Цешка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Цешка, -ки, ж. = Цеха. — судова. Знакъ суда, знакъ призыва въ судъ (встарину). А Байду на суд позвано? Вістовець. Я сам його звав і на голому мечі судову цешку подав. К. Бай. 113. Цешка-документ про офіційний обов'язковий або необов'язковий виклик до якого-небудь офіційного органу (наприклад, в суд (на судові слухання), в поліцію (на допит), в призовний пункт військового комісаріату (по призову) абощо).

У різних державах і в різних ситуаціях цешка або повинна вручатися особисто під ознайомлення з врученням копії або під підпис, або може надсилатися поштою.

Зазвичай, описується місце і час явки, іноді вимога принести із собою наявні матеріальні свідчення. Цешка про обов'язкову явку зазвичай передбачає санкції за невиконання без поважних на те причин. Іноді неявка за необов'язковою цешка також може бути небажаною для особи що викликається. Наприклад, неявка одного з подружжя за повісткою на судове слухання про розлучення в деяких країнах може призвести до розгляду справи за відсутності однієї сторони з подружжя тощо.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

;