Ягни

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ягни́, (нів, м?), мн. Родъ кушанья. Готова страва вся стояла.... ягни і до софорку кури. Котл. Ен. V. 14.

Сучасні словники

Щоправда, у Котляревського був словник до «Енеїди», але він не завжди допомагав скласти уявлення про страву. Наприклад, у ньому значиться: «ягни — з грецької». Все. Тому відповідь на запитання, що ж таке «ягни», я знайшов аж на Балканах. — І що ж таке «ягни»? — Хоча в більшості людей назва асоціюється зі словом «ягня», насправді «ягни» — запіканка. Для її приготування беруться гриби, овочі, болгарський перець, цибуля, квасоля, боби, багато зелені. Все це ріжеться, засипається тертим сиром і запікається в печі. Люди не часто замислювалися над тим, що ж їли герої «Енеїди». І поступово великий шар культури виявився від нас повністю відрізаним. Коли я розшукав і розшифрував рецепти «енеїдівських» страв, то зрозумів, що всі вони — поширена їжа українського народу. Хоча часто незнайома назва спантеличує.

Ілюстрації

Ягни29032024.jpg Ягни229032024.jpg Ягни329032024.jpg Ягни429032024.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Рівне Вечірнє

Цікаві факти або додаткова інформація

Українське застілля — це справжнє мистецтво, яке відображає нашу культуру, гостинність та багатство традицій. Українська кухня — це звичний спосіб приготування їжі, досвід і звичаї, які пов’язані з українською культурою та кулінарним мистецтвом. Вона належить до сукупності європейської системи харчування, але має свої унікальні особливості1. Давайте розглянемо деякі цікаві аспекти української кухні:

Борщ — це символ України. Він варіюється від регіону до регіону, але завжди має яскравий червоний колір та багатий смак. Традиційно вариться з буряка, капусти, картоплі, цибулі, морквини та часнику. Його подають з пампушками або сметаною.

Вареники — це тістяні пельмені, які можуть бути начинені різними начинками: картоплею, грибами, творогом, вишнями або сиром. Вони зазвичай подаються з сметаною або свіжим вершком.

Сало — це традиційна українська страва. Воно може бути солоним, копченим або просто свіжим. Його подають з часником, гірчицею та чорним хлібом.

Голубці — це капустяні рулети, начинені фаршем з рису та м’яса. Вони запікаються в томатному соусі та подаються гарячими.