Хан
Хан, -на, м. Ханъ. Як хан долізе до Криму. Ном. № 5635.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ХАН, а, чол. 1. Титул монарха, феодального правителя в багатьох країнах Сходу в середні віки, а також особа, що мала цей титул. [Козаки:] Лук натягнем, стріли пустим, Брязнем тятивою; Ой, мусить утікати Кримський хан з ордою! (Нечуй-Левицький, II, 1956, 444); Блиснув кривий Яремин ятаган, подарунок татарського хана (Яків Качура, II, 1958, 413); [Тугай-Бей:] Великий хан Іслам-Гірей привіт і мир передав могутнім лицарям Запорожжя (Олександр Корнійчук, I, 1955, 233).
2. Родовий дворянський титул у деяких країнах Сходу, а також особа, що має цей титул. В результаті розвитку феодальних відносин у монголів у кінці XII ст. виділяється клас феодалів (батури, нойони і хани), який володів пасовищами, водопоями і величезними стадами худоби (Нариси стародавньої історії УРСР, 1957, 574).
"Словопедія"
ХАН у VI-XX ст. титул правителів у кочових тюркських і монгольських народів, а також у державах і династіях, пов'язаних з ними походженням.
Словари и энциклопедии на Академике
хан, іменник чоловічого роду, істота
Іноземні словники
перекладач Google
Українська - російська = хан - хан
Українська - англійська = хан - khan
Українська - німецька = хан - khan
Українська - грецька = хан - χάνι
Українська - монгольська = хан - хаан
Українська - турецька = хан - han
Ілюстрації
Медіа
Цікаві факти
1.У Кримському ханстві склалася своєрідна система управління, на чолі держави стояв хан — «Великий хан Великої Орди та престолу Криму і Степів Кіпчаку».
2.Хан як спадкоємець Магомета користувався правом верховного володіння землею. Частина землі була в безпосередній власності хана, яку він міг передати в спадок. Крім цього, хану належали всі соляні озера, а також необроблені землі.
3.Основну частину прибутку хана складали надходження від торгівлі трофеями та людьми, що були захоплені в полон під час походів.
Більше читайте тут: Цікаві факти
Вікіпедія
Матеріал з Вікіпедії
Хан — титул феодальних правителів у багатьох країнах Сходу. Назва вождя, правителя і керівника в мовах степових племен Великого Степу, який згадується в найдавніших пам'ятках писемності, що відносяться до цих земель, і який у деяких народів вживається й понині.Титул хана мали вожді гунів, аварів, хазарів, монголів, кримських татар, інших народів. У деяких державах Сходу — назва правителя області або титул військово-феодальної знаті.