Станція метро "Вирлиця"

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
8 3.jpg


Опис

"Вирлиця" - 45-та станція Київського метрополітену. Розташована на Сирецько-Печерській лінії між станціями «Харківська» та «Бориспільська». Відкрита 7 березня 2006 року. Вихід у місто: через один підземний вестибюль на проспект Бажана. Станція „Вирлиця” стала першою підземною станцією берегового типу у Києві, яка, крім того, збудована на дузі. Такі конструктивні особливості пов’язані з тим, що вона збудована на основі вже існуючої технічної платформи.

Оздоблення платформених стін виконано із бежевого мармуру. З кожної сторони стін розміщено діагональні смуги із зеленого мармуру у поєднанні із смальтою, які переходять на аналогічний візерунок підлоги, складеної з сірого граніту. Стеля станції підвісна із алюмінієвих профілей бежевого кольору. По центру зали між платформами вдовж колій проходить ряд мармурових колон, на яких закріплено трубчатий кабельний канал синього кольору.

Прохід на платформу має портал із зеленого мармуру, стіни сходових маршів облицьовані черновим мармуром із білими розшивками. Верхній надплатформений вестибюль виконано у вигляді однооб’ємного приміщення.

На станції застосовано ряд рішень для людей з фізичними вадами. Запобіжна лінія на краю платформи виконана з жовтої керамічної рельєфної плитки, що дозволяє краще орієнтуватися людям з вадами зору. Крім того, на станції встановлені ліфти-підйомники.

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

В. Гнєвишев (архітектор), Т. Целіковська (архітекторка), А. Юхновський (архітектор), О. Нашивочніков (архітектор).


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Вирлиця"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна