Цицечка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Breast anatomy normal scheme.png

Ци́цечка, -ки, ж. Ум. отъ цицька. Цицечка — парні органи у верхній вентральній частині тулуба приматів, зокрема людини, що містять молочні залози, пристосовані до грудного вигодовування новонароджених та немовлят грудним молоком. Кожна грудь має сосок і ареолу навколо нього. Груди у чоловічому та жіночому організмі розвиваються з одних і тих самих тканин ембріона. Проте лише люди мають постійні відносно збільшені груди: у інших приматів груди збільшуються лише під час вагітності.

У період пубертату естрогени в поєднанні з гормоном росту викликають постійний ріст грудей у ​​жінок. Підшкірний жир покриває та обволікає мережу молочних проток, які сходяться до соска, і ці тканини надають грудям розмір та форму. На кінцях проток знаходяться долі або скупчення альвеол, де виробляється і зберігається молоко у відповідь на гормональні сигнали. Під час вагітності груди реагують на складну взаємодію гормонів, включаючи естрогени, прогестерон і пролактин, які опосередковують лобулоальвеолярне дозрівання, при підготовці до лактації та грудного вигодовування.

Поряд із основною функцією харчування немовлят, жіночі груди мають соціальні та статеві характеристики. Вони були представлені в стародавній і сучасній скульптурі, мистецтві та фотографії, і можуть відігравати роль у сприйнятті жіночого тіла. Багато культур асоціюють груди із сексуальністю і схильні вважати оголені груди на публіці нескромністю, зокрема, й під час годування. Груди, особливо соски, є ерогенною зоною.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання