Тонкослізка
Тонкослізка, -ки, об. Плакса, человѣкъ, котораго легко довести до слезъ. Шейк. Ном. № 2370.
Зміст
Сучасні словники
ТОНКОСЛІ́ЗКА, и, жін., розм. Людина, схильна до плачу, яка може легко розплакатися. [Текля (до Катрі):] Заплач, тонкослізко (Марко Кропивницький, I, 1958, 381); — Ну, що тобі? Це тільки, щоб не плакала [дружина]. Страх не любить [Білограй] сліз. І послав же йому бог тонкослізку (Юрій Мушкетик, Чорний хліб, 1960, 147).
Ілюстрації
Медіа
Див. також
Крокодилячі сльози: фразеологізм
Крокодилячі сльози – про удаване, нещире співчуття кому-небудь з приводу чого-небудь. Вираз грунтується на старовинному повір’ї, начебто крокодил перед тим як з’їсти свою жертву плаче. Вживається у значенні: лицемірні сльози, роблене співчуття.
Речення з фразеологізмом “крокодилячі сльози”
У Каті по обличчю котилися крокодилячі сльози.
Оля лила крокодилячі сльози, не здогадуючись, що друзям відомо про її підлість.
Намалювавши такі картини, українсько-німецький лакуза, підсьорбуючи крокодилові сльози, галасує (Остап Вишня);
Досі його й не чути було, і стріляв мовчки, і рубав мовчки, а тут раптом заговорив, заплакав над Ганною крокодилячими слізьми (Гончар);
Вороній. Що знаєш? Ярошенко. Все! Як ти примчав до неї (дружини) із звісткою про мою вигадану загибель. Як оплакував мене крокодилячими сльозами (Левада).
“Крокодилячі сльози” синоніми Синоніми до фразеологізму “крокодилячі сльози” – кривити душею; крутити хвостом; крутія крутити; надягати овечу шкуру.
Цікаві факти
Свою появу в цьому світі людина позначає плачем. З віком нас вчать приховувати це емоційний прояв болю, горя або великої радості, але багато фахівців упевнені, що іноді плакати не тільки можна, але й корисно для здоров’я. Про це та інші цікаві особливості розкажуть пізнавальні факти про сльози і плачі.
- Багато вчених прирівнюють позитивний вплив плачу на організм з позитивним впливом сміху. Так, в результаті численних досліджень було доведено, що під час плачу людина глибоко дихає, стимулюючи таким чином роботу головного мозку.
- Емоційна розрядка, яка відбувається після того, як людина поплакав, викликана хімічним складом сліз. При емоційному сплеску в головному мозку виділяється гормон стресу під назвою кортизол. Даний гормон виводиться зі сльозами, знімаючи таким чином нервове перенапруження. Завдяки цим даним стає ясно, чому чоловіки, які плачуть в 6-7 разів рідше, ніж жінки, в 6 разів частіше страждають розладами, викликаними стресовими станами.
- Головна функція сліз в організмі — захисна. Вони захищають поверхню очного яблука від вітру, пилу, смітинок та інших негативних факторів.
- При сміху у людини діють 17 лицьових м’язів, а при плачі — 43, тому від частого плачу буде з’являтися більше зморшок, ніж від сміху.
- Сльози мають своєрідний терапевтичний ефект. Вони не тільки знімають стрес, а й нормалізують кров’яний тиск і можуть сприяти загоєнню ран.
- У сльозах міститься речовина лізоцим, яке ефективно бореться з мікробами. За 5-10 хвилин лізоцим може знешкодити бактерії, у тому числі віруси поліомієліту. При цьому лізоцим також проникає в слизову оболонку носа, очищаючи вдихаємо повітря.
- Елемент нумерованого списку