Тваринка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Тваринка, твари́нонька, твари́ночка, -ки, ж. Ум. отъ тварина.

Сучасні словники

Словник української мови.Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ТВАРИНКА, и, жін. Зменш.-пестл. до тварина. — Вони [оленятка] народилися в пургу, — промовив Юра, роздивляючись маленьких тваринок (Іван Багмут, Щасл. день.., 1959, 250); Тяжко боролися за життя Данищуки в першу зиму. Якби не білі зайчики й білки — загинули б з голоду. Оті дрібні тваринки вирятували їх (Мирослав Ірчан, II, 1958, 187).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 45.

Ілюстрації

Тварина.jpg Тварина1.jpg Тварина2.jpg Тварина3.jpg

Медіа

Див. також

Тварини

Цікаві факти про тварин

Цікаві факти

Навіщо крокодили ковтають камені? Крокодили наповнюють свої шлунки не лише тваринами, яких спіймали, але і каменями. Вірніше, саме тому, що в раціон звичайного крокодила входять черепахи, риба, птахи, жирафи, буйволи і навіть леви, крокодилові необхідні в шлунку камені, аби всю цю їжу перетравити. Крім того, камені служать баластом при зануренні під воду.


Китове молоко жирніше від людського в 10 разів. І як це матері-кити примудряються вигодувати дитинчат завдовжки близько 10 метрів? Це й справді нелегко: мати скороченнями спеціальної мускулатури випліскує молоко в рот дитинчаті, яке подібно до людської дитини з самого народження уміє триматися за сосок (у китів вони є!). А молоко китів приголомшує своєю поживністю, адже за день китиня набирає до 90 кілограмів!


Як птахи орієнтуються в польоті? Я думаю, багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.


Взимку для бобрів в добі - 29 годин. Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, що складаються з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі «вміщається» 29 годин.