Станція метро "Бориспільська"

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
6 1.jpg


Опис

44-тa станція Київського метрополітену. Розташована на Сирецько-Печерській лінії між станціями «Вирлиця» і «Червоний хутір». Відкрита 23 серпня 2005 року. Вихід у місто: через два підземних вестибюлі на Харківське та Бориспільське шосе, вулиці Ялинкову, Автопаркову, Світлу, Ташкентську до Київського національного університету внутрішніх справ. Архітектурний образ станції виконано у сучасному стилі з акцентом на грі світла. Центральна вісь станції сформована двома світловими смугами, що починаються у вестибюлях та проходять через увесь зал, поєднуючись з розсіяним білим люмінісцентним освітленням, схованим за колійними стінами.

Колійні стіни опоряджені бежевим мармуром та синьою смальтою, нанесеною на ступінчасті рельєфи. Підлога складена з червоних та світло-сірих плит граніту Капустянського та Покостівського кар’єрів, які утворюють складний повздовжиний орнамент, має вагомий вплив на загальне сприйняття простору.

У торцях платформи розміщені відкриті сходи, між якими знаходяться ліфти із скляними кабінами для людей з обмеженими можливостями. Портали сходів та тунелів оздоблені синьою смальтою із огорожами з іржостійкої сталі.

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

В. Гнєвишев (архітектор), Т. Целіковська (архітекторка), А. Юхновський (архітектор) за участю О. Нашивочнікова (архітектор).[[Категорія:  О. Нашивочніков]


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Бориспільська"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна