Ярмарок

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Я́рмарок, -рку, м. Ярмарка. У ярмарок поганого нічого нема усе хороше. Ном. № 14056.

Сучасні словники

Ярмарок.Академічний тлумачний словник

  • ЯРМАРОК, -рку, чол. Торг, який влаштовується регулярно, в певну пору року і в певному місці для продажу й купівлі товарів. На заході понад лісом шумує ярмарок, осінній, роковий — з волами, з козаками, з краму усякого горами, з вина червоного водоспадами (Степан Васильченко, II, 1959, 218); В торгових рядах — гори товарів. Не було, здається, такої речі на світі, що її не можна було б купити на цьому багатющому ярмарку! (Олесь Гончар, I, 1959, 37); Лейпцігський ярмарок існує з другої половини XIII сторіччя і збирається двічі на рік — весною та восени (Наука і життя, 9, 1956, 36); * Образно. Корній Кирилович Недокус, як-то кажуть, уже не на ярмарок, а з ярмарку чимчикував (Юрій Збанацький, Малин. дзвін, 1958, 36); Виступав перед червоно армійця ми Леонід Бронников. Говорив він про минуле цього краю, про тисячі й тисячі заробітчан, які щовесни йшли сюди на каховські людські ярмарки продавати поміщикам свої мозолясті руки (Олесь Гончар, II, 1959, 342); * У порівняннях. Коло річки й на вулицях гармидер, крик, тіснота, як на ярмарку... (Панас Мирний, I, 1949, 220); На станції, мов на ярмарку, — всюди тачанки, тачанки, тачанки! (Олесь Гончар, II, 1959, 234);// перен., розм. Місце скупчення кого-, чого-небудь, де багато шуму, галасу, велике пожвавлення і т. ін. [Когут:] А на мосту... Людей і підвід — цілий ярмарок! Кричать, товпляться, душать один одного (Юрій Мокрієв, П'єси, 1959, 134); Раптово.. до приймальні зайшов Гаманюк. Як завжди, Христя підвелася йому назустріч з винуватою посмішкою: — Що це в тебе за ярмарок? — спитав невдоволено. — Такий сьогодні прийом, — пояснила півголосом (Микола Ю. Тарновський, День.., 1963, 352). Кінський ярмарок див. кінський; Контрактовий ярмарок — торг, на якому укладали контракти на оптовий продаж і купівлю товарів; Пташиний ярмарок див. пташиний.

♦ Пропав, як собака на ярмарку див. пропадати.

Ілюстрації

Ярмарок1.jpeg Ярмарок2.jpg Ярмарок3.jpg Ярмарок4.jpg

Медіа

Національний ярмарок бібліотечних інновацій 2013 - «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед»

Див. також

Ярмарок ( польськ. jarmark , ньому. Jahrmarkt - Щорічний ринок) - щорічно повторювана розпродаж товарів, іноді з обмеженнями на певний сезон, товар (наприклад: вино, мед, овочі та фрукти) або тематику (наприклад, православні ярмарки).

У минулому ярмарку зазвичай розташовувалися в добре захищених місцях (у замків або монастирів), на перетині торгових шляхів, під час церковних свят. Право на їх проведення давав король, граф або інше високопоставлена ​​особа. Проведення часто регулювалося міським або ринковим правом.

В Китаї ярмарки приурочувалися до релігійних свят з XII в. до н. е.. Вони проводилися також під час Олімпійських ігор в Стародавній Греції і були регулярними в епоху Римської імперії.

Ймовірно, першою відомою в Західній Європі стала ярмарок в Сен-Дені під Парижем у 629 році, але до X століття вони вже стали повсюдним явищем.

В середньовіччя ярмарки були однією з найважливіших подій в суспільстві. Не тільки тому, що на них продавалися різні товари, але й тому, що купці приїздили з різних міст, залишалися в місті тривалий час і витрачали частину виручених коштів у хостелах, магазинах і т. д. Також люди могли обмінятися новинами з віддалених регіонів. На ярмарках були присутні ворожки, музиканти, трубадури і т. д. Таким чином, ярмарок був ще розважальним центром для людей.

З розвитком ринку ярмарки з центрів оптової торгівлі перетворилися на виставки зразків. В даний час багато ярмарки проводяться в рамках тих чи інших виставкових заходів. На відміну від звичайної виставки, відвідувачі ярмарку часто мають можливість відразу купити вподобані їм експонати. У той же час збереглися традиційні ярмарки - наприклад ярмарки виїзної торгівлі у вихідні дні, організовувані урядом Москви і інш.

Джерела та література