливість, милосердя й любов. Учитель повинен уміти прощати. Учитель має розуміти своїх учнів, їх переживання і страхи, підтримувати у всьому. Тому він повинен спостерігати та вивчати своїх вихованців, вміти виявляти справжні мотиви їх вчинків. Доречним для педагога буде й вміння володіти собою та розумна стриманість емоцій. Також учителю стане у пригоді комунікативність і творчість. Значної поваги з боку учнів та серед колег надає й проста ввічливість.
+
Професія вчителя одна з найшанованіших, найпочесніших і відповідальних професій. Можна сказати, що вчитель створює майбутнє країни, тому від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості.
[[Файл:Po20121124 3.jpg|200px|right]]
+
 
Загалом, учитель має бути для учнів не тільки учителем – носієм знань, а й соратником, другом, у деякому розумінні й побратимом. Тобто такою людиною, що повністю відчуває і розуміє дітей, їх почуття і думки. А головне – вчитель має щиро любити їх. Якщо це буде, то він ніколи не зможе ненароком образити чи випадково зашкодити учням. Навіть якщо вчитель не має якихось необхідних якостей для своєї педагогічної діяльності, але відчуває любов до дітей, то він зробить все, щоб досягти вищого рівня майстерності, розвинути відсутні педагогічні якості, стати для них кращим та присвятити їм своє життя.
+
Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Вихованням і навчанням можуть займатися люди зі схильністю і любов'ю до цієї справи. Учитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання людини. Успіх педагогічної діяльності багато в чому залежить від комунікативних здібностей вчителя, від його вміння налагодити правильні взаємини з дітьми. Робота вчителя пред'являє великі вимоги до його уваги. Учитель працює з усім класом, і йому необхідно тримати в полі зору багатьох учнів. Він повинен уміти помічати всі зміни в їхній поведінці.
 +
 
 +
Таким чином, спостережливість, розподілення уваги, його переключення є професійно важливими якостями вчителя. Педагогічна діяльність вимагає від людини і певних вольових якостей: витримки, терпіння, послідовності, наполегливості, самовладання. Він зобов'язаний контролювати свою поведінку, керувати ним. Дуже важлива в професії вчителя мова, яка повинна відрізнятися виразністю, емоційністю, переконливістю.
 +
 
 +
== Про кафедру початкової освіти ==
 +
[[Файл:13_06_2024_po_3.jpg|праворуч|]]
 +
        [https://fpo.kubg.edu.ua/images/%D0%92%D1%96%D0%B7%D1%83%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%9A%D0%9F%D0%9E_2024.pdf ВІЗИТІВКА КАФЕДРИ] 
 +
 
 +
                   
 +
 
 +
Кафедра початкової освіти  була заснована у вересні 1991 року.
 +
 
 +
Завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Бондаренко Геннадій Леонідович
 +
 
 +
До штатного професорсько-викладацького складу входять 15 працівників, із яких:
 +
 
 +
   
 +
 
 +
3 доктори педагогічних наук (1 професор, 2 доценти);
 +
10 кандидатів педагогічних наук (2 доценти / 1 старший науковий співробітник, 7 старших викладачів ),
 +
1 Герой України, Заслужений учитель України;
 +
1 викладач.
 +
Кафедра здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами:
 +
 
 +
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
 +
 
 +
013.00.01 «Початкова освіта»
 +
 
 +
013.00.01 «Початкова освіта» (скорочена програма підготовки)
 +
 
 +
другий (магістерський) рівень вищої освіти
 +
 
 +
013.00.01 «Початкова освіта»
 +
 
 +
Форми навчання: денна / заочна.
 +
 
 +
Професорсько-викладацький колектив кафедри активно впроваджує в освітній процес підготовки майбутніх учителів Концепцію "Нова українська школа", Державний стандарт початкової освіти.
 +
 
 +
== Вчитель початкових класів виконує такі посадові обов'язки: ==
 +
 
 +
 
 +
* Здійснює навчання і виховання молодших школярів,організовує та проводить уроки й інші навчальні заняття згідно з розподілом навчального навантаження та розкладом занять. Забезпечує під час занять належний порядок і дисципліну.
 +
 
 +
* Вивчає особистість кожного учня в класі, його нахили, інтереси.
 +
 
 +
* Створює сприятливі мікросередовище і морально-психологічний клімат для кожного в класі.
 +
 
 +
* Сприяє розвитку в учнів навичок спілкування, допомагає учням вирішувати проблеми, які виникають у спілкуванні з товаришами, вчителями, батьками.
 +
 
 +
* Надає допомогу учням у навчальній діяльності, з’ясовує причини неуспішності, забезпечує їх усунення.
 +
 
 +
* Сприяє здобуттю додаткової освіти учнями через систему гуртків, клубів, секцій, об’єднань, які організовуються в школі, закладах позашкільної освіти за місцем проживання.
 +
 
 +
* Веде у встановленому порядку документацію класу, контролює заповнення учнями щоденників
 +
 
 +
* Реалізує прийняті в школі освітні програми відповідно до навчального плану, власного поурочного плану і розкладу занять; використовує при цьому різноманітні прийоми, методи й засоби навчання.
 +
 
 +
* Забезпечує рівень підготовки учнів, який відповідає вимогам державного освітнього стандарту.
 +
 
 +
* Виконує правила і дотримується норм охорони праці, техніки безпеки та протипожежного захисту, забезпечує охорону життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу.
 +
 
 +
* Організовує вивчення учнями правил безпеки життєдіяльності, дорожного руху, санітарії та гігієни праці, пожежної безпеки, основ цивільної оборони.
 +
 
 +
* Веде в установленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль за відвідуванням і успішністю учнів за прийнятою в школі системою, виставляє оцінки в класний журнал і щоденник учня, своєчасно подає адміністрації школи звітні дані.
 +
 
 +
* Готується до проведення занять, систематично підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь у діяльності методичного об'єднання та інших формах методичної роботи, які прийняті в школі.
 +
 
 +
== Основні переваги ==
 +
 
 +
* Найпочесніша та найвідповідальніша професія – формувати зростаючу особистість та впливати на майбутнє
 +
 
 +
* Можливість компетентнісного самовдосконалення та кар’єрного зростання
 +
 
 +
* Поєднувати навчання та педагогічну діяльність в початковій школі
 +
 
 +
* Можливість продовжувати навчання в Університеті за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» і «магістр».
 +
 
 +
 
 +
 
 +
== Студентські наукові гуртки ==
 +
 
 +
* «Наставницька студія НУШ»
 +
 
 +
* «Студія музичної та поетичної творчості»
 +
 
 +
=Вступникам=
 +
 
 +
Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступним посиланням:
 +
https://fpo.kubg.edu.ua/informatsiya/vstupnikam.html
 +
== Партнерство кафедри] ==
 +
[https://fpo.kubg.edu.ua/struktura/partnery-fakultetu/2730-partnery-kafedry-pochatkovoi-osvity.html Партнери кафедри початкової освіти]
 +
=Контакти=
 +
Адреса: 02154, м. Київ, бульвар  І. Шамо, 18/2,
 +
декан Факультету педагогічної освіти: '''Котенко Ольга Володимирівна'''
 +
 
 +
Телефон: (044) 295-59-35
 +
 
 +
E-mail: ''fpo@kubg.edu.ua''
 +
 +
Як доїхати:
 +
 
 +
від станції '''метро "Лівобережна"''', автобус '''№48''' до зупинки "Бібліотека";
 +
автобусом '''№51, 55''' та тролейбусом '''№43''' до зупинки "Бульвар І. Шамо" (стара назва "Бульвар О. Давидова).
  
 
[[Категорія:Моя спеціальність – неповторна]]
 
[[Категорія:Моя спеціальність – неповторна]]

Поточна версія на 08:17, 14 червня 2024

Головна Учасники Координатори Обговорення Новини


Вчитель початкової школи

Okullar-ne-zaman-açılacak.jpg

«Першим учителем школа стоїть»

Gty france school 130702 wmain.jpg

Початкова освіта забезпечує загальний розвиток дитини, вміння впевнено читати, знати основи арифметики; набуття первинних навичок користування книжкою та іншими джерелами інформації; формування загальних уявлень про навколишній світ, засвоєння норм загальнолюдської моралі та особистісного спілкування, основ гігієни, вироблення перших трудових навичок.

Професія вчителя одна з найшанованіших, найпочесніших і відповідальних професій. Можна сказати, що вчитель створює майбутнє країни, тому від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості.

Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання. Вихованням і навчанням можуть займатися люди зі схильністю і любов'ю до цієї справи. Учитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання людини. Успіх педагогічної діяльності багато в чому залежить від комунікативних здібностей вчителя, від його вміння налагодити правильні взаємини з дітьми. Робота вчителя пред'являє великі вимоги до його уваги. Учитель працює з усім класом, і йому необхідно тримати в полі зору багатьох учнів. Він повинен уміти помічати всі зміни в їхній поведінці.

Таким чином, спостережливість, розподілення уваги, його переключення є професійно важливими якостями вчителя. Педагогічна діяльність вимагає від людини і певних вольових якостей: витримки, терпіння, послідовності, наполегливості, самовладання. Він зобов'язаний контролювати свою поведінку, керувати ним. Дуже важлива в професії вчителя мова, яка повинна відрізнятися виразністю, емоційністю, переконливістю.

Про кафедру початкової освіти

13 06 2024 po 3.jpg
        ВІЗИТІВКА КАФЕДРИ   


Кафедра початкової освіти була заснована у вересні 1991 року.

Завідувач кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Бондаренко Геннадій Леонідович

До штатного професорсько-викладацького складу входять 15 працівників, із яких:


3 доктори педагогічних наук (1 професор, 2 доценти); 10 кандидатів педагогічних наук (2 доценти / 1 старший науковий співробітник, 7 старших викладачів ), 1 Герой України, Заслужений учитель України; 1 викладач. Кафедра здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами:

перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

013.00.01 «Початкова освіта»

013.00.01 «Початкова освіта» (скорочена програма підготовки)

другий (магістерський) рівень вищої освіти

013.00.01 «Початкова освіта»

Форми навчання: денна / заочна.

Професорсько-викладацький колектив кафедри активно впроваджує в освітній процес підготовки майбутніх учителів Концепцію "Нова українська школа", Державний стандарт початкової освіти.

Вчитель початкових класів виконує такі посадові обов'язки:

  • Здійснює навчання і виховання молодших школярів,організовує та проводить уроки й інші навчальні заняття згідно з розподілом навчального навантаження та розкладом занять. Забезпечує під час занять належний порядок і дисципліну.
  • Вивчає особистість кожного учня в класі, його нахили, інтереси.
  • Створює сприятливі мікросередовище і морально-психологічний клімат для кожного в класі.
  • Сприяє розвитку в учнів навичок спілкування, допомагає учням вирішувати проблеми, які виникають у спілкуванні з товаришами, вчителями, батьками.
  • Надає допомогу учням у навчальній діяльності, з’ясовує причини неуспішності, забезпечує їх усунення.
  • Сприяє здобуттю додаткової освіти учнями через систему гуртків, клубів, секцій, об’єднань, які організовуються в школі, закладах позашкільної освіти за місцем проживання.
  • Веде у встановленому порядку документацію класу, контролює заповнення учнями щоденників
  • Реалізує прийняті в школі освітні програми відповідно до навчального плану, власного поурочного плану і розкладу занять; використовує при цьому різноманітні прийоми, методи й засоби навчання.
  • Забезпечує рівень підготовки учнів, який відповідає вимогам державного освітнього стандарту.
  • Виконує правила і дотримується норм охорони праці, техніки безпеки та протипожежного захисту, забезпечує охорону життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу.
  • Організовує вивчення учнями правил безпеки життєдіяльності, дорожного руху, санітарії та гігієни праці, пожежної безпеки, основ цивільної оборони.
  • Веде в установленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль за відвідуванням і успішністю учнів за прийнятою в школі системою, виставляє оцінки в класний журнал і щоденник учня, своєчасно подає адміністрації школи звітні дані.
  • Готується до проведення занять, систематично підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь у діяльності методичного об'єднання та інших формах методичної роботи, які прийняті в школі.

Основні переваги

  • Найпочесніша та найвідповідальніша професія – формувати зростаючу особистість та впливати на майбутнє
  • Можливість компетентнісного самовдосконалення та кар’єрного зростання
  • Поєднувати навчання та педагогічну діяльність в початковій школі
  • Можливість продовжувати навчання в Університеті за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» і «магістр».


Студентські наукові гуртки

  • «Наставницька студія НУШ»
  • «Студія музичної та поетичної творчості»

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступним посиланням: https://fpo.kubg.edu.ua/informatsiya/vstupnikam.html

Партнерство кафедри]

Партнери кафедри початкової освіти

Контакти

Адреса: 02154, м. Київ, бульвар І. Шамо, 18/2, декан Факультету педагогічної освіти: Котенко Ольга Володимирівна

Телефон: (044) 295-59-35

E-mail: fpo@kubg.edu.ua

Як доїхати:

від станції метро "Лівобережна", автобус №48 до зупинки "Бібліотека"; автобусом №51, 55 та тролейбусом №43 до зупинки "Бульвар І. Шамо" (стара назва "Бульвар О. Давидова).