Хліборобство

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Хліборобство, -ва, с. Земледѣліе, хлѣбопашество. Масюк любив хліборобство. Левиц. Пов. 193.

Сучасні словники

Галузь рільництва, пов'язана з вирощуванням хліба. Він не любив хліборобства, давав своє поле наспіл, але дуже любив читати книги і мав їх доволі (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 50); І заводи старі пускають і нові будують. А вже тоді на базі реконструйованої промисловості можна буде й саме хліборобство піднести (Андрій Головко, II, 1957, 55).

Хліборобство — галузь рільництва, пов'язана з вирощуванням хліба.

Включає вирощування польових зернових культур, які використовуються для виготовлення різних сортів хлібо-булочних виробів, а саме:

-Гречка

-Дагуса

-Жито

-Кукурудза

-Могар

-Овес

-Пайза

-Просо

-Пшениця

-Рис

-Сорго

-Чумиза

-Щириця

-Ячмінь

На етнічній території України населення здавна займалося хліборобством. У давні часи трипільської культури, ще чотири тисячі років до н. е., вирощування злаків посідало чільне місце серед інших видів господарських занять — таких, як мисливство, збиральництво, рибальство, до певної міри тваринництво. Сприятливі кліматичні умови, погідний ландшафт, родючі чорноземи спонукали до праці у полі. Минали тисячоліття, відбувалися переміщення давніх хліборобських племен з місця на місце, і все ж хто б не оселявся на тій землі — неодмінно відновлював традиції вирощування хлібних злаків.

У результаті безперервної протягом століть хліборобської діяльності на сучасній території України створилися багаті народні традиції у плеканні зернових культур.

Ілюстрації

Хліборобство 1.jpeg Хліборобство 2.jpg Хліборобство 3.jpg Хліборобство 4.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=V1WZZsOmTV8

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання