Шибнем

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Шибнем, нар. Съ размаху. Добігши до воріт, треба тричі шибнем ударить у їх. Ном. стр. 282, № 341.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках ШИБНЕ́М, присл. З розмаху, з розбігу. Добігши до воріт, треба тричі шибнем ударити в їх.

З розбігу: а) поступово збільшуючи швидкість під час бігу; розбігшись. Кидали [елліни] спис з місця в ціль і з розбігу на дальність. Робили це однаково вправно і лівицею, і правицею (Наука і життя, 11, 1966, 31); б) не встигнувши зупинитися після бігу. Раптом назустріч [дівчинці] з провулку виринула маленька постать. Вони з розбігу просто стукнулись лобами (Оксана Іваненко, Великі очі, 1956, 25).

З розмахом: а) з силою, розмахнувшись, замахнувшись. Він підскочив до саней і з розмаху вгатив сокиру в рожен (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 79); — Ой, як же ви мене перелякали! — Ухопила його за ліву руку і з розмахом ударила межи плечі (Лесь Мартович, Тв., 1954, 273); Лукія вишарпнула передавач у нього з рук і з усього розмаху трахнула об підлогу (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 108); б) з розгону. Вдоволений Сивенко зажмурює очі, сміється із розмаху сідає на місце (Степан Васильченко, I, 1959, 151); Гість з розмаху потонув у м'якому кріслі (Антон Хижняк, Килимок, 1961, 32).

Словник української мови у 20 томах.

Ілюстрації

Matt Reis goal kick.jpg OHOKApYonuzetgk6Ue9zxwIIVtbsgdRF.jpeg Cossacks1.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=YCWqDIGIg7c