Ярість

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Я́рість, ярости, ж. Страстность, пылъ, половая возбужденность. Черниг.

Сучасні словники

Ярість.Академічний тлумачний словник

  • ЯРІСТЬ, ярості, жін., рідко. Те саме, що лютість. Турн з ярості дрижав і пінив (Іван Котляревський, I, 1952, 234); Волосько мав добре серце, але коли його хто чим-небудь подразнив, хоч би жартом, зараз попадав у таку ярість, що міг допуститися і найбільшого злочину (Степан Ковалів, Світ.., 1960, 53); * Образно. Жаром, ярістю мотора Промчимося через сніг (Андрій Малишко, Звенигора, 1959, 133).

Ілюстрації

Ярість 1.jpg.jpg Ярість1.jpg Ярість2.jpg Ярість3.jpg

Медіа

Див. також

Ярість(За «Повчанням дітям» Володимира Мономаха)

  • «Господом стопи чоловіка направляються. Коли він буде падати, то не розіб’ється, бо господь піддержує руку його. Був молодим я і зостарівся, а не бачив я праведника покинутим, ні потомства його, щоби воно просило хліба. Повсякдень чинить милосердя і позичає праведник, і плем’я його благословенне буде. Ухилися од зла, вчини добро, шукай миру, і йди за ним, і живи во віки віків». «Коли б повстали люди, то живцем би пожерли нас. Коли б розгнівалась ярість його на нас, то вода б нас потопила».
    Від ревнивості також Ісав став ворогом брата свого Якова: так як останній отримав благословення від отця, то заздрість спонукала Ісава на ворожнечу і переслідування. В ревнивості полягає причина й того, що Йосиф проданий був своїми братами: через простоту свою він розповів їм, як брат братам, свої видіння, що пророчили йому вивищення, і ворожий дух їх сповнився заздрості. Та і що, як не ревнивість, збудила в царі Саулі ненависть до Давида, так що він, часто переслідуючи невинного, милосердного, лагідного, смиренно-терпеливого, бажав його смерті? Коли вбитий був Голіаф і після умертвлення, допомогою і співдією Божою, такого ворога народ виразив своє здивування торжественними піснями на честь Давида, тоді Саул позавидував тому, і ним заволоділа ярість злоби і гоніння. Але, не зупиняючись довго на окремих прикладах, звернемо увагу на загибель народу, раз назавжди пропащого. Чи не від того загинули юдеї, що вони більше захотіли заздрити Христу, ніж вірити? Паплюжачи великі Його діяння, вони спокушені були сліпою ревнивістю і не могли відкрити сердечних очей для споглядання діл божественних.
    Дивна "Велесова книга" написана від імені придністровських тиверців. В списку "Баварського географа" тиверці згадані під назвою "ruzzi" від санскриту "ruz" - гнів, ярість (ruza). В принципі староукраїнська лексема "ружження" означає те ж саме - "докори", "ругання". Як і назва "галичани" - від санскриту "gali" - руження, докори (за характером молитви - з докорами). Так молилась Ярославни - "аркучи" (докоряючи).

Джерела та література

  • Ярість(рід), матеріал з Вікіпедії
  • Ярістьматеріал з україномовного словника
  • Ярість, матеріал із сайту римування
  • Ярість,матеріал з Книги про ревнивість і заздрість. Святий Кипріан Карфагенський