Чімируха

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Чімируха, -хи, ж. Названіе водки. Бодай тії пани жили, що гуральні становили: як би не ся чімируха, то я б згинув так, як муха. Ном. № 11659.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Словник Грінченка


Чімируха, -хи, ж. Названіе водки. Бодай тії пани жили, що гуральні становили: як би не ся чімируха, то я б згинув так, як муха. Ном. № 11659.

Словник чужомовних слів Павла Штепи


водка – горілка, оковита, каламанка, чикалдиха, чімируха, трунокІлюстрації

Медіа

Додаткові дані

Словник іншомовних слів

Іноземні словники

чімируха, горілка

ж

(напій) vodka; whisky, brandy, gin; sl. booze

Цікаві факти

Сама міцна горілка в світі виготовлена не в Росії, а в Шотландії. «Pincer Shanghai Strength», відсоток вмісту алкоголю в якій, становить 88,8%. Це не секрет, проте, реальний факт. У чистому вигляді горілку п’ють в основному слов’яни. За кордоном прийнято пити коктейлі на основі горілки. Істотна відмінність горілки від інших міцних напоїв (рому, текіли і т.д.) полягає в тому, що її готують не перегонкою за допомогою дистиляції, а шляхом змішування спирту-ректифікату з водою. Слово «горілка» вперше зустрічається в російських джерелах з 1533-го року, тоді як польська «wodka» з 1405-го. З 1977-го по 1982-й проходив судовий розгляд між Польщею та СРСР, на предмет пріоритету виробництва горілки, як російського національного напою. За рішенням міжнародного арбітражу Радянський Союз виграв справу. Перший відомий прототип горілки був створений перським вченим-хіміком і лікарем Ар-Разі в Х столітті. У другій половині ХІХ-го століття, картопля була основною сировиною для виготовлення горілки. 2/3 цього напою вироблялися саме з цього коренеплоду. На території Російської Імперії і СРСР, «сухий» закон вводився неодноразово, проте, найтривалішим періодом заборони стало десятиліття з 1914 по 1924 рр.. Вага літра горілки становить 953 грама, при процентному співвідношенні води і спирту: 60 на 40. Написана в 1969-70 роках поема в прозі «Москва — Петушки», автором якої є Венедикт Єрофєєв, була вперше опублікована в СРСР в 1988-му році. За наполяганням автора, книга коштувала 3 рублі 62 копійки. Саме стільки коштувала пляшка горілки на момент написання твору. Оптимальна температура горілки, готової до вживання — +9 градусів за Цельсієм. Самою продаваною горілкою у світі є «Smirnoff». Всупереч стереотипам, горілка — один з найчистіших по вмісту шкідливих домішок серед міцних алкогольних напоїв. 17 років тому британцем Марком Дорманн була винайдена «чорна горілка». Зараз вона випускається під маркою «Blavod». Напій не забарвлює порожнину рота, не має жодних присмаків і досить популярний на Хеллоуїн.+ Горілка — міцний напій, від якого швидко з’являється залежність.