Царське село

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Goncharenko02.11.18-15.50.jpg
Goncharenko02.11.18-15.51.jpg
Goncharenko02.11.18-15.52.jpg

Опис

Комплекс «Царське Село» був задуманий як житловий мікрорайон на місці колишньої малоповерхової забудови так званої Наводницької балки. Проект мікрорайону, розроблений архітектором Я. Вігом та ін., передбачив розміщення вздовж бульвару Лесі Українки та Старонаводницької вулиці низки однотипних 19-поверхових житлових будинків-башт (бульв. Лесі Українки, № 21, 21-а, 21-б, вул. Старонаводницька, № 4, 4-а, 4-б, 6, 6-а, 8, 8-а, 8-б). Привабливість цих споруд полягала у комфортабельному на ті часи плануванні приміщень, а також мальовничому ландшафті з видами на Печерську лавру і Дніпро. Внутрішній простір комплексу зі збереженим природним рельєфом був резервований для розміщення дитячого садка, спортивних майданчиків і споруд, прогулянкових алей у кількох рівнях, сполучених між собою сходами.

Квартири в новому мікрорайоні призначалися насамперед для розподілу серед партійної та державної номенклатури. Через цей елітарний, привілейований характер житла мешканці Києва надали комплексу іронічну назву «Царське Село».

Будівництво розпочалося у 1983 році й супроводжувалося складною інженерною підготовкою території. Воно тривало під час перебудови й гласності, коли лунали заклики надати частину квартир у «Царському Селі» воїнам-«афганцям» і багатодітним родинам. Проте ці пропозиції переважно залишилися на рівні популістських гасел.

Київ. 2018. 3 фото

Місце розташування вулиця Старонаводницька

Вид ресурсу

Фото/2018

Автор(и)

Яношович Янош (архітектор)

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

Царське Село

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Персоналії

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/2018

Систематичні рубрики

Адміністративно-територіальний устрій

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Гончаренко Марина Анатоліївна