Цегляний

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Цегляний, -а, -е = Цегло́вий. Черк. у. Цегляні кошари. О. 1862. IX. 62. Цегляний стовп. К. ЦН. 308.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках ЦЕГЛЯНИ́Й, а, е.

1. Зробл. з цегли. На цегляній долівці лежали кружки від кадоба та купа мокрої мерви (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 39); Дрогобич здалека бовваніє в садах, підіймаючись цегляними димарями нафтоперегінних заводів (Василь Кучер, Дорога.., 1958, 159); // Який утворився внаслідок руйнування цегли. Пом'ятий, змучений, весь покритий червоним цегляним пилом, у червоному жупані, з тремтячими червоними руками, він був, здавалося, у відчаї (Олександр Довженко, I, 1958, 269); Запах цегляного пороху і недавнього бою ще стояв у кімнаті (Іван Багмут, Опов., 1959, 77).

2. Який нагадує цеглу (про колір); жовто-червоний. Голова колгоспу дуже сподобався Марині з перших хвилин зустрічі. Обличчя в нього цегляного кольору від засмаги, рухи спокійні й повільні (Олександр Копиленко, Сусіди, 1955, 29).

Ілюстрації

Imagііііііііes.jpg Без наааазвания (3).jpg Imввages (1).jpg

Медіа


Літературне слововживання

ЦЕГЕЛЬНИЙ , ЦЕГЛЯНИЙ , ЦЕГЛОВИЙ , ЦЕГЛЯСТИЙ , ЦЕГЛИСТИЙ

    ЦЕГЕЛЬНИЙ – ЦЕГЛЯНИЙ, ЦЕГЛОВИЙ – ЦЕГЛЯСТИЙ, ЦЕГЛИСТИЙ
    Цегельний. Який виробляє цеглу, призначений для її виробництва: цегельний завод, цегельне виробництво, цегельна піч, цегельна глина.
    Цегляний, рідше цегловий. 1. Виготовлений, зроблений з цегли: цегляна будівля, цегляний димар, цегляна стіна, цегляна кладка. 2. Те саме, що цеглястий: цегляний колір.
    Цеглястий, рідше цеглистий. Який нагадує колір цегли; жовто-червоний: цеглястий колір, цегляста фарба, цеглястий відтінок.

Цегляний стиль

«Цегляни́й стиль» — умовне позначення архітектури непотинькованих будівель доби історизму на зламі XIX — XX століття. Для «цегляного стилю» характерна заміна ліпних прикрас і тиньку декором з непотинькованої цегли.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D1%8C

Зовнішні посилання