Терноха

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Терноха, -хи, ж. = Тернослива. Анн. 275.

Значення

Чорно́слив — сушені плоди слив. В Україні продаються також копчені плоди, вони мають специфічний запах і смак диму.

Історія

Перше свідчення про вживання чорносливу відноситься до періоду Римської імперії. Він багатий баластними речовинами, а також вітамінами групи В. Нормалізує вуглеводний обмін, усуває відчуття тривоги, підвищує стійкість організму до стресових ситуацій. Ідеально підходить для приготування компотів, лікувального харчування при хворобах кишечника, нирок, серця. Настій із чорносливу рекомендується пити при проблемах зі шлунком. Для сушіння найкраще брати сорти слив з групи венгерок - плоди темно-фіолетового забарвлення і яйцеподібні форми. У середньому вміст цукру в сушених сливах не перевищує 39-41%, у свіжих сливах - від 10 до 12%. До речі, одним з найбільш поживних сухофруктів вважається інжир (він же винна ягода, фіга), у ньому міститься до 55% цукру. Він нормалізує діяльність щитовидної залози, а також запобігає розвитку ракових клітин, що підтверджується останніми науковими дослідженнями. Містить ферменти, які стимулюють травлення. В народній медицині його з успіхом застосовують для виведення кишкових паразитів і лікування бронхіту. Крім усіх корисних властивостей це ще й один із найдавніших фруктів, згадуються в міфології багатьох народів.

Вплив на організм людини

У першу чергу, сухофрукт дуже сприятливо впливає на процеси травлення людини. При хворобах шлунка, а також для профілактики захворювань такого роду, необхідно з'їдати щодня всього по 5 ягід. Так як чорнослив благотворно діє на шлунок і кишечник, його корисні властивості допомагають організму нормалізувати правильний хімічний обмін. Завдяки хорошим дієтичним властивостям, процес обміну речовин, в свою чергу, сприяє знищенню зайвої ваги, а значить, і загального оздоровлення організму. На ранніх стадіях захворювань серця і судин корисні властивості чорносливу здатні нормалізувати тиск в організмі і зміцнити стінки судин і капілярів. Можна довго перераховувати хвороби, в боротьбі з якими може допомогти чорнослив. Так, при захворюванні нирок і печінки, ревматизмі, атеросклерозі, він буде вельми корисний. А внаслідок того, що в ягодах знаходиться досить висока концентрація каротину, він сприяє поліпшенню зору людини.

Користь і шкода

Користь і шкода чорносливу залежать від способу його приготування, обробки. Щоденне вживання чорносливу запобігає появі карієсу. Але не забуваємо, тема статті чорнослив - користь і шкода! Поговоримо тепер про негативні сторони цього сухофрукта, але, як ви вже здогадуєтеся, їх дуже мало. Захоплюватися сухофруктом, в силу його калорійності, не слід при ожирінні і діабеті. Протипоказаний і годуючим матерям - проносні властивості продукту можуть викликати розлад шлунку і коліки у немовлят.

https://cherry-lady.com.ua/produkti/27-chornosliv-korisni-vlastivosti