Цегельник

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Цегельник, -ка, м. Кирпичникъ, кирпичный мастеръ. Вас. 177. Павл. 64.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

. ЦЕГЕ́ЛЬНИК, а, чол. Те саме, що цегляр. ЦЕГЛЯ́Р, а, чол. Робітник, який виробляє цеглу. Зранку був він на коні в лісі.., на будівлі або за Ворсклою, де цеглярі випалювали цеглу (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 51); Парубок-цегляр, — замурзаний у глину, розхристаний, на голові бриль із лопуха, — ковтав слова од хвилювання, бо його формовочна машина діяла безвідмовно (Юрій Яновський, Мир. 1956, 101). Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 192.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ЦЕГЕ́ЛЬНИК, а, ч. Те саме, що цегля́р. Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 11. — С. 191. ЦЕГЛЯ́Р, а́, ч. Робітник, який виробляє цеглу. Зранку був він на коні в лісі.., на будівлі або за Ворсклою, де цеглярі випалювали цеглу (Тулуб, Людолови, І, 1957, 51); Парубок-цегляр,— замурзаний у глину, розхристаний, на голові бриль із лопуха,— ковтав слова од хвилювання, бо його формовочна машина діяла безвідмовно (Ю. Янов., Мир, 1956, 101). Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 11. — С. 192.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

• 1Цегельник — Развитие культуры Украины проходило под влиянием польско литовского государства, частью которого она была в течение многих веков. Этим объясняется большое число польских слов в украинской терминологии инструментов, ремесел, сельского хозяйства и… … Русские фамилии • 2цегельник — а, ч. Те саме, що цегляр … Український тлумачний словник • 3цегельників — кова, кове. Належний цегельнику … Український тлумачний словник • 4Цегельник — прізвище * Жіночі прізвища цього типу як в однині, так і в множині не змінюються … Орфографічний словник української мови

Ілюстрації

Прямець.PNG Прямець1.png Прямець2.png

Медіа

Цікаві факти

[ ]

[1]