Ящуриний

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ящури́ний, -а, -е = Ящериний. Які ящурині в його очі. Г. Барв. 92.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЯЩУРИ́НИЙ, а, е, діал. Ящериний. Які ящурині в його очі! (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 92). Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 662.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ЯЩУРИ́НИЙ, а, е, діал. Ящериний. Які ящурині в його очі! (Барв., Опов.., 1902, 92). Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 11. — С. 662.

WorldwideDictionary.org Всесвітній словник української мови

-1- прикметник [діал.] • Словник відмінків Словник відмінків відмінок однина множина чол. р. жін. р. сер. р. називний ящури́ний ящури́на ящури́не ящури́ні родовий ящури́ного ящури́ної ящури́ного ящури́них давальний ящури́ному ящури́ній ящури́ному ящури́ним знахідний ящури́ний, ящури́ного ящури́ну ящури́не ящури́ні, ящури́них орудний ящури́ним ящури́ною ящури́ним ящури́ними місцевий на/у ящури́ному, ящури́нім на/у ящури́ній на/у ящури́ному, ящури́нім на/у ящури́них

Ілюстрації

Ящуриний.jpg

Цікаві факти

Українська мала проза XX століття: Антологія.

1905 р. Екбаль-ганем

Промовляючи теє, жінка вступила в кімнату, тягнучи за собою по помості довгий, вузький кінець чорного крепу, як ящуриний хвіст. І вся її постать нагадувала ящурку, — тонка, гнучка, з меткими і разом полохливими рухами. Здавалося спочатку, що вона прийшла з порожніми руками, але, вступивши в кімнату, вона миттю добула чи з-під покривала, чи з якихсь таємних сховів просторої фалдистої чорної сімарри кругле пуделочко з ясного лубка і простягла його на долоні до Екбаль-ганем.

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Ящериний

Ящурячий