Тютюнище
Тютюнище, -ща, с. 1) Мѣсто, гдѣ росъ табакъ. 2) Табачная плантація. 3) Ув. отъ тютюн. Табачище.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови.Академічний тлумачний словник (1970—1980)
ТЮТЮНИЩЕ, а, чол. Збільш. до тютюн 1. Та й до тютюнища [єпископ] привержений, та й до чарки, старий собака, не байдужий (Олександр Ільченко, Козацьк. роду.., 1958, 300).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 335.
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Цікаві факти
Всі ми знаємо про негативний вплив цієї звички. Є також і доволі цікаві факти, пов’язані з тютюном.
• Тютюновий кущ прийняв звичний нам вигляд ще 6 тисяч років до н . е. Його батьківщина – Америка, він відноситься до сімейства пасльонових.
• Своє латинська назва – Nicotiania – тютюн отримав на честь Жана Ніко. Жан Ніко першим ввіз тютюн до Франції і зробив його популярним при дворі.
• Родріго де Перез – один з членів цієї експедиції – повернувся в Іспанію з новою звичкою до паління, за що і поплатився своєю свободою. Тютюновий дим, який виходив з його рота, інквізиція пояснила одержимістю нечистим духом і засудила нещасного курця до тюремного ув’язнення.
• Пристрасть до куріння в різні століття і в різних країнах жорстоко каралося . У Туреччині курців страчували, в Росії карали кийовими ударами або навіть відрізанням носа і вух, в Персії – виривали ніздрі, в Англії порушників водили по місту з петлею на шиї, а злісним курцям відрубували голову і виставляли з трубкою в роті на загальний огляд, в Чилі замуровували живцем у стіну.
• У королівстві Бутан заборона на куріння в громадських місцях була введена ще в середині 17 століття і зберігається до цих пір. Більше того, з 2004 року тут діє повна заборона на продаж і вживання тютюну.
• Як не парадоксально, у пропаганді тютюну і куріння активну роль зіграли самі медики.