Відмінності між версіями «Реклама та зв'язки з громадськістю»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Посади)
Рядок 64: Рядок 64:
 
*Помічник-консультант народного депутата України
 
*Помічник-консультант народного депутата України
 
*Консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях)
 
*Консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях)
*Журналіст
+
*Журналіст[[Файл:COUHDJVDieo.jpg|міні]]
 
*Копірайтер
 
*Копірайтер
 
*Екаунт-менеджер
 
*Екаунт-менеджер
Рядок 71: Рядок 71:
 
*Спеціаліст з медіапланування
 
*Спеціаліст з медіапланування
 
[[Файл:RF4z-eeXtNQ.jpg|міні]]
 
[[Файл:RF4z-eeXtNQ.jpg|міні]]
[[Файл:COUHDJVDieo.jpg|міні]]
 
“Щоб в рекламі чогось добитись потрібно крутитись, крутитись, крутитись!”
 
  
 +
“Щоб в рекламі чогось добитись потрібно крутитись, крутитись, крутитись!”
  
 
==Креативні  приклади==
 
==Креативні  приклади==

Версія за 17:21, 6 січня 2016

WsIK63C3fHE.jpg

РЕКЛАМА ТА ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

Основні напрями професійної діяльності бакалавра з реклами та зв’язків з громадськістю — управлінська та виконавська діяльність у рекламних та прес-службах, медіаструктурах, видавництвах, інформаційних та медійних агентствах, політичних, комерційних та громадських організаціях.

«Реклама та зв'язки з громадськістю» досить нова спеціальність, вона не просто перспективна, а й стратегічно необхідна. Студенти, які отримують освіту фахівця з реклами та PR, матимуть величезне майбутнє.

Реклама - це не тільки "перерви на каву" в улюблених серіалах і ток-шоу. Це не тільки барвисті щити, за якими не видно знаків дорожнього руху, світлофорів та будинків. Це не тільки слогани, які окупували нашу мову. Реклама - це серйозний і ризикований бізнес. Це багато напруженої роботи і трохи таланту, інтуїції і везіння. Це дуже цікаво.

LWO4LYfUzTo.jpg

Трохи історії

Реклама - зовсім молоде явище. Ще три тисячі років тому торговці стародавнього Вавилона носили на грудях глиняні таблички з інформацією про що продаються товари. Давньоєгипетські оголошення, написані на папірусі, повідомляли про товари, послуги, а також про винагороду за упіймання втікачів рабів. На вулицях стародавніх міст звучали заклики глашатаїв відвідати важливі заходи, купити ті чи інші товари, скористатися певними послугами.

Цінність бренду - товарної марки - розуміли ще давньоіндійські, древнефінікійскіе, а згодом - російські та європейські ремісники. На свої вироби вони наносили фамільне або цехове клеймо (brand перекладається з англійської як "клеймо") - своєрідний знак якості.

У Франції XI століття господарі готелів проводили вельми ефективні "промоакції", пропонуючи постояльцям безкоштовну винну дегустацію.

У 1650 році на сторінках однієї з лондонських газет було надруковано перше рекламне звернення, сулівшее нагороду тому, хто вкаже місцезнаходження дванадцяти вкрадених коней. На самому початку XVIII століття в американських колоніях почали регулярно виходити газети, що спеціалізувалися на рекламних оголошеннях (наприклад, Boston Newsletter, 1704). У 1812 році в Англії було створено перше рекламне агентство.

Сьогодні рекламний ринок Росії, оправився після серпневої кризи 1998 року, коли тільки за один місяць кількість реклами в російських ЗМІ скоротилося в 10 разів, є однією з найбільш динамічно розвиваються. За прогнозами аналітиків, його обсяг в 2002 році досягне позначки в $ 2 млрд. Ціни на рекламу обіцяють рости, обороти -увеличивают, фахівці - бути затребуваними. Ось тепер саме час розібратися, хто є хто в рекламній діяльності. Кого ж сьогодні називають рекламістами?

Це фахівці з менеджменту та маркетингу реклами: менеджери рекламного бізнесу, маркетологи, менеджери політичної реклами та PR, менеджери виставкового бізнесу. Кожен із них має свої обов’язки, та перш за все рекламіст має бути творчою, ерудованою, високоосвіченою людиною. Але творить він не для самоствердження і самореалізації, а для споживача, тому повинен розуміти його потреби, мати уявлення про стан ринку, знати психологію цільової аудиторії, вміти аналізувати і передбачати політику конкурентів. Адже рекламний ринок існує в певному рекламно-cоціально-культурному контексті. Реклама “пильнує” нас вдень і вночі, формуючи наш світогляд та впливаючи на стиль життя. Кожна людина повинна мати принаймні елементарну рекламну освіту, щоб не дозволити недоброякісній рекламі маніпулювати своєю свідомістю, не перетворитися з “людини думаючої” на “людину рекламну”.

WWTwRI3-EzQ.jpg

Cпецифіка роботи менеджером з PR:

  • Плюси професії:

Постійний драйв - завжди є щось нове: клієнти, знайомства, теми, У процесі роботи доводиться стикатися з цікавими, неординарними людьми, Творча робота, постійно вимагає пошуку нових рішень, неординарних ходів, миттєвої зміни тактики.

  • Мінуси професії:

Дуже нервова робота, тому що багато чого залежить не тільки від PR-менеджера, Висока відповідальність: будь-яка непоміченим помилка або неправильно сказане слово можуть перекреслити досягнуте раніше, Часто нерозуміння ситуації представником замовника.

День PR-спеціаліста

Щорічно 28 липня рекламне співтовариство України відзначає професійне свято - День PR-спеціаліста. Цей день є святковим для всіх працівників, тим чи іншим чином пов'язаних з громадськістю. Вперше його відзначили в 2004 році. Галузь PR (англ. Public Relations) за останні роки придбала величезну значимість і стала невід'ємною частиною всіх комунікацій у сфері маркетингу. Абсолютно певний факт, що саме налагоджені взаємини з громадськістю є запорукою успішного ведення бізнесу. Саме тому кожна поважаюча себе компанія має в штаті PR-фахівців, які формують імідж організації, налагоджують контакти із засобами масової інформації, клієнтами, інвесторами і відповідають за інші питання, пов'язані з рекламними акціями всередині виробництва. За сформованою традицією святкування дня PR-фахівців часто проходить у форматі корпоративних вечірок, які припускають згуртування колективу. Це можуть бути найрізноманітніші заходи: конкурси, костюмовані шоу, посиденьки і тематичні вечори. На державному рівні організовуються урочисті заходи, вручення нагород, дипломів.

NYIY4P8VoF8.jpg

Посади

Випускники - бакалаври з реклами та зв’язків з громадськістю можуть займати наступні посади:

  • Керівник прес-служби
  • Начальник відділу (реклами, зв'язків з громадськістю)
  • Прес-секретар
  • Менеджер із зв'язків з громадськістю
  • Менеджер з реклами
  • Фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою
  • Представник з реклами
  • Радник (органи державної влади)
  • Помічник-консультант народного депутата України
  • Консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях)
  • Журналіст
    COUHDJVDieo.jpg
  • Копірайтер
  • Екаунт-менеджер
  • Бренд-менеджер
  • Трафік-менеджер
  • Спеціаліст з медіапланування
RF4z-eeXtNQ.jpg

“Щоб в рекламі чогось добитись потрібно крутитись, крутитись, крутитись!”

Креативні приклади

Вступникам

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями:


Див. також