Якір

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Я́кір, якоря, м. Якорь. Судно.... якір кинуло на дно. Мир. Г. 43. Ум. Якорець.

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

Пристрій для утримання на місці суден, плавучих маяків тощо у вигляді металевого стержня з лапами, які чіпляються за ґрунт.

Вікіпедія

Я́кір (кітва) — пристосування для утримання судна чи іншого плавзасобу на місці при стоянці за рахунок взаємодії з ґрунтом чи льодом. З'єднується із судном якірним ланцюгом. Сила якоря, що тримає, у середньому в 10—12 разів більше його ваги.

[ "Словопедія"]

ЯКІР

ки́дати / ки́нути я́кір (я́коря). Знаходити собі притулок, місце для проживання. Де ж кінець цим вічним мандрам? Де той порт, в якому кине він свій важкий життєвий якір, де знайде він свою сім’ю, жінку, діток? (З. Тулуб). ки́нуто я́кір. Не знає мати всього, тяжко й самому думати про це. Кинуто якір, і, здається, надовго (О. Гончар); // Зупинятися тимчасово, розташовуватися де-небудь. Купимо все в гастрономі і в Сімферополі на вокзалі якоря кинемо,— пояснював Павло (В. Кучер); — Розумієте, все якось так вийшло .. Хайдар не дасть збрехати: перед боєм я ж у його гнізді якір кинув. Після підриву мосту ми мали вдвох ударити есесам у спину (І. Головченко і О. Мусієнко).

Ілюстрації

130627 1.jpg 0 4aa5d 64a97d66 L.jpg

Медіа