Відмінності між версіями «Певен»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 31: Рядок 31:
 
упе́внений (у кому, чому, перев. з спол. що) який має тверде переконання в чомусь, щодо чогось, віру в кого-, що-небудь
 
упе́внений (у кому, чому, перев. з спол. що) який має тверде переконання в чомусь, щодо чогось, віру в кого-, що-небудь
  
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет психології, соціальної роботи та спеціальної освіти]]
 
[[Категорія:Слова 2024 року]]
 
  
  
  
 
[[Категорія:Пе]]
 
[[Категорія:Пе]]
 +
[[Категорія:Слова 2024 року]]
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет психології, соціальної роботи та спеціальної освіти]]
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Слова 2024 року/Факультет психології, соціальної роботи та спеціальної освіти]]

Поточна версія на 13:11, 18 квітня 2024

Пе́вен, -вна, -не = Певний. Як що зробиш, парубче, своє діло як слід, тоді я буду певен і знатиму, що все у гаразді.

Сучасні словники

ПЕВНИЙ, а, е. 1. Чіткий, твердий (про рухи, кроки і т. ін.) Її рухи були певні, а очі темно-сині,.. та які ж ліниві і на вид холодні!.. (Коб., І, 1956, 441); Бушують юрбами майдани, ясна для кожного мета. І певний крок гримить і тане (Сос., І, 1957, 157).

2. Який відповідає дійсності; правильний, точний, вірогідний. В книжках для народного читання краще наводити певні факти, а не гіпотези (Гр., Перед.. світом, 1907, 225); Найбільш певний діалектний матеріал здобувається мовознавцями-діалектологами шляхом безпосереднього спостереження і записування (Нариси з діалектології.., 1955, 181).

3. Точно визначений, визначуваний. Мене ждуть і в Чернівцях і у Львові на певний термін (Л. Укр., V, 1955, 334); Позаду, на певній відстані, йшло кілька наближених, а поряд,теж трохи позаду, царя супроводив одягнутий за формою старий гладкий міністр землеробства і державного майна (Довж., І, 1958, 395); - Я будував декорацію, обраховуючи її на певну точку знімання (Ю. Янов., II, 1958, 29); // Виділений, призначений для чого-небудь. [Кречет:] В лікарні є певні дні, коли дозволяють одвідувати хворих (Корн., І, 1955, 111); // Дібраний серед аналогічних осіб чи предметів або як частина чогось цілого, спільного. Він [П. К. Саксаганський] сам оповідав, що в одній п'єсі спробував був точно скопіювати певного свого знайомого (Рильський, III, 1956, 338); Кожний робітник, очевидно, педантично виконував якусь певну й обмежену частку загальної роботи (Смолич, І, 1958, 75); Письменник [П. Панч] розширює сферу прикладання народної фразеології, застосовуючи її.. для характеристики певних політичних явищ (Рад. літ-во, 1, 1963, 19)

Ілюстрації

Певний28032024.jpg

Медіа

Див. також

Певний

Джерела та література

Словник української мови Словник

Цікаві факти або додаткова інформація

пе́вен який має тверде переконання щодо когось, чогось впе́внений (у кому, чому, перев. з спол. що) який має тверде переконання в чомусь, щодо чогось, віру в кого-, що-небудь. пе́вний який твердо вірить у що-небудь, не сумнівається у чомусь; упевнений. переко́наний який має тверді, послідовні переконання. упе́внений (у кому, чому, перев. з спол. що) який має тверде переконання в чомусь, щодо чогось, віру в кого-, що-небудь