Ужгнути

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ужгнути, -ну, -неш, гл. Ударить. Вх. Лем. 397.

Сучасні словники

Вда́рити (у що, по чому, об що, чим) чинити удар, удари; ба́цнути (розм.) однокр. до ба́цати- різко вдарити. баба́хнути (підсил. розм.) сильно бити, вдаряти, кидати - Однокр. до баба́хати 1. га́кнути (розм.) ударити, стукнути. га́хнути однокр. до га́хкати - з силою стукати, ударяти. ге́пнути (розм.) бити, стукати по чому-небудь, у щось - Однокр. до ге́пати. дзи́знути (розм.) сильно ударити. жа́хнути (розм.) сильно вдарити. лу́снути (розм.) сильно вдарити кого-, що-небудь об щось. сви́снути (розм.) сильно, з розмаху ударити. уда́рити (у що, по чому, об що, чим) чинити удар, удари. хрьо́пнути (розм.) однокр. до хрьо́пати - З силою ударяти, бити по чому-небудь. хря́пнути (розм.) однокр. до хря́пати - З силою ударяти, бити по чому-небудь. цю́кнути (розм.) ударяти, стукати чим-небудь по чомусь. шва́ркнути (розм.) із силою кинути, шпурнути, ударити і т. ін. шваркону́ти (розм.) підсил. до шва́ркнути - Із силою кинути, шпурнути, ударити. шварну́ти (розм.) з силою кинути; шпурнути. шкварну́ти (розм.) сильно вдарити.

Ілюстрації

Ydarutu1310324.jpg Ydarutu2310324.jpg Ydarutu3310324.jpg Ydariti4310324.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Горох

ІнфоМалин

Цікаві факти або додаткова інформація

П’ять основних ударів в класичному спорті:


Джеб Найпоширеніший удар, яким зобов'язаний володіти кожен боксер. Це прямий удар передньою рукою, при якому вона розгинається повністю, а кулак знаходиться паралельно землі. Якщо зробити крок вперед, то сила збільшується. Наноситься найчастіше по голові і корпусу.

Де читати новини спорту: бокс найкраще висвітлюється на Sport Arena.

Крос Удар далекої рукою, яка у боксера робочий й, відповідно, більш сильна. Спортсмен завдає його по найкоротшій траєкторії при атаці в голову або корпус супротивника, зірвавшись на ноги.

Хук Це бічний удар зігнутою рукою, який використовується на середній або ближній дистанції. Вважається найпотужнішим ударом в боксі, після якого дуже важко відновитися.

Свінг Удар распрямленной рукою з замахом. Рука в потрібний момент відводиться назад і розпрямляється, разом з розворотом корпусу це дає сильний ефект, вражаючи голову або корпус опонента.

Аперкот Удар знизу вгору між руками суперника. Найчастіше такі удари припадають в підборіддя або ж в сонячне сплетіння.