Хижак
Хижак, -ка, м. Хищникъ. К. ПС. 6. Настигає хижаків у полі. К. МБ. 265. Хижаки добро його розносять. К. Іов. 11.
Зміст
Сучасні словники
1. Хижа тварина, хижий звір. — Дикі Вівці давно вигибли від пазурів та зубів Вовків та інших хижаків (Іван Франко, IV, 1950, 120); Служба боротьби з акулами на узбережжі Австралії веде постійний нагляд за хижаками моря, намагаючись тримати їх на відстані від багатолюдних пляжів (Вечірній Київ, 8.I 1969, 3); Шуліка полетів далі, несподівано шугонув униз, черкнув води, і в гострих кігтях хижака повисла надійно затиснена жаба (Анатолій Шиян, Баланда, 1957, 73); Справжні ящірки є спритними хижаками. Вони полюють на різних комах, дощових червів, павуків, а також на дрібних хребетних (зокрема на менших за себе ящірок) (Визначник земноводних та плазунів, 1955, 97); // мн. хижаки, ів. Родина жуків, які поїдають дрібних комах та личинок; // перен., розм. Літак, пілот, який здійснює розбійницькі нальоти на мирну країну; стерв'ятник. Не доходячи до села, де розташувався полк, він почув виття літаків і побачив, як чотири хижаки атакували село (Іван Багмут, Опов., 1959, 69); Люди з острахом позирають на обрій: чи не підкрадаються хижаки з чорними хрестами (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 332). ♦ Чотириногий хижак — хижий звір. Почувши вперше тривожні сигнали — кра, кра! — я подумав: чи не підкрадається ласий чотириногий хижак? (Олександр Ковінька, Кутя.., 1960, 28).
2. перен. Той, хто наживається, збагачується за рахунок грабежу або експлуатації кого-небудь. Франко виставляє перед читачем цілу портретну галерею таких хижаків — з залізною волею, з звірячими кровожадними [кровожерними] інстинктами, сухих, упертих і безсердечних (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 38); — Уявіть собі, ось кінчиться війна... Очевидно, імперіалістичні хижаки знову візьмуться за своє... Знову розгорнеться боротьба між суперниками, між конкурентами (Олесь Гончар, III, 1959, 428); // Держава, суспільство і т. ін., де панує політика грабежу й насильства. Версальський мир довів навіть дурням і сліпим, навіть безлічі короткозорих людей, що Антанта була й залишилася таким же кривавим і брудним імперіалістським хижаком, як і Німеччина (Ленін, 39, 1973, 88); Імперіалізм — цей кривавий, небезпечний хижак — вдається до всіляких підступних дій, не зупиняючись перед найжахливішими злочинами, щоб загальмувати революційний процес і перешкодити народам іти вперед по шляху прогресу (Комуніст України, 10, 1968, 12).
3. перен. Той, хто по-грабіжницькому веде господарство, користується засобами, які виснажують природні багатства, займається незаконним полюванням, недозволеною рибною ловлею тощо. Слідом за хижаками-лісопромисловцями йшли магнати випасного тваринництва (Радянська Україна, 20.I 1971, 4).
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Найбільші і найшвидші хижаки. Фільм ВВС Хижаки http://oyb.if.ua/najbilshi-i-najshvidshi-xizhaki-film-vvs-xizhaki/
Іноземні словники
wild·life (wīld′līf′) n. Wild animals and vegetation, especially animals living in a natural, undomesticated state.
wildlife (ˈwaɪldˌlaɪf)
n
1. (Biology) wild animals and plants collectively
wild•life (ˈwaɪldˌlaɪf)
n.
undomesticated animals living in the wild, including those hunted for food, sport, or profit.
[1930–35]
Noun 1. wildlife - all living things (except people) that are undomesticated; "chemicals could kill all the wildlife" life - living things collectively; "the oceans are teeming with life"
wildlife noun flora and fauna, animals, fauna People were concerned that wildlife could be affected by the pesticides.
Цікаво знати
Білий ведмідь — найбільший хижак на Землі
Білі ведмеді — найбільші вбивці, тобто вони є найбільшими ссавцями загону хижих у світі. Довжина тіла дорослого самця більше двох з половиною метрів, а маса може досягати тонни.
Білий ведмідь відмічений у Червоній книзі й полювання та вбивство ведмедя дозволено тільки корінному населенню Півночі.
Ведмідь здається неповоротким через свої розміри та габарити, але це тільки так здається, насправді ж білі ведмеді досить швидко бігають, та ще й відмінно плавають. Полярний ведмідь проходить в день до 30 км.Завдяки особливій розмірам ступні та особливій будові лапи жодні сніги не можуть зупинити білого ведмедя, також він прекрасно долає безліч льодових перешкод на своєму маршруті, що у порівнянні з іншими тваринами таких габаритів дуже незвичайно.
Як він рятується від арктичних морозів? – це багатошаровий захист. Найперше, це підшкірний шар жиру, досягає 10 см у зимовий період. Потім товста й міцна шкіра білого ведмедя, парадоксально, але вона чорного кольору, так само як і в бурого ведмедя.А вже колір шерсті й підшерстка змінюється від білого до Білі ведмеді плаваютьжовтуватого. Шерсть білого ведмедя має особливість: шерстинки всередині порожні, наче трубки.Саме тому він має таку прекрасну стійкість до арктичних морозів. Він з легкістю долає до 80 км в крижаній воді. Були випадки коли ведмеді припливали на крижині аж до материка, тоді їх присипляли та відправляли назад.
Основу раціону білого ведмедя — складають тюлені. У рік один ведмідь з’їдає біля 50 тюленів. Але спіймати, однак, тюленя непросто. Північний ведмідь може годинами охотитись на здобич, чекаючи появи тюленя на поверхні води. Коли тюлень спливає в ополонці, щоб поновити запас кисню, ведмідь блискавичним ударом викидає його на лід. Хижак в основному з’їдає тільки шкіру та жир, а тушу воліє залишити, хоча, в разі голоду з’їдає тюленя повністю. Ось чому недалеко від ведмедя частенько можна помітити песців, які чекають своєї черги поласувати свіжим м’ясом.
Полярні хижаки не відмовляться від падла, своїм нюхом він може почути його за кілька кілометрів і легко знайти. Наприклад на місці, де викинувся на берег кит, можуть зустрітися кілька білих бешметів, тоді без сутички не обійтись. Саме тому ведмідь може приходить на територію господарства людей. Частіше це трапляється через просту цікавість, але і голод може пригнати хижака до людей. Коли теплішає і достигають ягоди ведмеді можуть перепрофілюватися у вегетаріанців, у їх раціоні зявляються злаки, лишайники та різні ягоди.
І взагалі весна для білих ведмедів найкраща пора року. ведмедиця з ведмежатамиНароджуються малюки морських тварин, які ще не знають що потрібно уникати ведмедя, часто первістки самі йдуть у лапи хижака через свою цікавість. Безліч їжі (тюленів та риби), відповідних місць для приведення потомства і відсутність небезпеки від людини — це головні умови проживання білих ведмедів в Арктиці. Але зараз таких місць, навіть у Арктиці, залишилось зовсім мало. «Розплідник» цих велетнів це острів Врангеля. Крім того, самки влаштовують берлоги на північно-східних островах Шпіцбергена, на Землі Франца-Йосифа, на північному сході і північному заході Гренландії, на південному заході Гудзонової затоки і на деяких арктичних островах Канади.
Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.
Джерела та література
Академічний тлумачний словник (1970—1980)
Collins English Dictionary – Complete and Unabridged © HarperCollins Publishers 1991, 1994, 1998, 2000, 2003
The American Heritage® Dictionary of the English Language, Fourth Edition copyright ©2000 by Houghton Mifflin Company. Updated in 2009. Published by Houghton Mifflin Company.
Random House Kernerman Webster's College Dictionary, © 2010 K Dictionaries Ltd. Copyright 2005, 1997, 1991 by Random House, Inc.
Thesaurus Legend: Synonyms Related Words Antonyms Noun