Arduino

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
ArduinoMega.jpg

Інструмент для проектування електронних пристроїв (електронний конструктор) більш щільно взаємодіють з навколишнім фізичним середовищем, ніж стандартні персональні комп'ютери, які фактично не виходять за рамки віртуальності. Це платформа, призначена для «physical computing» з відкритим програмним кодом, побудована на простій друкарській платі з сучасною середовищем для написання програмного забезпечення.

Arduino застосовується для створення електронних пристроїв з можливістю прийому сигналів від різних цифрових і аналогових датчиків, які можуть бути підключені до нього, і керування різними виконавчими пристроями. Проекти пристроїв, засновані на Arduino, можуть працювати самостійно або взаємодіяти з програмним забезпеченням на комп'ютері (напр .: Flash, Processing, MaxMSP). Плати можуть бути зібрані користувачем самостійно або куплені в зборі. Середовище розробки програм з відкритим вихідним текстом доступна для безкоштовного зкачування.

Існує безліч мікроконтролерів і платформ для здійснення «physical computing». Parallax Basic Stamp, Netmedia's BX-24, Phidgets, MIT's Handyboard і багато інших пропонують схожу функціональність. Всі ці пристрої об'єднують розрізнену інформацію про програмування і укладають її в просту у використанні збірку.

Arduino, в свою чергу, теж спрощує процес роботи з мікроконтролерами, проте має ряд переваг перед іншими пристроями для викладачів, студентів та любителів:


Низька вартість - плати Arduino відносно дешеві в порівнянні з іншими платформами. Найдешевша версія модуля Arduino може бути зібрана в ручну, а деякі навіть готові модулі коштують менше 50 доларів.


Крос-платформенность - програмне забезпечення Arduino працює під ОС Windows, Macintosh OSX і Linux. Більшість мікроконтролерів обмежується ОС Windows.


Проста і зрозуміла середовище програмування - середовище Arduino підходить як для початківців користувачів, так і для досвідчених. Arduino заснована на середовищі програмування Processing, що дуже зручно для викладачів, так як студенти працюють з цим середовищем будуть знайомі і з Arduino.

Програмне забезпечення з можливістю розширення і відкритим вихідним текстом - ПЗ Arduino випускається як інструмент, який може бути доповнений досвідченими користувачами. Мова може доповнюватися бібліотеками C ++. Користувачі, які бажають зрозуміти технічні нюанси, мають можливість перейти на мову AVR C на якому заснований C ++. Відповідно, є можливість додати код з середовища AVR-C в програму Arduino.

Апаратні засоби з можливістю розширення і відкритими принциповими схемами - мікроконтролери ATMEGA8 і ATMEGA168 є основою Arduino. Схеми модулів випускаються з ліцензією Creative Commons, а значить, досвідчені інженери мають можливість створення власних версій модулів, розширюючи і доповнюючи їх. Навіть звичайні користувачі можуть розробити дослідні зразки з метою економії коштів і розуміння роботи.