Станція метро "Печерська"

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
Kkkopi.jpg


Опис

"Печерська" - 39-та станція Київського метрополітену, розташована на Сирецько-Печерській лінії між станціями «Кловська» і «Дружби народів». Відкрита 27 грудня 1997 року. Назва станції походить від назви історичної місцевості Печерськ. Станція з’єднується з одним підземним вестибюлем чотиристрічковим двомаршевим ескалатором. Вихід у місто: на бульвар Лесі Українки та вулицю Кутузова до Печерської РДА і Центрвиборчкому. При пуску ділянки лінії ця станція була збудована лише у конструкціях і достатньо довгий час не працювала через гідротехнічні проблеми. Конструктивне рішення є проміжним між пілонним та пілонно-стіновим – довжини пілонів збільшено, при цьому зменшено їх товщину та змінено форму – вона повторює циліндричну геометрію нефів станції. Пілони вкриті білим мармуром, а їх торцеві сторони – вставками з пиляного граніту.

Світлова лінія центрального залу виконана із світильників, розміщених у перехрестних площинах, а на підлозі їй відповідає орнамент у вигляді хрестів з червоного та сірого гранітів. Склепіння платформених залів повністю покрито повздовжніми смугами із матового анодованого металу під золото, на яке падає розсіяне світло від світильників під карнизом з боку платформи.

Проміжний міжмаршевий вестибюль виконано у вигляді купольного залу, циліндрична частина якого облицьована білим мармуром, а купольна – білим металом. У центрі куполу зроблена восьмикутна зірка із жовтого металу.

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

М. М. Альошкін (архітектор),В. Гнєвишев (архітектор), Т. Целіковська (архітекторка).


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Печерська"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна