Фізичне виховання

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Фізичне виховання - це педагогічний процес, спрямований на вдосконалення форми і функцій організму людини, формування рухових умінь, навичок, пов'язаних з ними знань і розвитку фізичних якостей.

Виникнення фізичного виховання

Виникнення фізичного виховання відноситься до самого раннього періоду в історії людського суспільства. Елементи фізичного виховання виникли в первісному суспільстві. Люди добували собі їжу, полювали, будували житла, і в ході цієї природної, необхідної діяльності спонтанно відбувалося вдосконалення їх фізичних здібностей - сили, витривалості, швидкості.

54654645.jpg

Поступово в ході історичного процесу люди звернули увагу на те, що ті члени племені, які вели більш активний і рухливий спосіб життя, багато разів повторювали ті чи інші фізичні дії, проявляли фізичні зусилля, були і більш сильними, витривалими і працездатними. Це призвело до усвідомленого розуміння людьми явища вправності (повторюваності дій). Саме явище вправності стало основою фізичного виховання. Усвідомивши ефект вправності, людина стала імітувати необхідні йому в трудовій діяльності руху (дії) поза реального трудового процесу, наприклад кидати дротик в зображення тварини. Як тільки трудові дії почали застосовуватися поза реальних трудових процесів, вони перетворилися на фізичні вправи. Перетворення трудових дій у фізичні вправи значно розширило сферу їх впливу на людину, і в першу чергу в плані всебічного фізичного вдосконалення. Далі, в ході еволюційного розвитку з'ясувалося, що значно кращий ефект у фізичній підготовці досягається тоді, коли людина починає вправлятися в дитячому, а не в зрілому віці, тобто коли його готують до життя і до праці попередньо.

Форми організованого фізичного виховання виникли в Стародавній Греції у вигляді спеціального навчання молоді військовим і спортивним вправам, але аж до Новітньої історії вони залишалися надбанням небагатьох представників привілейованих класів або обмежувалися рамками військового навчання.

5 основних теорій фізичного виховання

 • «фізичне виховання»
  Qqqqqqq.jpg
 • «фізична підготовка»
 • «фізичний розвиток»
 • «фізична досконалість»
 • «спорт».


У фізичному вихованні виділяють дві сторони: фізичну освіту і розвиток фізичних якостей.

Навіщо мені спорт?

Навіщо мені мучити своє бідне тіло? Мені мало проблем? Або у мене купа вільного часу? Або, може бути, я не досить втомлююся?

Знайомі думки?

Для початку - визнаємо чесно, що брак часу, втому, забудькуватість та інші стихійні лиха це всього - лише відмовки. Немає головного - мотивації.

Sport.jpg

Мотивація

Мотивуємо: регулярні заняття спортом покращують фігуру, підтримують м'язовий тонус, у результаті чого Ви гарнішаєте з кожним днем. Спорт робить ваші рухи швидкими і точними, але відніме у них метушливість і смикання. Спорт випрямить вам спину - і Ви станете на 1,5 - 2 см вище. Постава придбає деяку статечність і разом з тим виражену готовність. До чого? Це вже Вам вирішувати.

Gndgn.jpg

Вплив спорту на організм людини

Спорт налаштовує і покращує всі обмінні процеси в організмі - енергія витрачається більш ефективно. Запускається система самоочищення та саморегуляції. Після декількох тренувань під керівництвом досвідченого тренера, Ви розумієте, що Сила Волі це не просто слова, що вона насправді є у Вас.

Серце, під впливом систематичних фізичних навантажень, тренується і стає сильнішим. Воно ефективніше постачає ваш організм кров'ю (а отже і поживними речовинами), навчається прискорюватися коли треба, і переходити в режим економії, коли є можливість. Спорт очищає судини від сміття на стінках, робить їх більш еластичними, пристосовує до різких стрибків тиску. Треноване серце з легкістю переносить психічну напругу.

Спорт робить вашу шкіру більш пружною, еластичною і молодою.


Физи.jpg

Психічний вплив спорту

Психіка реагує на регулярний фізичний стрес викидами ендорфіну та інших гормонів .Вас вже не так легко вивести з себе як раніше. Ваш мозок обплутується більш щільною мережею судин-капілярів, внаслідок чого Ви думаєте швидше і "правильніше".

Ви починаєте відчувати себе господарем своє Тіла і Духа. Ваші м'язи, Ваші міцні м'язи, слухають Вас, Ваша свідомість змінюється - Ви набуваєте впевненості і рішучість. Хвороби? Що це? Депресія? Ви жартуєте! Це не про мене. Ваші колишні відмовки Вам самому вже здаються смішними і безглуздими.

І найголовніше - це тільки початок!

9 причин,чому нам необхідні вправи

10 причин,чому нам необхідні вправи У наш час для того, щоб одягнути і прогодувати себе, не потрібно великих фізичних зусиль, але вам як і раніше потрібні фізичні вправи . Для чого ж необхідні вправи?

1. Найважливіша причина, по якій слід займатися спортом, це необхідність зміцнити здоров'я, посилити серце, контролювати підвищений кров'яний тиск. Вправи, що виконуються регулярно, сприяють розсмоктуванню потенційно небезпечних тромбів у крові, уповільнюють процеcc старіння організму.

2. Коли ви активно вправляєтеся, кисень потрапляє буквально в кожну клітину тіла, тому шкіра покращується, іноді зникають і прищі. Активізується кровообіг, поліпшуються рефлекси. При регулярних заняттях поліпшується робота капілярів (дрібних судин), від стану яких залежать найважливіші функції органів тіла.

3. Заняття спортом тонізують м'язи, роблять їх сильними і витривалими. Вони стають більш пружними, а ви - підтягнутими, привабливими, сексуальними і гнучкими. Ваші суглоби знаходять велику амплітуду рухів. Вправи допомагають досягти ідеальної ваги і підтримувати його, чого ніяк не можна домогтися тільки дієтою.

4. Завдяки спортивним вправам, можна контролювати апетит, тому що збільшується кількість ендорфінів, яке виділяє мозок. Вони оберігають організм від почуття голоду до тих пір, поки йому дійсно не буде потрібно «підзарядка».

5. Заняття спортом допомагають протистояти хронічній втомі, збільшуючи запас життєвих сил, підвищуючи рівень енергії вашого тіла. Вони дають додатковий запас кисню мозку і роблять вас більш енергійними протягом усього дня.

6. Регулярні вправи сприяють глибшому і спокійному сну вночі, тому що стимулюють виробництво ендорфінів, які допомагають звільнитися від нервового напруження, що скупчився протягом дня (люди малорухливі часто відчувають спустошеність в кінці робочого дня, чого не буває з активними людьми, які просто відчувають почуття приємної втоми ). Спортивні вправи допомагають запобігти депресивні стани і безсоння не тільки тому, що знімають нервову напругу, але й тому, що скорочують в організмі надлишок адреналіну і гормонів, що сприяють виникненню стресу.

7. Заняття спортом також зміцнюють віру у власні сили, підвищують самооцінку: ви відчуваєте, що можете поліпшити своє самопочуття і зовнішній вигляд, незалежно від того, якими є ваш вік і фізичний стан.

8. Вправи стимулюють обмін речовин (розганяють метаболізм) і перистальтику кишечника. Займаючись спортом, легше відмовитися від куріння. Відомо,що спортсмени, які кинули курити, простіше справляються з великими навантаженнями, оскільки у них покращується постачання тканин киснем, яке, звичайно, стає гірше, коли людина курить.

9. Хороша фізична підготовка допомагає людині швидше відновитися після перенесених важких захворювань, хірургічних операцій, травм, пологів, оскільки у сильних м'язів ширше можливості утилізувати кисень, ніж у в'ялих, і чим більше кисню вони отримують, тим швидше відновлюються і функції органів і тканин. Сильні, треновані м'язи володіють значно великим потенціалом відновлення, ніж слабкі і в'ялі. У деяких лікарнях пацієнтам, яким належить операція на грудній клітці або черевної порожнини, прописують декількох тижнів виконувати спеціальну програму вправ до початку запланованої операції.

     Jkjdfdhd.jpg     Hgfjnd.jpg    


Вступникам

IclpqSbx79U.jpg

Інформацію для вступників Ви можете переглянути за наступними посиланнями: