Широколистий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Широколистий, -а, -е.

Сучасні словники

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980

ШИРОКОЛИСТИЙ, а, е. Який має широке листя. На горі стоять палати. Неначе диво. А кругом Широколистії тополі (Шевч., II, 1963, 25); Червоні пасма ліщини обрамляли, велику площу води з усіх боків, а береги були вкриті широколистим лататтям (Чаб., Тече вода.., 1961, 45); У мішаних лісах разом з хвойними деревами, а також з березою та осикою ростуть широколисті дерева — дуб, клен, липа, ясен, граб, бук (Фіз. геогр.., 6, 1957, 40); // Уживається як складова частина ботанічних назв, термінів. Жасмин широколистий; // рідко. Який має аркуші широкого формату. Артем Григорович, мабуть, щось пригадав і почав швидко писати в широколистому блокноті (Гур., Наша молодість, 1949, 132).

Рогі́з широколи́стий (Typha latifolia) — вид рослин роду Рогіз (Typha) родини рогозових (Typhaceae). Рогіз широколистий — багаторічна трав'яниста рослина.

100—250 см заввишки, з потовщеним кореневищем, вкритим лускоподібними листками, що швидко обпадають.

Сон широколистий Багаторічна рослина 10—30 СМ заввишки. Листки прикореневі, пальчасторозсічені, з’являються наприкінці цві ті пня. Квітконосне стебло волохато опушене. Квітки великі, пониклі, дзвониковидні, 2—3 см завдовжки. Плоди — багатогорішки, з довгими перистими по сиками. Цвіте в квітні — травні. Росте в соснових і мішаних лісах, на піщаних горбах на Поліссі та в лісостеповій зоні.

Ілюстрації

175px-Рогіз широколистий.jpg 0172-195x300.jpg.pagespeed.ce.HcACLQSA2b.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

https://ua-books.com.ua/slovnyk/slovnyk_ukrainskoi-movy-v-11-tomakh/широколистий

https://uk.wikipedia.org/wiki/Рогіз_широколистий

https://collectedpapers.com.ua/herbaceous_plants/son-shirokolistij-pulsatilla-latifolia-rupr

Зовнішні посилання